„Wstąpił na niebiosa”

Ewangelia Łukasza 24,51

Dzieje Apostolskie 1,9.22

Dzisiaj w moim Kościele rzymskokatolickim, jednak lokalnym polskim, uroczystość Wniebowstąpienia. Tak, właśnie dzisiaj: niektóre Kościoły krajowe zerwały z tradycją, aby to wspominać w czwartek i żeby ułatwić zapracowanym w dzień powszedni wiernym, świętują Wniebowstąpienie w niedzielę.

Mamy jednak problem, czy Jezus rzeczywiście „wstąpił na niebiosa”, „uniósł w górę”, jak to wyznajemy w obu wyznaniach wiary, tamtym mszalnym i tym krótszym, tak zwanym Składzie Apostolskim. Myślę, że musiał im tak się ukazać a nie po prostu zniknąć, jak to bywało po zmartwychwstaniu. Chodziło Mu zapewne o to, żeby zrozumieli, iż jest już definitywnie u Ojca, nie będzie im się już ukazywał, jak to było przez dni czterdzieści (co znaczy w języku biblijnym wiele). „Niebiosa” nie są przecież oczywiście w tej samej przestrzeni, co kosmos materialny.

Reklama

4 740 myśli na temat “„Wstąpił na niebiosa”

 1. Popieram stanowisko Atrojki jeśli chcą wojny niech wynajmują teren na Księżycu…
  A owa bezwarunkowa wierność Pismu Świętemu tam się kończy gdzie zaczyna się Interes Grupy.
  Z Pisma można zrobić narzędzie do bezustannej indoktrynacji…i obowiązkowej lektury która nigdzy się nie kończy i podlega JEDYNEJ INTERPRETACJI kontrolowanej przez zasłużone Grono znajdujące się poza zasięgiem użytkownika. Skrajnym przypadkiem jest Koran ..czyli ,,tureckie kazanie <<Czytak czyta reszta dopowiada treść nakazaną…
  Chociaż muszę przyznać ze ,,Luteranie na ogół dbają o wykształcenie i standard. .nikt im nie ,,wtyka'' ,że wystarczy być operatorem traktora lub wózka widłowego..
  Pośród ś,J..jest wielu ludzi którzy stali się fachowcami i zdobyli wykształcenie przed poznanim Wiary..
  albo skończyli studia zaocznie..Normalny tryb nauki jest niemile widziany…
  Archangello prawdopodobnie skończył geologię na Agh w trybie zaocznym bo w normalnym trybie trzeba zaliczyć Studium Wojskowe..dla studentów. Wielu moich kolegów..zdobywało wykształcenie jakby w ,,konspiracji''.Aby objąć stanowisko w Oplu potrzebny był dyplom uczelni technicznej..aby być nauczycielem specjalnym trzeba bylo kończyć pedagogikę ..ukradkiem aby kochane siostry i bracia nie gorszyli się'' ze nie słucha się głosu z <,gory'' i nie wyrzuca się jak Paweł wykształcenia na stertę śmieci..
  To jeden z dowodów jak za pomocą Biblii . wyprodukować homo –bibulusa do odpowiednich zadań.
  Taki osobnik nie tyle,, boi się Boga'' ile Ustalonego Modelu..Propagandowego''. W ostatnim czasie zdarzają się jednak coraz częściej osoby szerzej patrzące na świat..

  Polubienie

  1. “W Otellu Szekspira zło tkwiące w Jagonie rządzi każdą sceną. Jago jest chorążym Otella, którego darzy nieuzasadnioną nienawiścią. Dramat przedstawia historię jego intryg przeciwko dowódcy. Działa przez poruszanie najniższych instynktów: pożądliwości, pijaństwa, próżności, zaraża swoje ofiary wizją rzeczywistości rządzonej przez niskie, zwierzęce namiętności. Doprowadza Otella do zamordowania własnej żony, Desdemony, i do samobójstwa. Nie sposób nie zauważyć demoniczności Jagona. A jednak wielu znanych interpretatorów Szekspira lekceważy tę jego cechę, zbyt widoczną, by się przy niej zatrzymywać. René Girard twierdził nawet, że sztuka posiada dwie fabuły: pierwsza – dla niewybrednego widza – o złym Jagonie winnym całej tragedii, druga – dla wyrafinowanych widzów z galerii – o pewnych specyficznych mechanizmach w ludzkiej duszy, którym sam Girard poświęcił całe swoje badawcze wysiłki[1]. Francuski antropolog, podobnie jak wielu innych autorów, padł jednak ofiarą własnej podejrzliwości, którą sam Szekspir doskonale przewidział.”

   Źródło:

   http://christianitas.org/news/grzech-desdemony-lekcewazenie-zla-w-otellu-szekspira

   Polubienie

 2. Niestety na Covid zmarł …..Wybitny Naukowiec dr Hałat”’ oto króciutko z Wikipedii
  ..Kontrowersje
  ,,Zbigniew Hałat był krytykowany za swoją działalność paranaukową[7]; dywagował m.in. o szkodliwym wpływie linii wysokiego napięcia na ludzi[10], twierdził, że GMO rzekomo powoduje alergię i nowotwory[11], bądź sugerował, że „WHO promuje genderyzm i służy komunistom” oraz krytykował obostrzenia związane z pandemią COVID-19 porównując je do nazizmu i komunizmu].
  Hałat przez kilkanaście lat prowadził strony dot. dziewictwa, fotografując napotkane na ulicach Wrocławia kobiety i zamieszczając ich opisy w internecie, zamieszczał także zdjęcia narządów rodnych dziewic porównując je m.in. do migdałów ,!!!

  Żegnaj Dzielny Antyszczepieńcu..
  A a le ciekawe jak te ,,migdaly” fotografowane przecież to erotyczna fiksacja..i tylko tytuł ,,naukowy” oraz zasługi…pozwalają na takie wybryki. No i kto si e dał tak fotografować..Andrzej Samson za takie fotografie dostał 5 lat… Widać za chłopców karzą..za fotografie dziewic…już nie.. Naukowy pretekst…?
  Braun i inni Końfederaści i pani Sophie…ponieśli olbrzymia stratę. Boronileś jak Lew…nowoczesnej medycyny religijnie nieskażonej… Szpryca No Pasaran.!
  Radio Maryja zapewne ogłosi modły..za ,,święte obcowanie”

  Polubienie

 3. Gdzieś indziej, nie na Księżycu. Księżyc jest widoczny z każdego punktu Ziemi, nie byłoby miło nań spoglądać, mając świadomość, że tam toczy się wojna. Poza tym jak? Tam nie ma grawitacji – zabici nie upadaliby, ranni nie wykrwawialiby się – krążyłoby to wszystko wokół księżyca jak perigeum koszmarne i nie wiadomo, kiedy by i gdzie zniknęło. Przejrzałam mapy google. Ten kraj Agresora jest tak ogromny, a takie pustkowie. Wsie zapadłe, domy zabite dechami, gdzieniegdzie tylko niemrawe życie, zarośnięte, jakieś takie stare, przedwojenne… coś niezmiernie zasmucającego. U nas wioski też wyludnione, ale nie tak. Ludzie pozostali rozwijają się, unowocześniają, inni wyjeżdżają za granicę, wracają, budują piękne domostwa, a tam, u Agresora – pustkowie, bieda. Tyle lat rządów, dał się wzbogacić leniom niepachnącym, którzy czmychnęli w świat, a swój kraj i swój naród mają w d. Reszta pozostała wyzyskana do cna – obraz nędzy i rozpaczy. Nie jest to dobry gospodarz, któremu tylko wojna w głowie została, nic innego w tej swojej bańce już nie wymyśli. Zostanie sam jeden i jego świta na całym terytorium? Wymrą jak mamuty! szkoda mi ich, to przecież była potęga,a teraz – ruina.

  Polubienie

 4. To fakt ale ten księżyc nie był przemyślany głębiej.Ponadto pan Twardowski..mógłby stanowczo zaprotestować.
  Wojna nie jest zabawą..,w piaskownicy. Po Powstaniu Listopadowym Ruskie Sołdaty. w 2 dni wymordowali 25 tysięcy warszawiaków na Pradze.. Mord to ich pasja.. ludność cywilna się nie broniła..bagnety nie oszczędzily nikogo. Amunicję oszczędzano, Car chciał zniewolić strachem nie tylko Polaków..
  Na wydzielonym terenie domniemanej wojny nie ma ludności cywilnej na której można ostatecznie dać upust żądzom. Relacje wojskowych o organizacji armii stwierdzają że Wermacht miał na szczeblu garnizonu służbowy wojskowy dom publiczny dla wojska . Włoskie wojsko Mussoliniego podobnie. Pozwalało to trochę panować nad wojskiem i ograniczyć gwałty dyscypliną. Armia generała Własowa w Warszawie…jak zapisano..pastwiła się nie tylko nad powstańcami. Są osobnicy którzy bardzo lubią wojnę..i bezsilność pokonanych. Wcieleni w struktury Wermachtu Rosjanie dali się poznać..podobnym charakterem jak ci przed 100 laty wcześniej. Końca wojen nie widać…Niebo Milczy..Niestety…
  Producenci broni zarabiają i doskonalą uzbrojenie..Popy kropią,, wodąświętą” ,kadzdło wypędza belzebubiczne zakusy z armaty czy czołgu..oraz helikoptera. Wyrzutnie rakiet dostają się pod kropidło popa hurtowo jeszcze w magazynie.. Samoloty bojowe latające bardzo blisko Nieba chyba muszą mieć specjalną procedurę ,,uświęcającą”… Może Rydzyk…? znalazłby tam jakąś szczególną misję ,,zadaniową”. RM..widzi rolę Wsiewołoda szczegolnie…misyjnie..Pierdziele przy mikrofonie bredzą swoje….bez opamiętania.

  ..

  Polubienie

  1. Pardon … Moskale na Pradze zakłuli bagnetami tylko 12 tysięcy bezbronnych..
   A… a Tytus podczas oblężenia Jerozolimy ukrzyżował na palach cokołu otaczającym miasto 30000 uciekających i obrońców Miasta.

   Polubienie

 5. Szkoda mi Rosji. Szczególnie tych wsi zapadłych – na mapach widać wszędzie plądrujących wsie żołnierzy. Mimo że są sprzed kilku lat. Ludzie żyją w nędzy, są objadani, okradani,widać nawet jak żołnierze wybierają z pól ziemniaki. A teraz ci najbiedniejsi ludzie najbardziej odczują sankcje nałożone przez świat. Bo pasibrzuchom napasionym przez ich pasterza nic nie będzie. Wystarczyło przekroczyć granicę z tej dziurawej zapadłej Rosji do Ukrainy – i całkowita zmiana świata. Jakby się przeszło od leniwego, odłogiem leżącego dziada do czystych, zadbanych , pięknych posiadłości pracowitych ludzi. Dyktatura, zdzierstwo, trzymanie ludzi pod pięścią i batem – u nas tak było za komuny, wcześniej za carów i też bieda aż piszczała. My mogliśmy wyzwolić się spod tej beznadziei, dlaczego oni nie? Jest to chyba bezradność ofiar przemocy systemu – pogodzić się z losem na nieludzkiej ziemi, gdzie panuje szatan. a Bóg – zakatowany w ich sercach? i wykorzystywany do zdzierstwa i prześladowań. A z drugiej strony – nieśmiertelny, cierpiący – może jedyna nadzieja , że na tej płachcie zbrodniczego systemu wszyscy nie zamieniają się w bezwzględnych zbrodniarzy., dzicz z dzidami, maczugami, siekierami rzucającą się na oślep. na rzeź. Świat chyba zbytnio nie rozróżnia Ukraińców od Rosjan, więc zbrodniarze bardzo łatwo będą mogli udawać ofiary i korzystać z pomocy udzielanej przez ten głupi świat ze swoimi sankcjami.

  Polubienie

 6. Atrojko, to sa Twoje przemyślenia i Twoje wnioski. Masz do nich prawo.
  Moje są inne. Jestem mu wdzięczna za emocjonalną wypowiedż. To mój współwyznawca..
  A kim sa Twoi współwyznawcy, jesli w ogole istnieją – nie mam pojęcia ……

  Polubienie

 7. Skończyłam własnie słuchać na YT panią MARINE LE PEN.
  Szkoda!!! To juz koniec Francji. Ateistyczna Francja z głupkiem Macronem na czele – idzie na dno. Kara za bezbożność i lewactwo.
  Powstanie niedługo pierwsze państwo islamskie w Europie. Nie ma juz Karola Młota, nie ma Sobieskiego….
  Jest za to obfita żydowska masoneria i meczety w Paryżu.

  [ale ciesze sie, że dzięki m.in. moim przekladom, (ok.30 ksiazek francuskojęzycznych) coś z tej chrześcijańskiej Francji się zachowa]

  Polubienie

 8. Ale głupoty ten Awarcho wypisuje….. DR ZBIGNIEW HAŁAT zmarł NAGLE …. nie chorował.
  Sprawa w wyjaśnianiu.
  Byc może, zwolennicy szpryc i terroru sanitarnego robią teraz czystki przed wrzesniową próbą nowego terroru pandemicznego. Przed kilkoma dniami zmarl rowniez NAGLE swiatowej sławy wirusolog francuski, wróg covidozy.

  Trzeba objąć specjalna opieką naszych dzielnych bojowników i lekarzy, ktorzy zmagali sie z tą szczepionkową hołotą i głupotą (w tym Rada Medyczna, chociaz oni sami podali sie do dymisji), a teraz trzeba placic za genowe gówno Pfizera i Moderny – miliardy zlotych.
  Nałożyłabym specjalny podatek na tych, co przyjmowali te kolejne dawki. Dlaczego ma placic cały naród i ci, ktorzy nie ulegli medialno-politycznej propagandzie?

  Najbardziej śmieszy mnie fakt, ze ci, co tu w Polsce przyjmowali te szpryce i chcieli przymusu szczepień dla wszystkich – przyjmowali potem do swoich mieszkań Ukraińców – nie testowanych i nie szczepionych….To trzeba mieć siano w głowie !!!!!

  Polubienie

 9. Najistotniejsze jest to, że młode pokolenie w ogóle nie zawierza nikomu, nie przyznaje racji i jej nie uznaje – są wobec drugiego kogoś nastawieni jak wobec ideologii – człowiek nie jest dla nich kimś, jest ideologią, jest tubą jest gadaczem. Zakładają słuchawki na uszy i nie słuchają, Szczególnie o starszych mają podobnie mniemanie jak pan Putin ( kółeczko widzą w okolicach czoła) Dla nich jesteśmy szopką. Nie nasiąkają furiozą medialną lejącą się z sieci.Nawet nie komentują, nie próbują nawiązać ani dyskusji, ani dialogu. . Uważają to za beznadziejne. My chyba też w swojej młodości tacy byliśmy, gadki starszych czy gomułkowskich aktywistów – spływały bez echa. krążyło wiele rozmaitości – z nastaniem nowego – nastała nadzieja na Prawdę, na to, że wreszcie się wyjaśni . nic się nie wyjaśniło. Prawdy wychodzące na jaw nadal są kłamstwami. Życie w takim chaosie informacyjnym nie jest bezpieczne dla zdrowia psychicznego – siewcy chaosu mają to gdzieś! Nie ponoszą konsekwencji, odpowiedzialności za robienie CO NIEKTÓRYM sieczki w głowie!!!!! Nie wiem, ale chyba lepiej robią ci, którzy wypchali się sianem, sieczka gorsza! Na sianku można spokojnie się wyspać – a na sieczce???

  Polubienie

 10. Nic się nie zachowa Masoni razem z Islamistami i Ukraińcami spalą na placu Pigalle..
  A Hałata mogła ta Holota masońsko-szczepionkowa podstępnie ,,usunąć;; l falami z internetu 5G,
  Spodziewać się trzeba,,,dalszych czystek..zanim Putin wyzwoli Europę z Cyrylem Wspaniałym.
  Logika jasna..jak pomyje ,,krajewskie”.

  Polubienie

 11. Ps.. Dr Hałata mogli podstępnie zaszczepić we śnie członkowie rodziny…albo podczas akcji pod Sejmem gdzie wydzierał twarz na ,,Nazizm Szczepionkowy” ukłucia się przecież nie czuje..
  Starania aby dalej szczepić ,,oporną populację spiskową” nie ustają. może szczepionka być podana inną drogą,,
  Na przykład przez pastę do zębów.. Wcierana w dziąsła substancja powinna być starannie przebadana ..Podobnie stosowane krople do nosa, szminka do warg,spray do gardła..!!!
  Światowy Instytut Prawdy Absolutnej ..weźmie pod lupę również pod uwagę wszelkie aerozole oraz środki do higieny intymnej nasączane przez Masonów Pfizerem lub Astrą.. oraz papier toaletowy.
  Naukowo udowodniono ze błona pozbawiona skóry łatwo wchłania wirusy trucizny,,i szczepionki.
  Cesarza Klaudiusza otruto drogą fekalną czyli przez odbytnicę.. Podli masoni już wtedy znali metody! Papier toaletowy może też być nasączony ekstraktem z płodów abordowanych … szkoda ze pana Hałata już pochowano bo Antoni mógłby zarządzić badanie ,,zbrodni szczepionkowej ”

  PS…W piekarni sławnej..i jej licznych odnogach pracują już Ukraińcy… w tym torcie w miłych kolorach też może być…szczepionka.. Zalecałbym więc korzystać z rosyjskiej szczepionki Sputnik..
  Dziwnym trafem w Federacji Ruskiej nawet nie zdarzył się protest antyszczepienny… Tam wsie zdorowyje
  no i tam wsie …antyfaszysty..

  Polubienie

 12. Tam na tych wsiach nikogo nie ma – żołnierze wybierają kartofle z ziemi. Sami posadzili, sami pozbierali i sami zjedli. Takie połacie ziemi, tyle obszarów, tyle pustkowia! Gdyby to była ludzka ziemia, to byłaby Ameryką przyciągającą świat, a tak – imperium straszne! Imperializm, ?! Tego nie mogę znieść – jaki imperializm! Pustkowializm – rozpusta – lenistwo ! i rozpusta! Jak tak można!!!!

  Polubienie

 13. Tak to jest Nieludzka Ziemia. Odbiera Duszę zniewala Mózg..i chce zniewolić cały ludzki świat.Siła propagandy i wydane na nia miliony skutkują. w Afryce wierzą że Putin walczy o obronę cywlizacji…..i Wolność.
  Bidaka w nRosji wydłubuje palcami ziemniaki… a Moskwa wysyła w Kosmos swoje Moce Diabelskie..
  Po 2 wojnie potrafili otumanić francuską inteligencję..i włoskich komunistów… że u nich banany rosną na ziemniakach i pomidory ..na badylach pomidorów… kiwi.
  Wsie z dykty oszukiwały carową i angielskich posłów.. To Kraina Goga z Magog…obszar gdzie wyrośnie Wampir Wszechczasów… wszystko można ukryć w ,,Brzuchu Rosji..” Belzebuby mają szczególne warunki do nieskrępowanego rozwoju poza jakąkolwiek kontrolą sumienia.

  Polubienie

 14. Trzeba jednak przyznać, że Moskwa i inne wielkie miasta są piękne . Tylko wieś wydojona , wyeksploatowana – w nieludzki sposób przez rozwijające się miasta – leży zapadła i zabita dechami. U nas jest podobnie ziemia nieludzka. Może trochę bardziej ludzka niż tam, ale też nieludzka! Gdyby nie dotacje z Unii i pomoc z Ameryki czy możliwość dorobienia w Europie, bylibyśmy tak samo jak tam nieludzką, a nawet może nieludzką jeszcze bardziej! Unia i Ameryka uratowały wsie w Polsce przed losem takim jak tam, u ruskich , , ale na pewno nie nieludzka Polska, która tylko wałówy ze wsi do miasta wywozi ,. doi , ile się da i nic nie zostawia , zostawia śmieci i swoje odchody. .. We Francji i w Anglii są ładne wioski, w Niemczech , zadbane, czyste, pulsujące życiem, pracą, a tu na obszarach po komuchach pozostawionych – —- długo jeszcze będziemy się wydobywać z tego ich badziewia , coś strasznego, nieludzkiego! Aż mi się mdło robi!

  Polubienie

 15. Angelo,
  W miesiecznku „Literatura na świecie'” 1983, nr 12 jest wiele miejsca poświeconego Rene Girardowi.
  Ja tam tłumaczyłam, m.in. „Ewangelię wg św. Girarda” (chodzi o jego ksiazkę „Le bouc emissaire” („Koziol ofiarny”)
  Bylam wtedy pod wrażeniem tego antropologa/filozofa.

  Polubienie

 16. Przeczytałam jeszcze raz mojego „Rosyjskiego luteranina”. Emocjonalna, szczera wypowiedż. A moze mu grozic za nią wiezienie. Zreszta o tym pisze.Dlatego redaktorzy nie podali jego nazwiska, a nasza super poprawna politycznie ATROJKA, pisze: „dobrze ze nie podał nazwiska”.
  ————————————————————————————————–

  „Unia i Ameryka uratowały wsie w Polsce przed losem takim jak tam, u ruskich , , ale na pewno nie nieludzka Polska, która tylko wałówy ze wsi do miasta wywozi ,. doi , ile się da i nic nie zostawia , zostawia śmieci i swoje odchody. ..”/Atrojka/
  Widac, że tez nieźle przerobiłas „covidową maseczke na ukraińską chorągieweczkę”.
  Machaj , machaj ! I pluj na Polskę razem z polskimi europosłami !
  Zarzad WordPressu zwiekszy Ci monetyzację…..
  „Aż mi sie mdlo robi ……”

  Polubienie

  1. Nie!!! Za dużo zła się dzieje, żeby udawać, że to wszystko jest ludzkie! To nie jest plucie. Bez komentarza! Natomiast patrzeć na g. i udawać, że pachnie – to co to jest? Obłuda? Propaganda? zakłamanie? Ślepota ?

   Polubienie

 17. Maria Consuelo może w ukraińskim brzmieniu przetłumaczyć..
  Maria Consuelo
  Ou est passé ton frère?
  Maria Consuelo
  Ou est passé ton frère?
  Il est parti, mon frère
  Par les champs
  Par les bois
  Il est parti, mon frère
  À la guerre
  Maria Consuelo
  Ou est passé ton père?
  Maria Consuelo
  Ou est passé ton père?
  Il est passé, mon père
  Par les champs
  Par les bois
  Il en est mort, le père
  De la guerre
  Maria Consuelo
  Ou est passé ton fils?
  Maria Consuelo
  Ou est passé ton fils?
  Je l’ai caché, mon fils
  Par les champs
  Par les bois
  Jusqu’à ce que finisse
  La triste guerre
  Maria Consuelo
  Je l’ai revu, ton fils
  Maria Consuelo
  Je l’ai revu, ton fils
  On l’avait endormi
  Contre un mur
  Au soleil
  On l’avait endormi
  Petite mère

  Polubienie

 18. Proponuję wykorzystać swój intelekt w ,,Komiersancie” albo Komsomolcu”
  Le Peńka Marysia wzięła kredyt” w Moskwie..na kampanię. Pani idol Putin jakoś.. nagrodzi pani zgagę i mdłości ze złości. Może pani przetłumaczyć na francuski jakieś moskiewskie przesłanie do Zgniłego Tęczowego Zachodu..Brzęczace ruble moskiewskie nie do pogardzenia brzęcząca moneta jak złoty ząb w gębie Noworusa
  Lub może jakiś u esej… np ,,Notre Dame w cieniu Sorosa” .. Kreml sfinansuje wydawnictwo.. Orban pomoże
  Lub coś przeciw Zelenskiemu masonowi żydowskiemu.. moze coś o macy lub euromacicach..?
  Mdłości po wyborach , ..’;’ mdłosci ..po skandalach.. Końfederaści wszelakiej maści…nie pomogą.
  Masoni wybrali Bidena i już złości i skurcze.. Franek z Cyrylem odstawia kadryle.. i ten ,,przeklęty kolorowy sztandar… Nawet masoński hymn” No nie ma lekarstwa… I jeszcze ta Unia i Unia Personalna z Ukrainą?
  Straszne co czeka patriotów.. Granica z Żydowską Ukrainą…

  Na zatwardzenie taki pan w reklamie…w tv prezentuje specyfik nie do odrzucenia.. Co za Ulga!!

  Polubienie

 19. cytat cleo-sofijny

  Trzeba objąć specjalna opieką naszych dzielnych bojowników i lekarzy, ktorzy zmagali sie z tą szczepionkową hołotą i głupotą (w tym Rada Medyczna, chociaz oni sami podali sie do dymisji), a teraz trzeba placic za genowe gówno Pfizera i Moderny – miliardy zlotych.
  Nałożyłabym specjalny podatek na tych, co przyjmowali te kolejne dawki. Dlaczego ma placic cały naród i ci, ktorzy nie ulegli medialno-politycznej propagandzie?

  Najbardziej śmieszy mnie fakt, ze ci, co tu w Polsce przyjmowali te szpryce i chcieli przymusu szczepień dla wszystkich – przyjmowali potem do swoich mieszkań Ukraińców – nie testowanych i nie szczepionych….To trzeba mieć siano w głowie !!!!!

  Trzeba być naprawdę ,,Jebniętym w mózg” aby słuchać tych ropuszych skrzeków.

  Polubienie

 20. Całą dobę nie zaglądałam tu ze strachu . Obawiałam się, jakim dynamitem puści Sofia, ale też i z drugiej strony liczyłam na zachowanie równowagi emocjonalnej podobnej do mojej, na moje podobieństwo , innymi słowy… kogoś, kto najbardziej daje się manipulować tymi youtubowymi wstawkami. Przeliczyłam się, może następnym razem się uda? Wiosna, zieleni się wszystko, pięknie jest: .

  Polubienie

 21. To fakt dystans trudno utrzymać gdy się pomyśli jak bardzo zmienił się obraz polskiej było nie było ,,elity ”
  Brak czasem słów ,,konwencjonalnych” na określenie tej ,,argumentacji”.
  Obsrajki z czerezwyczajki” jednak miały jakąś pseudologikę…tutaj niestety tylko ,Niuchy z nieświeżej pieluchy”, Ciekną w tym rytmie.. .. popłuczyny..nie tylko z Krajskiego… Niestety.. to znak czasu..

  Polubienie

 22. A niektórym się roiło, że elity, to wielkie halo? «grupa ludzi wyróżniająca się pozytywnie lub uprzywilejowana w jakimś środowisku». W Internecie wszystko wyszło na jaw.. co się kryje pod powłokami owych pozytywnych wyróżnień. Niestety? Ja uważam, że bardzo dobrze. Najwyższy czas wyrosnąć z tego narodowego pacholęctwa! , czołobitności, wazeliniarstwa, autorytaryzmów i innych takich karykaturalnych postaw i oczekiwań. Za jakiś czas być może znikną z pamięci, ze społecznej świadomości – obrazy zaślepienia i ślimaczenia się wobec przedstawicieli elit: Dziedzice jadą i ćmok, ćmok w mankiety , zaślimaczone ślimaki! I fluki! Fuj! Nie daj Boże, żeby to powróciło.

  Polubienie

 23. Szkoda, że literackie i pisarskie talenty Atrojki marnują sie na tym wodolejstwie i wpychaniu asekuracyjnej „waty”
  na platformę WordPress.
  O co chodzi w Twoim ostatnim komentarzu?
  ====================================

  Ja nawet nie wysłuchałam tego ostatniego filmiku z panem Krajskim.
  Znam i cenię jego poglądy, ale nie mam czasu na słuchanie wszystkiego.
  Zobaczylam, ze taki „kolorowy” filmik i pomyslałam złosliwie: „Trzeba sprowokować
  tego Awarcho. Bedzie mial chłop co robic odpowiadajac mi……

  No i sie nie pomylilam ;)))))))

  Polubienie

 24. No, ale teraz na poważnie. 3 MAJA MARSZ UPAMIĘTNIAJĄCY DR HAŁATA !
  Zapraszam tylko „ludzi rozumnych” ((jak mówi Dawid Mysztor)

  Jak na razie, doktor po prostu ….zaginął, rodzina – też.
  Nie wiadomo co to za grób …… Ma sie wlączyć prokuratura.

  Polubienie

 25. Lekarstwa na stare idiotki ani starych idiotów nie znaleziono nie wynaleziono…Na stare france analogicznie…
  To próchno ma tylko zabawę..kiedy gryzie.. No trzeba odreagować… Widać ,,babci nie zaszczepili przeciw wsciekliźnie.. Wnusia izolują… inni też.. Taka Dołki..Starej Ramolki ..Teraz musi szukać grobu Hałata !!! Rodzina nie życzyła sobie asysty Szalonych Antyszpryców…i zastrzegła sobie całą imprezę żałobną.
  Podobnie jak skandal obyczajowy kierownictwa Ordo Jurnych moralistów,
  A dlaczegóż to rodzina izoluje się od szalonej babuluni?…Hęęę…Ani Ameryka? ani tutejsi?: krajowi ?…mają po uszy…..tego pierdolamento ? Wnusiu jednak musi być mentalnie zdrowy…i nie należy go karmić tą żabią jajecznicą…

  Polubienie

 26. Zobaczyłam Biedronia od „WIOSNY” i przeraziłam sie jak UTYŁ po zimie ….
  Ojej, Śmiszek moze go rzucić….
  Wiec dedykuję wszystkim starszym PANOM Z BRZUCHAMI poniższy filmik:
  (no i mniej tych makaronów, pizzy, pierogów rusko-ukraińskich i ciast). Tylko białko, warzywa i wartościowe tłuszcze (oleje z ryb).

  …”ZACZĘŁA SIĘ REWOLUCJA W BRANŻY ODCHUDZANIA”

  Polubienie

 27. A oto ważne słowa z ostatniego numeru „DO RZECZY”, czyli jedynego wartościowego pisma w Polsce !!!

  „Maski i przymus szczepionkowy to nie są narzędzia w walce z wirusami, lecz próby przyzwyczajania ludzkości do totalnej kontroli.”
  Oczywiście, to pojmują tylko rozumni ludzie, zamaskowane dupki nadal będą sie dawały straszyć wczesną jesienią, popatrzcie na Szanghaj, tego chcecie….?

  Polubienie

 28. Dziwne Do rzeczy… U mnie akurat nie otwierają się, pokazany jest tylko kawałeczek, a na zobaczenie reszty – trzeba wykupić abonament. Nie będę wykupywać kota w worku. Niech więc będzie to jedno przytoczone zdanie: po pierwsze – nie wiem, kto jest jego autorem i czy autor wyraził swój osobisty pogląd, pogląd będący profilem całej Do rzeczy czy może ogólną tendencję poglądową panującą w większości lub w mniejszości społeczeństwa…. Trudno, anonim anonymous. Po drugie – jeśli to są faktycznie : „próby przyzwyczajania ludzkości do totalnej kontroli” – to dlaczego rząd polski robi wszystko, co może, aby swoich podwładnych, swój naród czy może ogólnie społeczeństwo zamieszkujące w ich państwie przyzwyczajać nie do lokalnej kontroli, tutejszej, polskiej tylko TOTALNEJ? Mam rozumieć, że PiS chce objąć kontrolę nad całym światem, my im nie wystarczamy? Czy może ma już dość kontrolowania nas i chce się pozbyć kłopotu, oddać tę konieczność kontrolowania – komuś innemu, światu??? Nie ma to jak drzewiej bywało , babki siedziały w oknach i miały wszystko pod kontrolą, a teraz … siedzą… w Internecie!

  Polubienie

 29. Droga Nasza Sophie, Cleo.Monte Christo..Avi…cum Spiritu Inferno,,..
  Cokolwiek sz,p..tutaj zaszpanuje z rewelacji..nic to nie zmieni. Absolutnie nic,,oprócz oszołomstwa i związanych w nim obrzydliwych emocji.
  Wybaczy pani porównanie..ale przypomina to starą konserwę z zawartością ryby lub białka zwierzęcego ,która już dawno utraciła przydatność do spożycia. Konserwa się wybrzusza ,bo rozpychają jej wieczko gazy z rozkładu zawartości. Proces jednak nie zmienił radykalnie smaku i zapachu.po otwarciu..tegoż ,rozsądny konsument wyrzuci..to jadło. Puszkę natomiast do worka na złom. Nie poniesie szkody..
  Jednak tacy którzy tego nie wiedzą..i zjedzą zatrują się Jadem Kiełbasianym. Jeśli w porę nie udzielą im szpitalnej pomocy umrą. Ich wątroba nie wytrzyma zostaną zniszczone komórki tego organu w sposób nieodwracalny. Organizm bez zdrowej wątroby nie będzie w stanie funkcjonować. Umrze..
  Pani ,,wybrzuszenia” wieczka i dna..prezentowane są od długiego czasu.Ten kto się skusił i cos skonsumował i w pore tego nie ,,zwrócił”..musiał ponieść skutki.Eleganckie opakowania i pozory ,,zawartości” umie pani prezentować…Pozory ..pozory i powszechna jarmarczna..jadowita kiełabasiana” ciapka…z przylepionymi na rzep” ,,Niepodważalnymi Autorytetami” z ju -tuba..lub z <plandeki''…tylko pogarsza obraz pernamentnego zatrucia Jadem .
  Biada temu kto cos z tego spożyje…Ten zaś który nie chce tej potrawy narażony jest na pani idiotyczne dąsy i prychnięcia wściekłe. Przykro o tym pisać ,ale w ciągu tych 12 lat na blogu mogłem obserwować cały ten proces
  ,,Kiełbasianego wzdęcia'' i erupcji ,,metanu '' z wnętrza ..bardzo przykrych dla otoczenia..Myślę ze w każdym miejscu pani obcowania ze światem. Nie ocalał nikt nawet Redaktor Turnau..Rozumiem ze Ludzie Moralnie Wielce zasłużeni są jak Neron i Kaligula i Putin i Stalin..poza osadem tej ,,miernoty'' i,, Pfizer im w oko''!
  Może to już ostateczna pora? aby rodzina i przyjaciele zrobili zrzutkę na dobrego psychoanalityka..
  Znam dwóch dobrych fachowców w stolicy., Proszę zebrać wszystkie dokumenty z pochwałami z Ordo Iuris ..i Plandeki i Reduty..w jedną teczkę..Pan psycholog będzie miał latwiej wskazać drogę do ..powrotu na ludzką drogę.
  Wiem ze pani mnie nie czyta…ale może te sugestie jakoś pomogą.

  Polubienie

 30. Dla informacji: słucham programów na YT – tylko ze smarfona!!!! Nikt mnie o żaden abonament nie prosi!
  Wobec tego mogę ich słuchać podczas jazdy autobusem czy tramwajem, nie marnując czasu ;))))
  W internecie otwieram je tylko wtedy, gdy chcę jakis filmik komus przesłać.

  Polubienie

 31. A teraz ważne, przynajmniej dla mnie.

  Panie Jezu Chryste, dziekuje Ci ,że na mojej drodze życia i Wiary znalazł sie PASTOR ANDRZEJ CYRIKAS
  z ChWE (Bielsko-Biała)

  To dzięki niemu utrzymałam od poczatku COVIDOZY-19 jasność umysłu co tej światowej hucpy, oszustwa i szaleństwa (Maseczki starałam sie nie nosić, zaliczyłam 3 mandaty, umorzone przez Sąd, zadnych testów, żadnego szczepionkowego badziewa. Byłam i jestem zdrowa, pełna Wiary, energii również, pracy nadmiar, co mnie cieszy).
  I za te Łaski,dziękuje Ci, Panie Jezu.

  A teraz patrzcie, drodzy komentatorzy, na Szanghaj i posłuchajcie pastora ANDRZEJA CYRIKASA,
  żeby i na Was splyneło oświecenie z niebios. „NIE LĘKAJCIE SIĘ! jak mówi nasz Pan, Jezus Chrystus.

  A.Cyrikas „Plandemia powróci”

  Polubienie

 32. Osobnicy niezaszczepieni wydzielają szczególny rodzaj potu. Jest to przedmiotem badań.Analizator zapachu potu będzie dostępny tak jak termometr..Wyposażenie rożnych obiektów w taki analizator z sygnałem..może umożliwić ..pogłębienie skutecznej selekcji osobników nieszczepionych.
  -Idąc więc tą logiką no Zmowie Ogólnomasońskiej ..nie bedzie można wsiąść do tramwaju…bo sygnał alarmu ostrzeże..innych pasażerów. no i konduktora. Marzenia chorych głów o resocjalizacji się spełniają.
  To dlatego niektórzy premierzy i waadze szczepiły się nawet poza kolejnością. ..publicznie!!
  Gdy już jest pani w tramwaju to proszę pojechać na Okęcie i ,,wykryć Ustawkę” w tym LOT ?
  Czy to nie jest konflikt szczepionych z nieszczepionymi?…a prasa i portale ściemniają”.
  Tylko pani i Grześ B mogą uratować świat.. Tresowane komary ,kleszcze i osy. zmuszą rzesze nieszczepionych do tej podłej czynności Szatańskiej. Insekty zwłaszcza kleszcze rozniosą zarazki masońskiej boreliozy…bo one własnie pot rozróżniają..
  A to dopiero początek boleści.. Tresowane nietoperze,zmutowane jaskółki, skowronki.. zaatakują świat.
  Szanse mogą mieć tacy co wykupią Krzyż Morowy u Ojca Dyrektora…uzbrojony w formułę Hałata.. szczególnie przeciw,, zbrodniczej sieci 5G… Krzyż chronić też może przed złodziejami w tramwaju…ma taka wysuwaną antenkę aktywną.. Rozpoznaje też tych ..tych …nielubianych gości.. z zagranicy..

  Jak się chronić przed tą plagą…? Cyrikas nie pomoże,,,

  Polubienie

 33. Pozew przeciwko Niedzielskiemu juz zlozony!! Dziekujemy KONFEDERACJO !!
  Dziekujemy Panie Grzegorzu BRAUNIE !!

  A kto chce ratować Adasia niech wykupi jeszcze z 5 dawek Phizera i wypije
  Za zdrowie „rozumnych ludzi!!

  Polubienie

 34. 2 MAJA – DZIEŃ FLAGI BIAŁO-CZERWONEJ
  Manifestacja pod SEJMEM !!!

  Opowiadała mi przyjaciółka z Paryża, że kiedy Francja objęła prezydencję w Eurokołchozie,
  pajacowaty Macron wywiesił flagę Unii Europejskiej na ŁUKU TRIUMFALNYM na Champs Elysees w Paryżu.
  Po kilku godzinach tłumy Paryżan zebrały sie tam, zerwano europejską szmatę i przywrócono francuską flagę narodową.

  Są momenty, kiedy nawet lewacka Francja potrafi zachować sie godnie …..Pocieszajace.

  Polubienie

 35. JEHOWA TO JEDNO Z IMION SZATANA, JE – HOWA (Ja – niszczyciel)

  Imię „Jehowa” jako imię Boga używają masoni.

  Oto cytaty z dwóch książek:

  Cytat z książki „Zmierzch Izraela”:

  „Wolnomularstwo także i tutaj za wzorem żydowskim poszukuje „zgubionego słowa”. W symbolice masonerii szkockiej tak to wyglądało w XVIII w. według opisu ks. Barruela:

  „Stopień („Wybranego”) ma dwie części; jedna stosuje się do zemsty Adonirama, który zwie się tutaj Hiramem; druga jest szukaniem słowa, albo raczej świętej nauki, którą ono wyraża, a która została zagubiona 436. Tak samo i ryt Swedenborga poszukuje „zgubionego słowa” 437. W stopniach różokrzyżowcowych masonerii szkockiej usiłowano przy pomocy tajemniczej, magicznej figury tzw. pentaculum również odnaleźć zgubione słowo.

  Po poszukiwaniach na wyższych stopniach wtajemniczenia okazywało się, że owo słowo zgubione — to Jehowa439. Już zresztą owa „Fama Fratemitatis”, od której wywodzą się różokrzyżowcy, kończyła się okrzykiem: „sub umbra alarum tuarum Jehova !” („pod twymi skrzydłami, Jehow !”)”.

  W książce – Masoneria (jej początki, organizacje, ceremoniał, zasady i działanie) – Józef S. Pelczar (pseud. S. J. Korczyński) pisze:

  „Twierdzą nawet, że w niektórych lożach wyższych, palladyjskimi zwanych, rozszerzył się kult szatana, jako przeciwnika Boga chrześcijańskiego, Adonai-Jehowa zwanego. Czy tak się dzieje w istocie, trudno z pewnością powiedzieć. W każdym razie jest to rzeczą uderzającą, że najgłośniejszy dzisiaj poeta włoski, a przy tym mason, Jozue Carducci, napisał w r. 1869 na cześć szatana „zwycięzcy Jehowy księży” bluźnierczy hymn, który w lożach stołowych włoskich nieraz się rozlega”.

  Należy zaznaczyć, że imię „Jehowa” świadkowie Jehowy przyjęli około 100 lat temu. Wcześniej używała go cała masoneria, która czci szatana.
  ======================================================================

  ps. teraz rozumiem, skąd ten lęk przed programami z Red. St.Krajskim !!!
  i niechęć Świadków Jehowy do zamiany „Jehowy” na JAHWE !

  Polubienie

 36. Izajasz r 30

  „Idź, napisz to przy nich na tablicy….
  i zapisz w księdze,

  żeby zachowało się to na przyszłość
  i służyło jako trwałe świadectwo

  Bo to są podli buntownicy i oszuści

  synowie, którzy nie chcą słuchać prawa Jehowy
  Mówią do wizjonerów: ‚Przestańcie mieć wizje’,

  a do proroków: ‚Nie prorokujcie nam prawdy.
  Mówcie to, co nam schlebia*. Wypowiadajcie złudne przepowiednie

  Zejdźcie z drogi, zboczcie ze ścieżki.
  Nie wspominajcie nam już więcej o Świętym Izraela’”+.

  12 Dlatego Święty Izraela mówi:

  „Ponieważ odrzucacie moje słowo
  a pokładacie ufność w oszustwie i fałszu
  i na tym się opieracie,

  wasza wina będzie dla was jak pęknięty mur,
  wysoki mur, który się przechyla i zaraz runie.

  zawali się nagle, w jednej chwili.

  Polubienie

 37. Na własne oczy zobaczycie swojego Wspaniałego Nauczyciela (Izaj. 30:20).

  Czy jesteś ochrzczony? Jeśli tak, to publicznie dałeś wyraz swojej wierze w Jehowę i pokazałeś, że chcesz współpracować z Jego organizacją. Sposób, w jaki Jehowa kieruje tą organizacją, pozostaje w zgodzie z Jego osobowością, zamierzeniem i zasadami. Poznajmy trzy cechy Jehowy, które są widoczne w Jego organizacji. Po pierwsze, „Bóg nie jest stronniczy” (Dzieje 10:34). Z miłości dał swojego Syna na „okup za wszystkich” (1 Tym. 2:6; Jana 3:16). Żeby jak najwięcej osób skorzystało z tej ofiary, postanowił, że Jego słudzy będą głosić dobrą nowinę każdemu, kto chce jej słuchać. Po drugie, Jehowa jest ‛Bogiem porządku i pokoju’ (1 Kor. 14:33, 40). Należy się więc spodziewać, że Jego słudzy będą tworzyć dobrze zorganizowaną społeczność, w której panuje pokój. Po trzecie, Jehowa jest „Wspaniałym Nauczycielem” (Izaj. 30:20, 21). Jego organizacja koncentruje się więc na nauczaniu Jego natchnionego Słowa — zarówno w zborach, jak i w służbie kaznodziejskiej.

  Polubienie

 38. (Mateusza 24:13)

  . Jak nie zachwiać się,pozostać wiernym w czasie prób?
  Jezus cierpiał, lecz pomimo bólu radość czuł,
  bo karmił swój umysł tym, co obiecał Bóg.

  Musimy być wytrwali i bronić wiary swej.
  Bóg darzy nas miłością
  i w każdej próbie będzie pomoc nieść.

  Jeśli przeszłość twa wywoła głośny, gorzki płacz,
  wtedy skieruj wzrok na nadchodzący rajski świat.
  Czy czujesz tę wolność i chcesz się znaleźć tam

  Musimy być wytrwali
  i bronić wiary swej.
  Bóg darzy nas miłością
  w każdej próbie będzie pomoc nieść.

  Więc nie poddam się,nie zwątpię i pokonam lęk.
  Pełnić służbę chcę ż po Jehowy wielki dzień.
  Dochowam wierności,nagroda bliska jest.

  Musimy być wytrwali
  i bronić wiary swej.
  Bóg darzy nas miłością
  w każdej próbie będzie pomoc nieść.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s