„Wstąpił na niebiosa”

Ewangelia Łukasza 24,51

Dzieje Apostolskie 1,9.22

Dzisiaj w moim Kościele rzymskokatolickim, jednak lokalnym polskim, uroczystość Wniebowstąpienia. Tak, właśnie dzisiaj: niektóre Kościoły krajowe zerwały z tradycją, aby to wspominać w czwartek i żeby ułatwić zapracowanym w dzień powszedni wiernym, świętują Wniebowstąpienie w niedzielę.

Mamy jednak problem, czy Jezus rzeczywiście „wstąpił na niebiosa”, „uniósł w górę”, jak to wyznajemy w obu wyznaniach wiary, tamtym mszalnym i tym krótszym, tak zwanym Składzie Apostolskim. Myślę, że musiał im tak się ukazać a nie po prostu zniknąć, jak to bywało po zmartwychwstaniu. Chodziło Mu zapewne o to, żeby zrozumieli, iż jest już definitywnie u Ojca, nie będzie im się już ukazywał, jak to było przez dni czterdzieści (co znaczy w języku biblijnym wiele). „Niebiosa” nie są przecież oczywiście w tej samej przestrzeni, co kosmos materialny.

Reklama

4 740 myśli na temat “„Wstąpił na niebiosa”

 1. NORYMBERGA 2,00
  LUDOBÓJSTWO zza biurka czy w kitlu – MUSI BYC ROZLICZONE

  ps.1/ Czytam tylko komentarze Atrojki !!!!!

  ps.2 / Niechże mi wolno bedzie na tej platformie WordPress podziękowac panu posłowi i rezyserowi wspaniałych filmów dokumentalnych – GRZEGORZOWI BRAUNOWI (i całej KONFEDERACJI, ktorej sekunduję) – za jego ofiarne posłannictwo i twardą walkę z zakusami sejmowych zamordystów na wprowadzenie przymusu szczepień, segregacji sanitarnej, fałszywych testowań, uśmiercania ludzi pod respiratorami (jak sie pożniej okazało ) czy idiotycznych izolacji bezobjawowych zakażeń.
  Pilnie śledzę, wraz z innymi uczciwymi Polakami, wszystkie etapy procesu NORYMBERGA 2,0 pod auspicjami szan. posła GRZEGORZA BRAUNA.Jak zajdzie potrzeba – jestesmy natychmiast pod Sejmem, Panie Grzesiu, tak jak to bylo w ubiegłych latach.

  A teraz zaczyna sie „ostatnia prosta” dla winnych ludobójstwa – czyli DO PIERDLA!!!!!!!!

  Polubienie

 2. 26 Kto ufa swojemu sercu, jest głupi,
  ale kto postępuje mądrze, będzie bezpieczny,
  Kto daje biednym, temu niczego nie zabraknie,
  ale kto zamyka oczy na ich potrzeby, ściągnie na siebie wiele przekleństw.
  Gdy do władzy dochodzą niegodziwi, człowiek się ukrywa,
  ale gdy giną, przybywa prawych.

  inne…

  Niegodziwy robi bezczelną minę,
  ale to droga prawego jest pewna*.
  Żadna mądrość, rozeznanie ani rada nie zdołają przeciwstawić się Jehowie.
  Na dzień bitwy przygotowuje się konia,
  ale to Jehowa zapewnia wybawienie.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Do Pierdla awnturnicę do pierdla do pierdla.. do pier….Pania Plandekową…do pierdla do pierdla!..panią Międlarkę do pierdla….aaa! panią ..zygotkę bigotkę do pierdla do pierdla…!!
  Wpierdalarkę ,,nagminną antytęczową do pierdlaaaaa. Pierdolamentkę,,,do pierdla do pierdla…Palantkę Ant, ..Antysemitkę do pierdla do pierdla…Sendzimirę i Cleo-Christo… do pierdla..
  Za te wszistkie szczepienia… z krfi niebożątek i płoduf ..do pierdla..
  Za Grzesia szczęść Boze do pierdla…za wasy sejmowego spiocha do pierdla… za odciski na d..ppie pani świętej do pierdla…Za Katedrę Gdańską ,,do Pierdla do pierdla…a rozwód w Ordo do pierdla…
  Och jakże przyjemnie było w tym biurze w PAN… Nieeeee?

  Panie Turnau.. co pan narobił..! ? Taż to sodoma i gomoria!!

  Polubienie

 4. FUNDACJA ZYCIE I RODZINA
  […] Śmiałość morderców dzieci przekracza wszelkie granice. Numer telefonu, pod którym prowadzą poradnictwo aborcyjne, jest wypisywany na chodnikach, murach, plakatach, które feministki przynoszą na swoje manifestacje. Szeroko dystrybuowany jest w mediach i na portalach społecznościowych. Wszystko pod hasłem „pomocy”. Czy ktokolwiek myśli o tym, jaką „pomoc” otrzymuje wtedy niewinne maleństwo w łonie mamy??? Bardzo bym chciała, aby wszyscy zwolennicy aborcji dowiedzieli się, jak czuje się maluszek, którego zabija się niewinnie wyglądającą tabletką aborcyjną. Z pozoru błaha procedura ma brutalny przebieg. Środki podane kobiecie wywołują zaburzenia pracy łożyska i skurcze macicy. W ten sposób dochodzi do niedotlenienia i śmierci dziecka. Jego ciałko wydalane jest na świat i wyrzucane do kosza na śmieci lub spuszczane w toalecie. Lewaccy działacze reklamują tę metodę wskazując, że jest szczególnie łatwa do przeprowadzenia w domu. Tylko brać i korzystać!

  To obrzydliwe, ale znalazły się środowiska, które bronią Justyny W. Jednym z nich jest „GAZETA WYBORCZA”, która od początku kłopotów aktywistki zamieszcza artykuły i wywiady z oskarżoną, w których pozwala jej relatywizować zbrodnię aborcji. W jednym z takich wywiadów Justyna W. powiedziała znamienne słowa:
  Tu bylo eldorado

  Miała na myśli sytuację, w której Polska teoretycznie chroni życie dzieci, ale w praktyce stwarza strefę, w której grupy aborterów bez przeszkód prowadzą swoją morderczą działalność. […]

  Polubienie

 5. Pastor Andrzej Cyrikas, ktorego wielce cenię, miał kilka kazań z wątkiem m.in. Covidozy.
  I w jednym z nich powiedział, że zaobserwował, iz osoby, ktore przyjeły kilka dawek „szczepionki” mRna,
  stają sie bardzo agresywne.
  Pozostawiam bez komentarza.

  Polubienie

 6. Miałam niedawno bardzo ciekawą rozmowę dotyczącą duchowości człowieka –> dobitnie przekonującą , iż należy przyjąć łagodną postawę wobec osób argesywnych., tak zaleca Kościół, taki przykład daje papież Franciszek, papież Benedykt XVI już w ogóle nie wypowiada swojego zdania, czyli pozostaje przy tym, jakie wypowiedział w swoich ostatnich rozmowach. Wzorcem postaci agresywnej jest dziś Prezydent Rosji. Prezentuje agresję nie swoją własną, ale całego narodu rosyjskiego : przywykłego do bycia mocarstwem, a wbrew swojej woli zepchniętego do bycia nikim znaczącym.Metaforą tego zepchniętego mocarstwa może być Wielka Dama, leżąca odłogiem na kanapie i zdecydowanie mówiąca: „Tak nie może być! Tak nie może być. Co za lelactwo się z tego narodu zrobiło, Ruszcie się, niech ktoś coś zrobi, tak dłużej nie może być! Do dzieła, nie ociągać się, nie opierdzialac!!!1 to nienormalne, żeby nikt , nic… gdzie mój głowny ordynus??? khm, fu, ordynans znaczy!!! Gdzie on??? Zaraz mnie nerwy rozszarpią, … !!! ” ( a wtedy , wiedzą wszyscy, co będzie, a nawet przeczuwają , że będzie gorzej, po trzech dawkach… O Jezusiku, co będzie, szybko, gdzie ten podnóżek narodu!!!Szukać po bunkrach i tunelach!!” …Znalazł się, jest! Świat patrzy w napięciu, co on wyprawia i co z tego wszystkiego wyniknie, kto za to odpowie , … ( Rozliczania za to wszystko wszystkich i każdego z osobna – starczy rachmistrzom lubującym się w rozliczaniu – na długie lata, nawet pokolenia… o osadzaniu w więzieniach – ?? – wszyscy są już osadzeni! Cały świat to jedno wielkie więzienie, miejsca, gdzie panuje wolność – nie ma! -bezludnego.. takie nie istnieje… I tego właśnie dotyczyła moja rozmowa o duchowości z ważną w Kościele osobą: należy to miejsce znaleźć w sobie, poszukać dobrze, ono się znajdzie! Przy czym – trwam także przy swoim stanowisku – nie wchodzić w to miejsce na amen – jak struś z głową w piasek, trochę uczestniczyć w świecie normalnym -czyli tym będącym wiezieniem, by nie zostało ono zawłaszczone przez jeszcze gorszych klawiszy z piekła rodem!

  Polubione przez 1 osoba

 7. Tak mady był człowiek ..opisujący tę postawę wobec człowieka agresywnego.. ale jakąż nieziemską radość mają putiniści..i putinistki.. rasputinki i rasputinice,,i się radują ..Bić tych chochołów gwałacić ich dzieci strielać burzyć NIECH SIE BOJA gazować gonić strzelać po nogach nazistów ukraińskich.

  Jest też tymczasowa wersja light
  Uliczna i salonowa.. Salonowa występuje jeko ideologia źródłowa ekskluzywna.
  Na ulicy wyglada to powiedzmy wg TUTEJSZEJ słusznie bo po naszemu
  Jebać pedałów,jjebać sorosa, jebać unię,,jebać rozwody, jebac aborcję jebać,euroszmaty. jebać tuska, jebać zyda.. jebać tryzuba..
  Jebałland..ma swoje marchie…i partie…i swoje Róże.. Na murach płotach gorliwi harcerze wypisują jebać ! jebać! jebać.. Obszar jebania rozszerzają białe rękawiczki i ,,ministrowie odpowiedni..
  Fuck off.. nadało polskiemu jebaniu wymiar miedzynarodowy niemal jak koine za czasów antycznych.
  Jebać euromacice” brzmi bardo kreatywnie….ale można też zobaczyć Jebać Ordo Iuris.. Poniewać Ordo się rozmnożyło rzekomo bezpłciowo Warszawski Jebak Uniwersalny może mieć problem. Kogo i w jakiej konstelacji..
  Latająca Kometa Wyszukanej Kultury zawsze wpada w pole grawitacji… i zmierza jak to twierdzi ku Jasności..
  Grawitująćy mają niezwykły urok i wdzięk… Grześ Kalesonow czy Kwirynkass albo Zgaga Gwiazdomski ..czy
  Scurvy Micha Chujew… to osobniecy zaprawieni w blasku…i grawitacji.
  Leżący od pół roku na kozetce psychoanalityka Gowin…to też efekt hasła ,,Jeba uratowała od gwałtuć Gowina”..
  Niemyte dusze błąkają się po politycznym i tzw kulturalnym firnamencie…z pretensjonalnym i wyszukanym blaskiem…czasem błyszczą rzekomą francuską czy romańską kulturą” ..a plują i zgrzytają i trzeszczą jak d ..po fasolce.. Jebać Macronaaa… kochać Kwirykasa… bo ja go kocham.. a wy ku..wa MILCZEć
  Jak to kiedyś raczyła napisać I wy chcielibyscie się ze MNĄ równać ??
  Jakoś odskoczyła dziwnie od stuły …i konfesjonału chyba też a szkoda…chyba szkoda.. Tam słuchają
  i. nie klną jak Warszawa..Norymberga…to sen.. gdy się zaszywa w halce kartę bankomatową w Warszawie….a klibole rodacy wołają Jebać jebać ..Kamera i mikrofon w drzwiach jebać jebać jebać..
  Kolorowi tęczow i i inni Jebalscy pro i kontra gwardziści butelkowi jebać lgbt i gender..
  Krowa na pastwisku ponosząc łeb do góry ryczy jeeeeba…Jebaaaa..
  Promocja płodu i nieskrępowanej prokreacji przeniosła się więc z plandeki na pastwiska…
  Może lepiej promować zamiast Norymbergi i Ordo Mordo.. jakieś środki przeciw powszechnej JEBACE”
  Grawitusi Korwinusi wylansowali hasło ,,Jebać Unię…” a Unia się jakoś oporna… nie chce się podstawiać..
  i jakby powtarza coś z Seweryna ,, A idi ty Braun…nach hundert scheisse…Schtzeschz Bosche..”

  Polubienie

 8. Ciii, Panie Nietoperzu! (Nietoperzyco?) Matury idą, pomiesza się w głowach ludziom na egzaminie dojrzałości i zamiast Polska Winkelriedem narodów, ktoś może strzelić lapsusa –> Winkeljebem ( o kozetce nie wspominając)… ale… cóż. ….

  Polubienie

  1. Sorki, nie zauważyłam, Panie Kurier Polski! Nie Nietoperzu. Ikonki mi się nie wyświetlają i po omacku dobrze nie rozpoznaję. Jeszcze raz przeparszam.!

   Polubienie

 9. Zanim Państwo powrócicie do politycznego sporu (uwaga na nową ustawę, zdaje się, że nie o wszystko ona pozwala się spierać, pewne kwestie są bezsporne!, ja też tak uważam, ale argumentu przekonującego znaleźć nie potrafię) napiszę o nowej postaci, jaką się zainteresowałam (oczywiście nie żaden youtuber ni inny filmikotwórca) , a Archanioł Rafał. Ostatnimi czasy często słyszało się o modlitwach zanoszonych przez liczne osoby do Michała Archanioła – aby wspomagał w walce ze złem – a okazuje się, że to za mało, należałoby także trochę więcej do Archanioła Rafała – wspomagającego walkę o Dobro, będącego w stanie pokonać Demony – rozdzielające albo coś przydzielające. Takich podziałów, rozdziałów, murów nieprzekraczalnych – jeszcze nigdy chyba nie było. Wręcz demoniczne to jest. Wisi w powietrzu i zagraża.

  Polubienie

 10. Haaaa! Atrojka.. witaj córo i ruszę z nogi obcesem.
  Ja tam dawno za Łysą Górą straszony Mefistolesem
  z drżacym grzbietem ,koniem rączym ruszyłem w dzikim cwale.
  anioł mi pomógł nie proszony. ,,już nie klnę nie piję nie palę.
  Rafaelą latają pod niebem Francuzi nad Sekwaną ..Loarą
  Rafaela grozę budzi ..bo to myśliwiec straszny nie anioł.

  Módl się do Boga nie do aniołów ,,on im daje im swoje rozkazy.
  chroni gołębie z szponów sokołów..i światy w palcach waży,

  Polubienie

  1. Czytałem kiedyś gdzieś o kobiecie, która w transie i pod wpływem sił okultystycznych płodziła utwory w stylu Lista, Mendelhsona i Wagnera. Chopina (mimo pomocy demonów) nie była w stanie podrobić.

   Polubienie

 11. Hej hej! Gdzie pędzisz Kurdeszu Polski , z krańców Południa, małopolskich?
  Może tam i nie straszno było latających Francuzów i Mefistofelasia, ale Podlasia???
  Gdzie demonów grasuje tu onych pozostałych po poganach dzidami przepędzonych
  Pomnij Sarę, córę Raguela z Ekbatany, , też podobnie z wielogłowym się zmagała Azmodanem,
  aż pomoc Archanioła Rafaela przez Boga jej posłanym
  uwolniła ją i innych oczywiście od demonicznych działań potomków Tubal Kaina,
  który obecnie opętał Putina.

  Polubienie

 12. No chyba opętał Krwawego Wołodię..
  Tatuś Tubalka miał 2 miał tylko żony.. Dobry przykład pni wybrała. Też się facet wygrażał..i miał synów rozrywkowych .Wygrażał się i popisywał takimi słowami..
  Słuchajcie mojego głosu, żony Lamecha!

  Nadstawcie ucha na moją wypowiedź:

  Zabiłem mężczyznę za to, że mnie zranił,

  młodzieńca — za to, że zadał mi cios.

  Jeśli Kain ma zostać pomszczony siedem razy,

  to Lamech — siedemdziesiąt siedem razy”.

  Syn Lamecha i jego drugiej żony, Cylli; potomek Kaina i przyrodni brat Jabala i Jubala. Miał siostrę o imieniu Naama (Rdz 4:17-22). Tubal-Kaina nazwano „wykuwającym wszelkie narzędzia z miedzi i z żelaza”, co może oznaczać, że albo wynalazł takie narzędzia, albo pierwszy uprawiał to rzemiosło, albo też odegrał istotną rolę w
  jego rozwoju.
  Nie miał wprawdzie ruskiej telewizji aby go nieco uszminkować ale to cytat prawdziwy.

  Wg Biblii aniołowie zstapili na ziemię by się trochę rozerwać w ludzkim ciele..
  Ale zdarzyło mi się przeczytać spekulację pewnego żydowskiego pisarza że ród anielski chciał jakoś pomóc grzesznym ludziom…i mu nie wyszło. Nie uzgodniono z Najwyższym…i stało się.
  Przemoc,seks tylko hetero!,Nie było aborcjii ani lgbt ani sztucznych zbrodniczych zapłodnień. i po tym Potop..
  A po tym zgroza.. Tęczaaaa!

  Polubienie

 13. Witaj Archangello..
  Mendelson Bartholdy i Sibelius to oryginalni artyści .Mistrzowie Smutku..ziarna depresji .
  Najweselsze rzeczy komponowane najprostszymi formami..nieraz z wulgarnym tekstem nigdy tak nie zmęczą i nie rozstroją odbiorcy jak utwory tych panów. Smutek,smutek,powaga smutek….tęsknota czarna zgrzyty smyczka …Dyscyplina,kara,…poczucie klasztornej niemal więziennej stęchlizny…Powracające jak ból zęba ćmienie w uszach i w duszy.. Wielu kompozytorów wielkiego formatu odmalowało w utworach swoja własną duszę i jej paroksyzmy . Wagner…był natchnionym artystą,,,i dawał natchnienie, Bethoven ..Szostakowicz..
  Inspiracje szatańskie brzmią ,,bosko” w sztuce i są tego skutki.

  Jednak twoja sugestia co do ,,nawiedzenia” jest cenna.. nawet nie widzę w tym pewnej uszczypliwości…chociaż ją czuć. O oddziaływaniu Złego na artystów,proroków i ludzi dużo napisano.
  Przypomnę biblijną opowieść o klasyce.. Król Dawid Isajewicz…prorok,poeta,sługa Jehowy,uciekinier,dysydent,
  wojskowy, amant, pasterz…trochę muzyk flecista..grał też chyba na cytrze??
  Wpadł pewnego razu na pomysł aby policzyć lud i zebrać pół sykla ,,od głowy”
  Relacje biblijne o tym wydarzeniu różnią się dosyć. Jedna z nich spisana przez kronikarza później po latach.. stwierdza ze do tego czynu pobudził go Szatan.. Ta młodsza ..wcześniejsza…przeszło wiek..opisuje to samo wydarzenie bez udziału Złego”. Która jest prawdziwa?
  …Inne zagadnienie..Pewien katolicki ksiądz .Greber po wyjeździe z Niemiec do USA..załozył kółko spirytystyczne..ożenił się. Był zdolny i gorliwy…medium była jego żona. Greber przetłumaczył Pisma Greckie..dosyć zgrabnie. Cytaty z tego tłumaczenia przez 10 lat były drukowane przez W.T.. i były bardzo ..przekonywujące. Straznica cytowała jego bez obaw. Przestało to mieć miejsce dopiero po licznych listach i interwencjach..do Komitetu Redakcyjnego.
  Wg .. Wikipedii jgo zona była medium”…? Dzisiaj patrzę na ten problem inaczej..
  On sam gdy porzucił sutannę był ,,wyklęty ”przez swoje środowisko ,,duchowe” Wszelkie jego działania..były pod ,,obstrzałem”jego zona również.. Jak potrafi się mścić święty magiel” nie trzeba opisywać. Przemaglują ,wyprasuja wygniotą…przypiszą nieczystość ,herezję ,podlość najgorszą. W Polsce jest kliku byłych duchownych w ,,Zyciu publicystycznym”…
  Podobne złe cechy przypisano tym którzy..odeszli od nas…brud,bunt,głupotę..podłe zamiary szatańską inspirację.. Dawid więc opisany jest dwojako.. Trzeba być OSTROZNYM…w supozycjach..
  Greber miał język bardzo przydatny Towarzystwu.. z kilku powodów.
  Polecam wiki Johanes Greber

  Polubienie

 14. Można wiele rzeczy spekulować na temat ducha i sensu..Badając pisma Watch Tower. wyciaga sie wnioski skąd i co się pisze i naucza oraz DLACZEGO. Nie przypisując przy tym demonicznych inspiracji a jedynie BŁĄD.
  Nigdy w literaturze przed rokiem 1950 nie pisano o Jezusie jako o ,,Stworzeniu.” ale jako Panu i Synu..Jako o aniele lub Archaniele” również nie pisano chociaż były sugestie .
  Nie wiadomo co lub kto zainspirował Niewolnika czy właśnie ten Przekład Grebera?
  Był użyteczny dla zwalczaniu trynitaryzmu..i KK.. widzianego wówczas jako Babilon Wielki i Wielka Nierzadnica
  Dosyć samolubne przekonanie ze wszytko co prawdziwe to TYLKO NAM BÓG OBJAWIA jest nie mądre.
  Wybór Grebera jako narzędzia był oczywistym błędem a skutkiem tego błędu zaprzeczenie Ewangelii.
  Powielono jego pogląd na Osobę Syna i Szatana po częśći. Od tego czasu ten sam błąd jest drukowany i powtarzany..dosyć subtelnie ale uparcie.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Johannes_Greber

  Polubienie

  1. „W czasie I wojny światowej pomógł ponad 14 tysiącom dzieci znaleźć schronienie na terenie Holandii. W tym okresie zaczął się silnie interesować mistycyzmem, utrzymywał iż doznaje nadprzyrodzonych wizji. W 1923 roku za namową jednego ze swoich parafian wziął udział w seansie spirytystycznym.”

   Źródło jw.

   Polubienie

 15. Angello ja raczej zlecam umiarkowany sceptycyzm w przypadku posługiwania się ,,Niepodważalnym Autorytetem”. Urzędu Nauczycielskiego.
  Np..zajadli krytycy ,,kursu doktrynalnego” stawiali Grebera jako sługę ciemności w związku z opisywanym spirytyzmem i okultyzmem. Ja osobiście starannie omijam takie praktyki jak to było w jego przypadku i uważam je za nieczyste.. Odrzucam i omijam…ale dziwi mnie to co dziwi krytyków ..ze tak długo narzędziem Grebera się posługiwali sami lekceważąc własne zalecenia. Myślę że w okresie prac nad PNS skorzystali niestety z jego wiedzy…Ten fakt w znacznym stopniu nadszarpnął moje zaufanie ..do tego gremium. Literaturę Towarzystwa czytam i analizuję pilnie …od początku w języku polskim i niemieckim.
  Cieszą mnie zmiany w rozumieniu proroctw…i tzw Nowe Światło…Oznacza to bowiem ze z jednej strony działa duch.. a ludzie sięgają po literaturę i myślicieli którzy już byli wcześniej w minionych wiekach.
  Również prace innych biblistów w różnych denominacjach.

  Polubienie

  1. Paweł sam o sobie napisał, że nie wszystko rozumie i że dopiero w przyszłości ogarnie całą pełnię. Jeśli on tum bardziej my, do których Chrystus, ani tum bardziej jego Ojciec bezpośrednio (jak do Szawła z Tarsu) nie przemawia. Nie zastanawiam się dlaczego Watchtower przez jakiś czas nie miała nic przeciwko przekładowi Grebera. Może doszli do wniosku, że odrzucając jego przekład powinni konsekwentnie odrzucić również wszystkie pozostałe dokonane przez ludzi wstawiających w miejsce świętego imienia słowo „Lord”. Później – jak piszesz – pod wpływem sygnałów od osób dla których korzystanie z tego przekładu nie pozostawiało wątpliwości zweryfikowali swoje stanowisko. Dlaczego miałbym tracić zaufanie do kogoś kto być może zbyt długo się zastanawia co powinien w jakiejś sprawie zrobić? Już Ci kiedyś wcześniej napisałem, że do wszystkiego co publikuje Watchtower odnoszę się z rezerwą, którą zalecajà Święte Pisma i których treść dobrze znasz. Z rezerwà nie znaczy, że publicznie krytykuję ludzi, którzy tę literaturę opracowują i wydają. Nie posądzam ich o nieczyste czy jakieś inne ukryte pobudki bo według mojej oceny brakuje mi do tego jakichkolwiek podstaw.

   Polubienie

  2. Poza tym, to że ktoś jest świadkiem Jehowy nie znaczy, że osoba taka posiada same wspaniałe przymioty i zalety i niczego w swojej osobowości nie musi u siebie zmieniać. Jeśli Cię skrytykuję będziesz miał problem żeby wziąć sobie to do serca. To samo dotyczy mnie i wszystkich nas. Świat kieruje się zasadą nikogo nie należy krytykować. Jezus też radził, żeby skupić się raczej na sobie? Ale nie w każdej sytuacji. W przeciwnym razie wszystko powinniśmy akceptować. Lub to, czego nie akceptujemy o tym nie mówić.

   Polubienie

 16. Zastanawiam się, co by było… gdyby dziś wśród ludzi współczesnego świata żył Jezus i podobnie jak kiedyś, musiał ponieść zbawczą mękę i śmierć. W którym miejscu i przed majestatem którego Piłata byłby umieszczony? Papież Franciszek – wskazuje na liczne miejsca, gdzie rozgrywają się tragedie, śmiercionośne konflikty, miejsca triumfującego zła, miejsca zbrojną mocą i bezwzględną przemocą poskramianego anarchizmu. Raczej nie byłaby to Ukraina – głowy Kościołów potępiają wojnę, ale nie wskazują jednoznacznie, kto jest winien za jej rozpętanie. Także najstarszy z tzw. Głów. Kościoła Patriarcha Filaret nie nazywa prezydenta Rosji ANTYpasem, a synem szatana, nowym Kainem…. czyli nie jest to owe miejsce … może jeszcze nie jest ten czas, jeszcze ZŁO nie osiągnęło kulminacji. ANTY jeszcze się nie uformowało ……………… Jednak świat w takich sytuacjach nie dzieli się na jednoznacznie : Za i Przeciw, zbyt wielu jest miałkich, nie obchodzi ich to, będzie co będzie, nie opowiadają się po żadnej stronie – Jezus przyszedł żeby nas podzielić – tak? Jego wyznawcy muszą podzielić się na jednoznacznie opowiadających się za lub przeciw. Tymczasem stanie po stronie :przeciw wojnie – jaką prezentuje papież Franciszek – wielu chrześcijanom nie wystarcza, jest miałka – trzeba według nich stanąć przeciwko temu, kto ją prowadzi – przeciwko Putinowi – w nim zobaczyć, nie jakiegoś potomka szatańskiego z piekła rodem – a współczesnego ANTYPASA. Staję po stronie przeciwko niemu i uważam, że krzywdzi świat – za szybko , nie czas jeszcze – wyrwał się chcąc być tym ANTY, tym najważniejszym, który zadecyduje o losie świata, a świat nie posiada Zbawiciela, nikogo takiego, kto byłby w stanie zbawić znów od olbrzymiejącego zła. Zbawiciela Jezusa – zignorowano, zamieniono w kawałek opłatka, którym wystarczy się pożywić i spokojna głowa w kapeluszu lub bereciku! ……… No strasznie katastroficznie to wszystko wygląda.

  Polubienie

 17. Ponadto – Polska , jako najbliżsi sąsiedzi po zaatakowanej Ukrainie tego całego pseudoAntypasa- najbardziej jest zagrożona na jego kolejne niszczące posunięcie. Uważam, że wprowadzenie ustawy kategorycznie zabraniającej popierania Putina – jest działaniem dla naszego kraju zbawiennym. Zbyt wielu ludzi w tym kraju jest ofiarami różnych reżimów i lokalnych totalitaryzmów, którzy są ciągle pod ich wrażeniem i jak te syndromy sztokholmskie – bronią dyktatorów-agresorów oraz popierają ich dyscyplinarne oraz militarne działania – niczym innym takich ludzi się nie przekona i nie ustawi we właściwym porządku – tylko ustawą. Mam niekiedy do czynienia z takimi postaciami – są to charaktery narcystyczne – nijak i nikt ich nie przekona. . Co najwyżej ustawa może zmobilizować do zaprzestania rozsiewania popierających usprawiedliwiających śmiercionośną przemoc poglądów.

  Polubienie

 18. Jesteśmy rasistami – pomogliśmy uchodźcom ukraińskim a innym – nie. Jesteśmy seksistami – wyżej honorujemy płeć męską, silną, stosującą przemoc , nawet gdy tą płcią męską jest jakaś żelazna dama , niżej inne, bezradne, bezsilne, ot takie – krzyczące, a niewiele mogące, Kim tam jeszcze jesteśmy – szydło wychodzi powoli z wora! Na szczęście – jak na razie – antysemitami nie jesteśmy! Nie wyszło przynajmniej, że jesteśmy, choć byli tacy, którzy na siłę próbowali się tej skazy w narodzie doszukiwać.

  Polubienie

 19. Pani Atrojko ten cytat..,,,Zbawiciela Jezusa – zignorowano, zamieniono w kawałek opłatka, którym wystarczy się pożywić i Spokojna Głowa w kapeluszu lub bereciku! ……… No strasznie katastroficznie to wszystko wygląda.

  Kiedyś napisał o tym w podobnych słowach Tołstoj Lew..Porzucając Cerkiew i swoją Szlachecko ziemiańską pozycję. Zrobiono z tego pustą ceremonię o charakterze magicznym. Symbolika krwi i ciała…została nazwana nie tylko przez Tołstoja zabiegiem czarnoksięskim. Nie tylko z powodu irracjonalnej wiary w Przemianę…ale na skutek okrucieństwa.. którego się dopuszczano na ludziach…Obraza tego ,,certyfikatu” kosztowała męki i śmierć straszną wielu skazanych…a nie przyjęcie tej ceremonii zbawczej przez oporne ludy załatwiał topór miecz..i ogień. Dzisiaj ,,tylko” za wypuszczenie z ust opłatka bije w buzię kapłan dziecko w kościele..
  Pismo poucza nas i daje nam nadzieję że Jezus Chrystus ma powrócić jako Sędzia i Zwycięzca..i Król..
  Nie grozi Mu już Putin,Piłat, Antychryst czy Antypas.. ..W Credo” jest ważny i prawdziwy zap[is ..Stamtąd Przyjdzie Sadzić Będzie żywych i umarłych” „„„„„to wynika z Jego Obietnicy..Chleb i Wino miało być przypomnieniem Odkupienia nie Magią Czarodziejską…którą duchowni wmawiają w człowieka.
  Jeśli jesteście Moimi wyznawcami i naśladowcami..żyjcie podobnie jak Ja…Usługujcie..nie Panujcie !!
  Obmywajcie jak Sługa nogi .. jak Ja obmywałem wam nawet zdrajcy Judaszowi..” Nie lubujcie się w pustych ceremoniach…ale w Prawdzie i Pracy dla Dobra Człowieka ..Róbcie tak dopóki żyjecie b do końca wiernie i uczciwie nie na pokaz”. Za was tak czyniących będzie ,,była wylana Moja Krew ..a to czerwone wino w kielichu które wam podaję to jego podobieństwo ..i chleb to podobieństwo Mojego Ciała..
  Tak czyńcie jak dziś ..aż Przyjdę na Sąd..
  Do obmywań stóp nie jest wam potrzebna złota miednica i święte szaty….Służcie ludziom naprawdę nie tylko w ceremoniach….nie pozorami drugą ręką błogosławiąc wojnę ,zyski i bogactwo..”
  Spójrzcie szkatułę z mamoną trzyma Judasz..a moje szaty? to żaden majątek..??

  Dzisiaj Się Bójcie.. Putin czy Podobni nie ocalą waszych Lexusów,Kochanek ,kochanków ,pałaców czy kont które zdobyliście mamiąc lud waszym kadzidłem i ciągnąc zyski z przelewu krwi biedaka…nawet przy pogrzebie.

  Polubienie

 20. Panie Awarcho – Tołstoj mi kiedyś podpadł – Anną Kareniną, podobnie jak Prus Lalką… tylko już mi się nie chce wgłębiać w ich ideologie podszyte wyobraźniami pisarskimi, by wskazać na zasadniczą różnicę pomiędzy moim stwierdzeniem o głowach przykrytych berecikami i kapelusikami i usprawiedliwiającymi swoją bezradność wobec zła spożyciem Ciała Chrystusa. a ich wielotomowymi projekcjami rzeczywistości na których to projekcjach kształcą się wyobraźnie wielu pokoleń. Nadzieja pozostaje w tym, że nauczyciele literatury potrafią dogłębnie analizować te i inne lektury ze swoimi uczniami, nie na zasadzie takiej, jaka panowała kiedyś: – ma być tak , jak jest w programie: to znaczy – możesz myśleć inaczej, ale nie możesz tego głośno wypowiadać. By młody człowiek był w zgodzie sam ze sobą, musi mieć taką świadomość. Musi mieć świadomość, że jego myśli są złe, są zakazane, że tak nie może ani myśleć, ani swojego poglądu rozpowszechniać … musi też zrozumieć, że coś z tym powinien zrobić, nie pozostawać dwulicowcem myślącym inaczej, mówiącym co innego – udać się do jakiegoś terapeuty lub duszpasterza… poszukać w księgach, , a jeśli nikt i nic nie jest w stanie …. to? Uświadomić sobie raz na zawsze , że nie z innymi tylko z nim jest coś nie tak i zaakceptować to, że jest odmieńcem oraz dostosować się do norm narzucanych mu odgórnie, chyba że chce być anarchistą albo przestępcą. – wtedy będzie liczyć się z czekającymi go konsekwencjami i ponosić winę oraz odpowiedzialność, a nie – jak zwykle – szukać winnych innych. I atakować ich przy lada okazji. Dopóki człowiek młody – istnieje możliwość, by go tak wychować, wykształcić – później jest za późno, wszystko w nim skostniałe jak w nieboszczyku. Jest Nieboszczykiem i dąży do tego, by zamarł cały otaczający go świat , skostniał, przestał istnieć, zawalił się, znikł, no straszne myśli koszmarne ta wojna cała wywołuje. . Tołstoj napisał jeszcze później Wojnę i pokój, a Prus Faraona z Emancypantkami … to tylko derki – zobaczymy, co teraz Nasza Polska z ukraińskich przodków wywodząca się Noblistka napisała. Mam już tak przez to wszystko starty mechanizm zapamiętywania, że nawet tytułu nie pamiętam!

  Polubienie

 21. Pani Atrojko ..Ja nie jestem wielbicielem Tołstoja natomiast odwaga jaką się wykazał nazywając rzeczy po imieniu…jest duzo większa niż obecnie np Tomasza Terlikowskiego.
  Gdyby ludzie serio traktowali Jezusa i Ewangelię byłoby inaczej.

  Polubienie

 22. Archangello no więc ja jako niedoskonały noszę brzemię licznych grzechów.
  Teraz jeszcze bylem 3 krotnie zaszczepiiony szczepionką z płodów abortowanynch…Straszna hańba na mnie …jak na tym Kainie…Ponadto sam naklaniałem kilku aby się nie bali szczepionek. Jezdem więc człek obrzydliwy jak pani Genowefa Pigwahttps://www.youtube.com/watch?v=RTWJxNtf-5o

  Polubienie

 23. Pamiętam te kabarety, rozśmieszały do łez. Nie wiem tylko, co się stało, że nagle , tuż przed okrągłym stołem przestały śmieszyć. (Kantów zabrakło?)

  Polubienie

 24. Smoleń przeżył osobistą tragedię zanim Wstąpił ,,na niebiosa”

  Żona i syn Bohdana Smolenia popełnili samobójstwo
  Bohdan Smoleń urodził się 9 czerwca 1947 r. w Bielsku. Jego ojciec był konferansjerem i opowiadał dowcipy w teatrze, matka pracowała jako choreograf. Karierę sceniczną Bohdan Smoleń rozpoczął podczas studiów na Wydziale Zootechniki Akademii Rolniczej w Krakowie. W 1968 r. założył kabaret Pod Budą, w którym występował przez 9 lat. Za namową Zenona Laskowika przeniósł się do Poznania w 1978 r. i został gwiazdą kabaretu Tey.

  Po siedmiu latach występów odszedł z kabaretu. Z Krzysztofem Krawczykiem nagrał kilka piosenek, m.in. „Dziewczyny, które mam na myśli”, zaczął też występować w filmach, m.in. „Pan Kleks w kosmosie”. Razem z żoną Teresą, którą poślubił w 1970 r., prowadził w Poznaniu sklep zoologiczny.

  https://plejada.pl/newsy/bohdan-smolen-stracil-zone-i-syna-oboje-popelnili-samobojstwo/9cx5j6m

  Polubienie

 25. Zdarzyło mi się kiedyś pracować z jedną osobą, tak zwaną duszą towarzystwa, wszystkich rozśmieszała do łez, nawet wtedy, gdy jej do śmiechu nie było. Zwierzała mi się ze swoich kłopotów niekiedy i prosiła o pomoc, o ingerencję w jej małżeński konflikt. (za pomocą tel. kom.) Sytuacja była drastyczna, podeszłam do niej poważnie, ale do dziś na samo wspomnienie śmiech mnie dławi. Z wypłatą otrzymywaliśmy tzw. pay slipy. Gdy wspomniała o nich mężowi, ten wpadł we wściekłość, zrozumiał, że mówi o jakichś slipach. Zerwał z nią i zastrzegł, żeby nie wracała do domu wcale. . Cholerykiem był, furiatem, te ich rozmowy – to koszmar. Negocjowałam i jakoś udało mi się, podczas gdy ona odstawiała szopkę przed towarzystwem pokładającym się ze śmiechu. Bohdan Smoleń podobnie gdzieś komuś twierdził, że nie jest maszynką do rozśmieszania ludzi, mimo to – ludzie za taką maszynkę go mieli.Musiał się odciąć, izolować… Albo Mikołaj Gogol, te jego komedie, z których śmiała się cała Rosja, cały świat, a on za wiele cynizmu w sobie widział, za mało serca, za małą pobożność mu wypominał jego duszpasterz. Pobożność zwiększył zwiększając post, zmarł śmiercią głodową. Jakieś to wszystko pokrętne… ludzkie losy, dramaty, nie wiem, dlaczego niejeden człowiek nie może sobie normalnie, spokojnie żyć, tylko popada w takie zawiłości!

  Polubienie

 26. Why do you stand by the window
  Abandoned to beauty and pride
  The thorn of the night in your bosom
  The spear of the age in your side
  Lost in the rages of fragrance
  Lost in the rags of remorse
  Lost in the waves of a sickness
  That loosens the high silver nerves
  Oh chosen love, Oh frozen love
  Oh tangle of matter and ghost
  Oh darling of angels, demons and saints
  And the whole broken-hearted host
  Gentle this soul
  And come forth from the cloud of unknowing
  And kiss the cheek of the moon
  The New Jerusalem glowing
  Why tarry all night in the ruin
  And leave no word of discomfort
  And leave no observer to mourn
  But climb on your tears and be silent
  Like a rose on its ladder of thorns
  Oh chosen love, Oh frozen love
  Then lay your rose on the fire
  The fire give up to the sun
  The sun give over to splendour
  In the arms of the high holy one
  For the holy one dreams of a letter
  Dreams of a letter’s death
  Oh bless thee continuous stutter
  Of the word being made into flesh

  Może skomentuje tę poezję Archangello bo to na temat,,,
  No kiedy się prześpi…i odpocznie..

  Polubienie

  1. Jak niebezpieczna może być poezja?!

   Dajesz bliźniemu do przeczytania wiersz bo Ci się podoba. Bliźni czyta i Ci przytakuje. Oboje (teraz) w swojej wyobraźni podążacie tą samą drogą. Tyle tylko, że Ty i On (a Autor już na pewno) pod zadanym tekstem rozumiecie zupełnie coś innego.

   Polubienie

 27. Panowie podążyli do okna w poszukiwaniu ideału opiewanego przez Cohena? Raczej w to nie wierzę! Ja podążyłam do wiki i znalazłam uzasadnienie swoich przypuszczeń! (mianowicie takich – to niemożliwe, by jakiś man w XXI wieku tak staroświecko postrzegał kobietę, jakoby była „plątaniną materii i ducha „: w przekładzie Macieja Zembatego i nie wiem, czy nie umieszczona w Kanapce z człowiekiem u Gintrowskiego? ) Wikipedia wyjaśnia klarownie: utwór pochodzi z albumu Field Commander Cohen – Tour of 1979… Do XXI wieku jeszcze daleko … Ścieżka dźwiękowa artysty jeszcze nie doświadczona, tym, co te rzekome plątaniny materii i ducha potrafią wyprawiać. Ale cóż….Po puchu marnym i tej plątaninie może przyjdzie czas na coś istotniejszego, póki co … czekamy…. poezja śpi.

  Polubienie

 28. Pani Atrojko nie całkiem chodzi tutaj o Kobietę” ..,dlatego chciałem ,,miałem nadzieję raczej
  że obyty z angielskim Archangello …wydobędzie z tekstu piosenki coś więcej.Chodzi też nie o to że mnie się ,,Podoba”.. Stojąc w oknie patrzymy na świat ,,za oknem”. Jest tam dużo o uczuciach i ich komplikacjach….plątaninie materii i ducha”

  Polubienie

  1. Cohen swoją szeroką, „rzetelną”wiedzą mi się naraził i wszystkie jego piękne utwory trafiły do śmietnika. Nie zamierzam się w nie wgłębiać, ani ich słuchać.

   Polubienie

   1. … a szkoda, bo też ciekawam jak Pan Awarcho bym była – samam mam ucho nadepnięte przez słonia – więc może ktoś o uchu wrażliwszym coś więcej wydobywając, wydobyłby coś ciekaszego niż kobieta w oknie Coehna,

    Polubienie

 29. The New Jerusalem glowing
  Why tarry all night in the ruin
  And leave no word of discomfort

  ARCHANGELLO… no jest tu coś o Nowym Jeruzalem.. Temat stary i aktualny..i mogłbyś go rozwinąć.. z pożytkiem dla bliźniego.. Temat jest uniwersalny i ciągle bolesny.. jak Mur Płaczu.
  Bliźni ,,lubi muzykę ..chociaż nie każdy. Rusz aby iść za takim bliźnim i opowiedz bliźniemu że marzenia o New Jerusalem to nie mrzonka…Filip apostoł biegł tak za pewnym Etiopczykiem ktory opuszczał Jerusalem na rydwanie po dniu Pięćdziesiatnicy. Był skutek…dobry.
  Archangello…poezja jest podobna do..proroctwa. Odgadywanie jej treści może być pożyteczne..chociaż nie zawsze trafne. Nie ma też takiego kalibru jak prognozowanie proroctw….i nie wprowadza w błąd.
  Dam przykład Jezusa wypowiedź o pokoleniu i dniach Ostatnich…” była wielokrotnie interpretowana…i jej wykładnia Obowiązkowa.!! Z interpretacją wiersza Cohena nie ma takich problemów.
  The New Jerusalem słyszy nasz bliźni…ale nasi bracia muszą brać pod uwagę Najnowsze rozumienie ”

  The poet perceives the difficulty stemming not from forgetting Jerusalem, but in failing to remember Babylon. If the cleft of forgetfulness is forgotten, there can be no memory, and no truth can be uttered, no blessing bestowed. Only when one reaches the limit of oblivion can one begin to remember, and rivers dark shall flood into oceans bright.

  Zapomnienie konieczne jest.. a jest niemożliwe…
  Podobnie zapomnieć trzeba.. wiele rzeczy..m.in błędne ,,drutowane” interpretacje Pokolenia Które nie przeminie aż się To Wszystko Stanie.. ” czasowe wytłumacznie,,Pokolenia”…odejdzie bo musi..
  Pokolenie ,,złych ludzi” niewiernych,nieludzkich ,podłych miało nie przeminąć aż do ,,Końca”.. TO JEST FAKT NIEPODWAZALNY…
  To też dotyczyło New Jerusalem i fallinng” Old Jerusalem”.
  Ratowanie Autorytetu Urojonego…to rzecz fatalna i skazana na porażkę
  Plątanina ,,materii propagandowej i ducha’ zaprzecza pokojowi Bożemu”
  Pozostaje po tym ruina często.. Określić ją można takim zdaniem ..Zbyt Dużo Wiem…i Zbyt Mało Wierzę”
  Migocące świece” Jerusalem ” nie dają jasnego światła.. i na zwoju Tory…czytający może się mylić..
  Co do tego właśnie nie chciałbym wprowadzać bliźnich w minione urojenia…
  Wolę skrzypce Cohena i jego poezję w którą nie musi wierzyć ..słuchacz..

  Polubienie

 30. (Tłumaczenie z translatora: OKNO jest animusem, męską stroną osobowości podmiotu, plątanina w oknie to oczywiście anima , ideał, pierwiastek kobiecości nieświadomie wydobywany przez podmiot.. Autor – nie pierwszy zresztą – dał się zwieść temu swojemu pierwiastkowi, ze swojego żebra wziętemu , a może nie jemu i nie zwieść, tylko – niczym pająk – snuje plątaninę, komponuje ją niejako misternie, by później , przewidując różne konsekwencje własnych słabości, mieć podstawę, splątaną, ale dość solidną- która mu posłuży (niczym Belzebubowi) do chwytania muszek, przywabiania ich powabem niteczek ze słów utkanych —> o czym napisał Archangello : „Bliźni czyta i Ci przytakuje. ” … Później bliźni przeciera oczy i wrzuca wszystko do kosza, a szkoda. Przecież później można całkiem inaczej odczytać. )

  Polubienie

 31. Archangello… to z Habakuka…

  Jak długo, Jehowo,wzywać pomocy mają mordowani Kiedy ich usłyszysz?
  Jak długo mają prosić o ratunek? Kiedy zareagujesz i usuniesz przemoc?

  Czemu każesz mi patrzeć na zło?
  Czemu tolerujesz wyrządzanie krzywdy?
  Dlaczego na moich oczach dochodzi do grabieży i przemocy?
  Dlaczego jest tyle zatargów, tyle konfliktów?

  Prawo okazuje się bezsilne,
  sprawiedliwość zawsze przegrywa.
  Źli osaczają prawych,
  dlatego sprawiedliwość jest wypaczana.

  „Spójrzcie na narody i zwróćcie uwagę na to, co się stanie!
  Patrzcie zdumieni, osłupiali.
  Bo za waszych czasów wydarzy się coś takiego,
  w co nie uwierzycie, nawet gdy się wam o tym opowie [ ciagle się obiecuje i opowiada].

  Ja pobudzę Chaldejczyków —naród bezwzględny i porywczy.
  Przeczesują oni rozległe obszary ziemi zagrabiają cudze posiadłości.

  Budzą przerażenie, przejmują grozą.
  Ustanawiają własną sprawiedliwość i umacniają swoją władzę*.

  Ich konie są szybsze od lampartów,groźniejsze niż wilki grasujące w nocy.

  Galopują,przybywają z daleka….bombardują palą i gwałcą
  Rzucają się na zdobycz jak orzeł
  Wszyscy pragną tylko jednego: dopuszczać się przemocy.

  Zebrani razem, pędzą prosto przed siebie jak wschodni wiatr+.
  Gromadzą jeńców jŚmieją się z każdej warowni

  bo swą moc przypisują swojemu bogu*”
  Jehowo, czy nie istniejesz od zawsze?

  Boże mój, Święty mój, Ty nie umierasz
  Czemu więc tolerujesz ludzi zdradzieckich?

  Dlaczego milczysz, gdy niegodziwy połyka bardziej prawego od siebie?
  Dlaczego pozwalasz, żeby ludzi traktowano jak ryby w morzu,

  On* wszystkich ich łapie na haczyk,łowi niewodem,
  zagarnia w sieć…….
  Czy dalej będzie bezlitośnie wyrzynał narody?

  Dlaczego Bóg ..milczy??

  Polubienie

 32. Archangello nie w Biblii nie istnieje taka odpowiedź. To jedynie wymysł tych co,,wszystko wiedzą”
  Oni właśnie usprawiedliwiają Boga w tzw ,,Kwestii Spornej” ..którą też wymyslili na potrzeby ,,Wiecznej Filozofii” . Bog jest Suwerennym Władcą Wszechrzeczy. Kto więc moze postawić Go przed sądem.?
  Częste argumentacje..o decyzjach Najwyższego…i pytania w tych kwestiach są uzasadnione.
  Człowiek cierpi ..umiera,grzeszy i jest upadłym gatunkiem ..to nie ulega watpliwości.. To fakt odczuwalny i ten fakt JEST ZAPISANY W BIBLII….
  -Człowiek jednak Upadł.. nie tylko ze swojej woli. Przed Adamem i Ewą..upadł Szatan..i jego ,,stronnictwo”.
  -On był przyczyną wszelkiego Buntu w niebie i na ziemi ..dlaczego skutki ponosi tylko człowiek ?
  Wielokrotnie napisano o tym ze Bóg ,,Mógł wykonać wyrok na Buntpwniku Szatanie…ale On Jest Miłością i Sprawiedliwością…i w takim przypadku narażony byłby na zarzut.! Jaki?… że jest Niesprawiedliwy” bo majac Wszechmoc skazuje Diabła bez Procesu i ,,Materiału Dowodowego”..
  Zebranie ,,dowodów” trwa…od czasów Raju..i eksmisji..Padły miliardy ludzi…wylano ocean krwi..
  A któż to stawia Najwyższemu zarzuty i przed jakim Trybunałem?..
  Scena z Ks Hioba…z ,,rozmowy Złego z Jahwe” ..na temat Sprawiedliwego Hioba…ma uzasadniać cierpienie i doświadczenie na człowieku..Hiob ma wykazać ze?? Szatan kłamie.. Jakby Bóg nie wiedział ze kłamie?
  -Jakby Bóg nie wiedział ze Zły jest Zły? Aby Publiczność” ,,miała dowód”ze Racja jest po stronie Boga..?
  Kogo to ma przekonać? i Kto potrzebuje takich dowodów?..

  Czyż samo to rzekome ,,Doświadczenie Dowodowe”…nie uwłacza Suwerennosci Najwyższego?

  Doskonala Równowaga cech Miłość Moc Sprawiedliwość i …Mądrość…miały się okazać Calemu Stworzeniu..”
  które ,,,Jęczy i Wzdycha aż dotąd”[ wg Pawła apostoła”
  Szatan wypowiada i zarzuca w Edenie Bogu kłamstwo…..a Bóg wiedząc ze Szatan jest Zły…pozwala na doswiadczenia jak w laboratorium…. bo nie chce unicestwić Złego bez sądu i ,,sprawiedliwego procesu ”bo…
  ,,Nie Byłby w Takim Przypadku Sprawiedliwy..” ..tylko Wszechmocny”…
  ,,Wyrozumienie” okazywane Szatanowi i demonom” w tej logice rozciaga się na klika tysiącleci” ..w celu zachwowania harmonii ” i doskonałości .. Przydatność osoby Złego jest bowiem w teologii dalekosiężna.
  Zniszczenie przyczyn zła i jego duchowych mocy odbywa się po okresie Millenium.. Taki ma być Plan.

  Czy człowiekowi takiemu jak Habakkuk prorok…nie wolno zadawać pytań..
  odpowiedzi nie otrzymał nie tylko on.. zapowiedź kolejnej,, lokalnej potęgi” z mieczem i rydwanem” to nie odpowiedź…To przecież Słudzy Szatana nie aniołowie..?

  Odpowie ci wiatr wiejący od lat.. odpowie ci tylko wiatr…

  Polubienie

  1. Uczciwy sędzia jeszcze przed rozprawą wie, że kryminalista jest kryminalistą. Ale ze względu na Audytorium (które z braku wiedzy, którą dysponuje Sędzia) zawsze chętne jest do linczu, Sędzia musi działać według procedur. Bóg nikogo o nic nie musi pytać. Postanowił jednak, że będzie Ojcem. A to oznacza, że (tak jak ojciec w naszych ziemskich realiach do swojego dziecka) gdy z nim się komunikuje musi się zniżać. Po co ja z tobą Awarcho prowadzę rozmowę? Przecież rozmowa z Tobą jest jałowa i prowadzi donikąd. Dla Ciebie w Biblii – jak dla Turnaua, Atrojki i Michnika -nie ma odpowiedzi. A dla mnie o moich braci jest. Podążaj dalej drogą jaką idziesz i bądź uczciwy. Jesteś diennikarzem „Gazety”, a nie świadkiem Jehowy.

   Polubienie

 33. Archangello znałem takiego mądrego co wszystko uznał za śmieci bo to termin z Pawła.. Wyrzucił synowi wszystkie książki…lektury i kasety z muzyką. Córkę przeniósł ze szkoły średniej do zasadniczej odzieżowej..
  Mowił ze jedyna lektura to Biblia i literatura w.T.. potem było już gorzej…
  Kasety z muzyką spalił w piecu .. syna zabrał z liceum do szkoły górniczej. Ogłaszał ex caethedra ze nikt z ludzi wierzących w Boga nie potrzebuje żadnej wiedzy poza Biblą…
  Ale znam też inny opisany przypadek.. gdy pewien student Prawa z USA..chciał rzucić studia i zostać pionierem.. Prezes powiedział mu… nie bierz tego tak dosłownie..Skończ prawo ,,możesz nam się przydać..”.
  Tak więc…propaganda jest ..jakby nie dla wszystkich.
  Brzmią regularnie nawolywania aby..nie studiować niczego oprócz Pisma Św.. bo czas jest krórki i raczej rozwijać się duchowo…a wywyższenie przyjdzie niechybnie.. Bóg się zatroszczy…!!!
  Rachunek jest prosty.. Studia pochlaniają czas i pieniadze..Gdy się porzuci myśl o osobistym rozwoju ..mozna rozwijać swoje zdolności tylko Na budowie obiektów….czy w pracach innych.. Reszta to ,,światowe śmieci”
  Niestety zdobycie wysokich kwalifikacji jakichkolwiek ..wymaga pracy.. obycie lingwistyczne i znajomość języka…w biurze w korektorni wszędzie jest potrzebne. Techniczne umiejętności też..
  Napchanie czajnika” propagandą ..i końcem swiata” owocuje bezradnością i nieznajomością realiów.
  Nieraz jest tak ze do ,,śmietnika trzeba wracać.
  Potem brak autora tej postawy,, Pytanie : Czy czegokolwiek załujesz ? kim bylbyś gdybyś nie poznał prawdy?” Ludzie którzy nie mają środków do zycia i kwalifikacji….muszą wyciągać rękę do innych i prosić..
  Pozostaje ,,łaska i doświadczenie swiadomego i dobrowaolnego ubóstwa i biedy…
  Co za niezwykłe szczęście!! jak to było w Austerii ,,Rozkosz rozkosz ..roooozkosz… być Żydem”

  Polubienie

 34. Uczciwy sędzia jeszcze przed rozprawą wie, że kryminalista jest kryminalistą. Ale ze względu na Audytorium (które z braku wiedzy, którą dysponuje Sędzia) zawsze chętne jest do linczu, Sędzia musi działać według procedur. Bóg nikogo o nic nie musi pytać. Postanowił jednak, że będzie Ojcem. A to oznacza, że (tak jak ojciec w naszych ziemskich realiach do swojego dziecka) gdy z nami rozmawia musi się do nas zniżać. Po co ja z tobą Awarcho prowadzę rozmowę? Przecież rozmowa z Tobą jest jałowa i prowadzi donikąd. Dla Ciebie w Biblii – jak dla Turnaua, Atrojki i Michnika – nie ma odpowiedzi. A dla mnie i moich braci jest. Podążaj dalej drogą jaką obrałeś i bądź uczciwy. Jesteś diennikarzem „Gazety”, a nie świadkiem Jehowy.

  Polubienie

  1. ❤️

   18 „Dlatego zwracajcie uwagę na to, jak słuchacie; bo temu, kto ma, będzie dane więcej,+ ale temu, kto nie ma, zostanie zabrane nawet to, co mu się wydaje, że ma”.+

   Luke 8: 18

   18  „Therefore, pay attention to how YOU listen; for whoever has, more will be given him,+ but whoever does not have, even what he imagines he has will be taken away from him.”+

   https://www.jw.org/en/library/bible/bi12/books/

   Polubienie

 35. „Po co ja z tobą Awarcho prowadzę rozmowę? Przecież rozmowa z Tobą jest jałowa i prowadzi donikąd. Dla Ciebie w Biblii – jak dla Turnaua, Atrojki i Michnika – nie ma odpowiedzi. A dla mnie i moich braci jest. Podążaj dalej drogą jaką obrałeś i bądź uczciwy. Jesteś dziennikarzem „Gazety”, a nie świadkiem Jehowy.”
  Ja tez tak myslę, Archangello.

  No i tak: pandemia UKRA-22 powoli wygasa, (tak jak nieco wczesniej COV-19), zaś 79% Ukraińców wraca na łono swojej okaleczonej Ojczyzny. Żal i ból po tych co zginęli, zarówno Rosjanach jaki Ukraińcach ….
  Czytam,że „Ukraińcy na Wołyniu uporządkowali polskie cmentarze”, jaka to mila wiadomość!!!!!!
  Moje wnuczęta w dniu19 kwietnia br. jako HARCERZE wręczali mieszkańcom Warszawy żółte żonkile na upamiętnienie powstania i zagłady warszawskiego getta…..
  A ja bedę wręczać niebieskie kwiaty (len) warszawiakom w połowie lipca z okazji akcji „WOŁYŃ 1943. PAMIĘTAMY”
  A co przed nami? Myśle, że ponizsza rozmowa z tv wRealu, z panią Justyną Sochą, prezesem Stow. Stop NOP, rzuca nieco światła na nadchodzące tematy. Tak , pani Justynko, juz sie szykujemy na 4 czerwca, kupilam nawet nowe adidaski, żeby sie dobrze manifestowało i protestowało!

  https://banbye.com/watch/v_7DlaaE4ElIcd

  „Atak na lekarzy mówiacych prawdę” To jeszcze nie koniec szaleństwa” J.Socha

  Polubienie

 36. ”ROSYJSKI LUTERANIN O GRZESZNOŚCI TEJ WOJNY”

  21 marca br. miała miejsce wideokonferencja przedstawicieli europejskich Kościołów należących do Międzynarodowej Rady Luterańskiej. Podczas zebrania głos zabrał jeden z rosyjskich pastorów, który zgodził się na opublikowanie swoich słów. Ze względów bezpieczeństwa jego nazwisko nie jest podane. Wypowiedź udostępniamy poniżej.

  Szok związany z tym, co się wydarzyło, jest tak poważny, że prawdopodobnie dopiero po latach zdamy sobie z tego sprawę. Myślę, że w tej chwili przechodzimy przez pierwsze cztery etapy żałoby: zaprzeczenie, złość, targowanie się i depresję. „To niemożliwe! Nie mogliśmy rozpocząć wojny!” „Przeklęta wojna!” „Musi być jakieś wyjście!” „To wszystko jest beznadziejne…” Świat, w którym żyliśmy, został zniszczony i nie ma sposobu, aby to cofnąć.

  Trudno sobie wyobrazić wielowarstwowy kryzys, przed którym stoi obecnie Rosja i jej obywatele. Jest nie tylko polityczny i ekonomiczny, ale przede wszystkim egzystencjalny: wojna podzieliła społeczeństwo. Pozostawiła uczciwych, myślących ludzi bezradnymi, w poczuciu strachu i wstydu.

  Obecna sytuacja w mediach jest bezprecedensowa. Cenzura jest potworna. Nowe prawo pozwala na skazywanie ludzi na 15 lat więzienia za przekazywanie „fałszywych” wiadomości o wojnie. Obejmuje to nawet samo nazwanie „specjalnej operacji wojskowej” na Ukrainie „wojną”.

  Ludzie muszą korzystać z VPN, aby ominąć zakaz korzystania z sieci społecznościowych. Większość opozycyjnych źródeł medialnych została zamknięta, a dziennikarze opuścili Rosję. Nieliczni, którzy pozostali, nie są w stanie relacjonować wojny.

  Ludzie protestują. Ale wszystkie zgromadzenia są zakazane, a ludzie są natychmiast zatrzymywani i karani grzywną. Ci, którzy są zatrzymani po raz trzeci, trafiają do więzienia. Niektórzy członkowie naszej parafii rozpoczęli strajki antywojenne i zostali zatrzymani. Pewien rosyjski prawosławny ksiądz został oskarżony z powodu kazania, w którym wzywał ludzi do modlitwy o pokój i podpisania petycji o zatrzymanie wojny. (Swoją drogą, petycję podpisało 1,2 mln obywateli Rosji. Mogłaby być jeszcze bardziej popularna, ale ponieważ wymaga podania danych osobowych, ludzie niechętnie ją podpisują – a organizatorka petycji została już zatrzymana.)

  Kiedy w kazaniach mówię o pokoju i grzeszności tej wojny — a nabożeństwa są transmitowane — zastanawiam się: kiedy nadejdzie moja kolej?

  Powiedziałbym, że głównym uczuciem, jakie odczuwają teraz ludzie w Rosji, jest strach. Po pierwsze, strach jest mówić. Ludzie boją się nie tylko publicznie przedstawiać swoją opinię, ale nawet „polubić” lub udostępniać opinie innych. Po drugie, ludzie odczuwają paraliżujący strach o swoją przyszłość. Wraz ze wzrostem inflacji i skutkami sankcji ludzie obawiają się, że ograniczy to nie tylko dostawy do zagranicznych towarów i dóbr luksusowych, ale także artykułów pierwszej potrzeby, a nawet doprowadzi do głodu.

  Ale Kościół jest odporny na oba rodzaje strachu. Po pierwsze, od ponad 2000 lat odważnie wyznajemy naszą wiarę. Nauczyliśmy się głosić prawdę bez względu na to, jak jest niepopularna lub niebezpieczna. „Do każdego więc, kto przyzna się do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed Moim Ojcem, który jest w niebie. A kto by się wyrzekł Mnie przed ludźmi, tego i Ja wyrzeknę się przed Moim Ojcem w niebie” [Mt 10,32n].

  Po drugie, nauczyliśmy się ufać Bogu i nie martwić się, bowiem On sam zapewnia: „Szukajcie więc najpierw Królestwa Boga i Jego sprawiedliwości, a wszystko inne będzie wam dodane. Nie martwcie się o dzień jutrzejszy, bo jutro zatroszczy się samo o siebie. Każdy dzień ma dość własnego utrapienia” [Mt 6,33n]. „Każdą swoją troskę zrzućcie na Niego, ponieważ On troszczy się o was” [1 Piotra 5,7].

  Dlatego nadal robimy to, do czego jesteśmy wezwani: głosimy Prawo w całej jego surowości i Ewangelię w całej jej słodyczy. Gdy głosimy Prawo, wskazujemy również na grzech wojny i napominamy wszystkich odpowiedzialnych za rozlew krwi, aby się nawrócili. Głosząc Ewangelię, przypominamy ludziom o Bożej miłości do nas grzeszników i Jego nieustannej trosce.

  W dzisiejszych czasach znowu dużo myślimy o Kościele Wyznającym („Bekennende Kirche”) z czasów nazistowskich w Niemczech. Ale główny wniosek, jaki wyciągam, jest taki, że Kościół powinien był głosić Prawo i Ewangelię pilnie i odważnie, zanim doszło do momentu, gdy nie było to możliwe. To jedyny sposób, aby powstrzymać społeczeństwo przed zwróceniem się ku faszyzmowi.

  Źródło: artykuł Russian Lutheran laments “sinfulness of this war” during European ILC meetings, ilc-online.org, Mathew Block

  Polski przekład – z portalu „Konfesyjni” (luteranie)

  Polubienie

 37. Archangello…Nie dostrzegleś ..jakby efektu tej Kwestii Spornej..Miliardy ludzi które sie wymordowały albo umarły z chorób i głodu.. Odpowiedź twoja czy innych podobnych.. nie zmieni bolesnego i strasznego faktu.
  Gdybyś ty zaglodził swego konia i zostawił rodzinę wiedząc ze jeden z twoich synów jest zwyrodniałym mordercą…bez instynktu moralnego i sumienia…odpowiadałbyś przed ludzkim sądem.Zarówno za konia jak i za zbrodnie syna. Gdybyś ew.sądowi przedstawiał dowody ze miałeś w tym ,,wyższy cel.” np naukowe doświadczenie” ..wyrok mógłby być jeszcze surowszy.
  Obecny świat wygląda od tysiącleci..tak jak monstrualne laboratorium..gdzie gatunek homo erectus poddawany jest licznym progowym eksperymentom. ..bardzo krwawym. Kierownik Laboratorium poczyna sobie jak chce…Giną miliony doświadczalnych osobników..z nędzy,głodu i wojny ..chorób..Wymyslono w tym laboratorium coraz nowze formy zagłady…i receptury hodowli. Kolejne pokolenia zapewniane są kilkoma zabiegami
  – Tak być musiało i WINNY JEST CZŁOWIEK..
  -Eksperyment obserwowany jest przez Własciciela ..który w końcu eksperyment zakończy sukcesem bo zna finał. Coś jakby eksperyment Millgrama
  -Przeciwnik czyli Szatan..musi robić to co robi.. aby cały Wszechświat przekonał się ze Jest Zły..i aniołowie uwierzyli ze ten osad jest słuszny! i jedyny. KTO NIE WIERZY TEGO Z Miłości czeka śmierć. Ktoutracił wiarę w sens i logike tego Eksperymentu TO Jego WIna..!!!
  -Kto zadaje takie Pytania..musi Umrzeć Beznadziejnie!! Brać się za robotę..

  -Zly musi być na jakiś czas zachowany do końcowego zwycięstwa…Ostatecznego.. dlatego przewidziano dla niego izolację i nieaktywność ..przed ostatecznym końcem.
  Z MIŁOSCI konieczne jest dopuszczanie Zła…w tym laboratorium aby się doświadczalne Myszy ” nauczyly odruchu Pawłowa….czyli wyłącznie Dobra i Posłuszeństwa Absolutnego.
  Powyższe oznacza zlikwidowanie WOLNEJ WOLI…i Oceny Moralnej…Indywidualnej. oraz Wolności Osobniczej..
  Utrzymywanie Zła dla ,,Dobrych Celów” to szczególna ,, figura” logiczna..

  Odejście od Jezusa i próby rozwikłania Woli Boga…to specjalność religii. Bóg nie musi się przed Nikim Tłumaczyć .Nie potrzebuje też ,,Kwestii Spornej…? bo któż postawi Go przed sądem?
  Teologiczno-filozoficzne Figury” ..tylko szkodzą niczego nie wyjaśniają..
  Człowiek NIC NIE WIE O BOGU…poza tym co sobie ,,nakręcił” lub mu nakręcono.
  Bóg Jest Suwerenem…Gdyby Jego Osoba była uzależniona od tych co Go przedstawiają byłoby Niedobrze.

  Prezentujące rzekomo prawdę i bożą wolę” tony literatury ,,popularnej” zostały wycofane i spalone aby obecni szczęśliwi wyznawcy Boga nie pytali o ,,błędy na gorze i na dole’. 90 procent młodych wyznawców nie ma zielonego pojęcia czego nauczano w minionych latach. i jak się zmieniała Niepodważalna Prawda”…

  Pozostaje Archangello pytanie … czego ty tutaj jesteś??? Po prostu masz jakąś potrzebę. Nie wszystkie potrzeby są uświadomione. Masz nakaz ewangelizacji…ale to chyba nie wszystko.? Boisz się Winy Krwi”?
  Ten bicz jest dosyć mocny..Nieustanny rozrost to miara sukcesu..Nie ustaj więc w progresji..
  Po prostu jak sadzę trzeba się nieco…rozejrzeć..aby się nie zanudzić ,,na Amen”
  Masz jak wielu pytania…ale Nie Wypada się Przyznawać.. lepiej to zdusić w sobie ,,bo to podszepty Złego!!!
  W swojej społecznosci nie pogadasz…bo cię posadzą tak jak ty mnie posądzasz…,,Kamienie” czekają

  P.S.. Redaktorem ani publicystą nie jestem.. i nie byłem.

  Polubienie

  1. Przykro mi Awarcho, że do takich dochodzisz wniosków. To, co piszesz nie ma sensu i wydaje mi się, że zdajesz sobie z tego sprawę. Życzę Ci z całego serca żebyś odzyskał równowagę. Nim całkowicie i dokładnie ‚zamordujesz’ w sobie wiarę jak Otello Desdemonę.

   Polubienie

  2. Przykro mi Awarcho, że do takich dochodzisz wniosków. To, co piszesz nie ma sensu i wydaje mi się, że zdajesz sobie z tego sprawę. Życzę Ci z całego serca żebyś odzyskał równowagę. Nim całkowicie i dokładnie ‚zamordujesz’ w sobie wiarę, jak Otello Desdemonę.

   Polubienie

  3. “W Otellu Szekspira zło tkwiące w Jagonie rządzi każdą sceną. Jago jest chorążym Otella, którego darzy nieuzasadnioną nienawiścią. Dramat przedstawia historię jego intryg przeciwko dowódcy. Działa przez poruszanie najniższych instynktów: pożądliwości, pijaństwa, próżności, zaraża swoje ofiary wizją rzeczywistości rządzonej przez niskie, zwierzęce namiętności. Doprowadza Otella do zamordowania własnej żony, Desdemony, i do samobójstwa. Nie sposób nie zauważyć demoniczności Jagona. A jednak wielu znanych interpretatorów Szekspira lekceważy tę jego cechę, zbyt widoczną, by się przy niej zatrzymywać. René Girard twierdził nawet, że sztuka posiada dwie fabuły: pierwsza – dla niewybrednego widza – o złym Jagonie winnym całej tragedii, druga – dla wyrafinowanych widzów z galerii – o pewnych specyficznych mechanizmach w ludzkiej duszy, którym sam Girard poświęcił całe swoje badawcze wysiłki[1]. Francuski antropolog, podobnie jak wielu innych autorów, padł jednak ofiarą własnej podejrzliwości, którą sam Szekspir doskonale przewidział.”

   Źródło:

   http://christianitas.org/news/grzech-desdemony-lekcewazenie-zla-w-otellu-szekspira

   Polubienie

 38. Michangello .Rodzina ktora wróciła z Brazylii i jej status zyciowy oto efekt natarczywej propagandy. i jej uporczywych haseł.. .Te hasła brzmią tak mniej wiecej.
  -Nie wolno zwlekać i tracić czasu na bezwartościowe rzeczy? Pomyśl ile ludzi moze zbawić twoje głoszenie. Na terenach zagranicznych pracuje wielu naszych odddanych misjonarzy. Czy nie mogłbyś ograniczyć swoich wymagań i wyjść ze strefy komfortu?” Jehowa zadba o twoje potrzeby.. czas nagli…nie teraz pora na odpoczynek”. Ludzie odsuwają na bok zdrowy rozsądek…przez obietnice i grożby na przemian. Jeśli nie sluchasz nas nie słuchasz Chrystusa”.. A możesz przecież..”!
  To fakt ze nikt nikogo nie zmusza….ale subtelnie pyta cię serce Czy ty Kochasz Boga i Chrystusa?”’
  Istotne pytanie czy ci ktorzy tak subtelnie zachęcają do opuszczenia strefy komfortu”.. sami opuscili tę strefę i czy kiedykolwiek zastanawiają się nad tymi..którzy przez to wpadli w biedę i niedostatek?
  Fakt że żyją jest jedynym sukcesem…Jeśli zaś chodzi o sukces…,,Firmowy” to owszem… Za bezdurno rosną nieruchomości.. Każdy bedzie cenił robotnika i dawcę ,,w imię Boga. .Przy minimalnych nakładach własnych firma rosnie nie dając najmniejszych gwarancji pracownikowi..oprocz utrzymania i few dollars..na tramwaj..
  Zapłata po śmierci pewna jednak.
  Zakorzenione w systemie religie ciągną zysk z państw i firm własnych ..i inwestycji..
  Miliardy dolarow płyną i rosną pałace i konta. Ludzie muszą w końcu w coś wierzyć..!!
  Na tym abecadle zaczyna się uwłaszczać kazda religia. Identycznie bylo w Izraelu..Bog owszem był święty ale najświętsze było złoto i własność ..skarb Jehowy . Nie wolno bylo go ruszyć albo tknąć. Człowiek nie liczył się zupełnie jeśli nie przynosił zysków i datków i ofiar. lub pracy . Jeśli się zadłuzył ..sprzedawano go jako niewolnika.Wykupujac go z rak kaplana nalezało doplacić 20 procent..rynkowej wartosci lub zastawu..
  Kazdy potencjalny NOWY.. zbawienie ma zapewnione…..jak drut. Jesli jednak jest slaby stray chory lub bezradny firma sama nie da szeląga złamanego…i się nim nie zajmie.. Jest od tego rodzina i zbor.
  Firma musi głosić ewangelię aby zbawić świat..i budować obiekty nowe,, wytwornie filmów i innych potrzebnych rzeczy.. Biedak musi wyciągać rękę…aby mu dano.
  Koniec świata nie przyszedł? No trudno bracie inni też czekali” Zyjesz i za to dziękuj Jehowie To fakt Bogu należy dziękować!!… Ciągle są ludzie..skłonni do pomocy.. niekoniecznie z naszej wiary. Reagują na biedę na ból ,na utratę domu zdrowia ,pracy…
  Nie mówią tylko JUZ WKROTCE ARMAGEDON”!

  Realne ustosunkowanie się do życia..nie jest w interesie tych którzy kierują Interesem. Oni są oderwani od rzeczywistości….ONI NAS TYLKO KOCHAJĄ.. Z całego świata co miesiąc wpływa abonament..tak jak świętopietrze”.. Słowa ,słowa ,słowa… ach co by było gdyby ich do nas nie mówili?
  I wiesz drogi Archangello … Otello zazdrośnik to nie ja…To raczej ten który odczytuje list chłopca z Syjamu jak to dwa lata zbierali aby kupić sobie krowę i mieć mleko….ale postanowili sprzedać aby mieć pieniądze na bilet lotniczy do USA…bo tatuś został wyróżniony przywilejem i będzie brał udział w budowie osiedla w Ramahoo…
  Oni ciągle mają mało i wskazują na bogactwo innych firm…więc bądź ofiarny jak ten chłopiec…zrezygnuj z jakiejkolwiek wygody i komfortu nawet z krowy..konia..psa.Za te zwierzęta trzeba płacić
  a lepiej na ogólnoświatową działaność”’.
  Oni z komfortu nie zrezygnują bo oni komfortu nie mają..Ciężka praca czeka ich nawet potem w niebie…
  Firma by przetrwać musi inwestować.. Wiesz przecież to podstawy istnienia każdej firmy. Zmieniają się tylko metody i środki motywacji,,,

  Polubienie

  1. Rodzina z Brazylii nie może być w opałach, bo jak tutaj napisałeś wszyscy troje ukończyli studia. Poza tym Awarcho, nieszczęścia które opisujesz dotykają wszystkich ludzi.

   Polubienie

 39. Ponadto dlaczego ty Czytujesz Szekspira.. Desdemona uduszona przez Otella to też symbol zaborczej miłości . Czy nie lepiej zgłębić tajemnice jakiegoś proroctwa zanim się zmieni świeca..Choćby Ezechiela,,i Goga ?

  Polubienie

 40. Dziękuję Awi, nawet nie zauważyłam wcześniej , że w tak dostojny poczet zostałam jednym machnięciem klawiatury wstawiona przez Stokrotki. Muszę sobie zrzut ekranu zrobić i dołączyć do kolekcji zdobytych już zaszczytów, Ilość egzemplarzy wprawdzie w niej niewielka, ale za to – jaki każdy z nich wymowny! jakość się przede wszystkim liczy.

  Polubienie

 41. Atrojko,
  przytoczyłam fragment komentarza Archangello …..Ale powiem tak, Twój asekuracjonizm (a może to neutralność?) w kwestii Wiary czy światopoglądu , nie umożliwiają mi powzięcia na ten temat wlasnej opinii.
  Taki ze mnie plaskoziemiec ….. Gdzie mnie do Waszych filozoficzno-literackich rozważań ….
  Natomiast wypowiedź rosyjskiego luteranina jest dla mnie jasna i czytelna, on mówi CO JEST teraz na świecie i szuka ratunku w Jezusie Chrystusie …..

  Polubienie

 42. Oby Bóg zlitował sie nad tą zagubioną Francją, afrykańsko-islamską teraz, i odsunał od rządów tego lewackiego marksistę , niedorostka Makarona ……
  Marzą o tym równiez moje paryskie koleżanki …..

  Polubienie

 43. Pani Avi Bóg zlitował się nad ta biedną Francją i jutro ten wstrętny Macaron an dente wygra.. Niestety z pomocą rownie ohydnych komunistów..Zanim tam dotrze Dzielny Wolodia Redemptor …relgię zniszczą odmieńcy wszelacy. Będzie płacz jak nad Jerozolimą..W Notre Dame otworzą ekskluzywny supermarket z pamiatakami po nocy św.Bartłomieja..i Wojnie Stuletniej..Le Peńka niestety przegra..i ucieknie do Leningradu…w przebraniu..

  Polubienie

 44. Awi, zaczęłam czytać tę wypowiedź pastora, która do Ciebie przemawia. Oczywiście najpierw autora słów sprawdziłam – jest przedstawicielem licznej grupy (ok.3,5 mln) współwyznawców deklarujących „bezwarunkową wierność Pismu Świętemu” .. Rozumiem, że ich wierność to akceptacja wojen, jakie coraz toczą się na świecie? W Starym Testamencie też zresztą coraz gdzieś wojny wybuchały. Jeśli tak – to mi z nimi nie po drodze. Ja nie akceptuję wojen, żadnych, jeśli już jakieś miałyby się toczyć, to między armiami, między stronami, które je akceptują i chcą w nich uczestniczyć, gdzieś na wyznaczonym do tego terenie, a nie paradować ludziom w środek ich kraju i masakrę taką szatańską odprawiać. Jednak przełamałam swój opór wobec zwolenników wojen, zaczęłam ich przedstawiciela czytać – tego pastora – na swoje nieszczęście zaczął od słów: „Szok związany z tym, co się wydarzyło, jest tak poważny” – nie!!! ani słowa dalej nie przeczytam!!! Czy on się z gruszki , czy z pietruszki urwał???? Biedactwo nie wiedział, że wojna może wybuchnąć, jeśli nikt nie będzie się przeciwstawiał, przeciwdziałał i że będzie czymś ohydnie potwornym? 3,5 miliona wyznawców spało, a teraz się obudziło i zebrało, by poinformować świat, że są zszokowani wojną….Mnie w niemowlęctwie usypiano na ględzeniach Gomułki płynących z radia , wyrosłam z powijaków – nie dam się nabrać na takie mowy! Dobrze, że nie ujawnił swojego nazwiska! ……………………….

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s