„Wstąpił na niebiosa”

Ewangelia Łukasza 24,51

Dzieje Apostolskie 1,9.22

Dzisiaj w moim Kościele rzymskokatolickim, jednak lokalnym polskim, uroczystość Wniebowstąpienia. Tak, właśnie dzisiaj: niektóre Kościoły krajowe zerwały z tradycją, aby to wspominać w czwartek i żeby ułatwić zapracowanym w dzień powszedni wiernym, świętują Wniebowstąpienie w niedzielę.

Mamy jednak problem, czy Jezus rzeczywiście „wstąpił na niebiosa”, „uniósł w górę”, jak to wyznajemy w obu wyznaniach wiary, tamtym mszalnym i tym krótszym, tak zwanym Składzie Apostolskim. Myślę, że musiał im tak się ukazać a nie po prostu zniknąć, jak to bywało po zmartwychwstaniu. Chodziło Mu zapewne o to, żeby zrozumieli, iż jest już definitywnie u Ojca, nie będzie im się już ukazywał, jak to było przez dni czterdzieści (co znaczy w języku biblijnym wiele). „Niebiosa” nie są przecież oczywiście w tej samej przestrzeni, co kosmos materialny.

Reklama

4 740 myśli na temat “„Wstąpił na niebiosa”

 1. Ja przyjmuję to co napisane jest w Prologu. Najpierw bylo Słowo, przez ktore Bóg stwarzał Swiat, a długo potem (=przyjmując bieg czasu ziemskiego, w okreslonym momencie dziejów juz istniejacego świata) nastapilo Wcielenie tego Slowa, czyli narodzil sie Syn.

  Natomiast „stworzenie świata przez Słowo” to juz umieszczam w kategoriach Bożej tajemnicy.

  Polubienie

 2. [ 1 ] Jezusa Kazanie na Górze

  Kiedy ujrzał tłumy, wstąpił na górę, a gdy usiadł, podeszli do niego jego uczniowie; 2  i otworzywszy usta, zaczął ich nauczać, mówiąc:

  3  „Szczęśliwi, którzy są świadomi swej potrzeby duchowej,+ gdyż do nich należy królestwo niebios.+

  4  „Szczęśliwi pogrążeni w żałości, gdyż oni będą pocieszeni.+

  5  „Szczęśliwi łagodnie usposobieni,+ gdyż oni odziedziczą ziemię.+

  6  „Szczęśliwi łaknący i pragnący+ prawości, gdyż oni będą nasyceni.+

  7  „Szczęśliwi miłosierni,+ gdyż im będzie okazane miłosierdzie.

  8  „Szczęśliwi, którzy są czystego serca,+ gdyż oni będą widzieć Boga.+

  9  „Szczęśliwi pokojowo usposobieni,+ gdyż oni będą nazwani ‚synami+ Bożymi’.

  10 „Szczęśliwi, którzy są prześladowani+ ze względu na prawość, gdyż do nich należy królestwo niebios.”

  11 „Szczęśliwi jesteście, gdy was lżą+ i prześladują,+ i ze względu na mnie kłamliwie mówią przeciwko wam wszelką niegodziwość. 12 Radujcie się i skaczcie z radości,+ gdyż wielka jest wasza nagroda+ w niebiosach; tak bowiem prześladowali proroków+ przed wami.”

  13 „Wy jesteście solą+ ziemi; ale jeśli sól straci swą siłę, jakże zostanie przywrócona jej słoność? Na nic się już nie przyda, tylko na wyrzucenie na zewnątrz,+ aby ludzie po niej deptali.”

  14 „Wy jesteście światłem świata.+ Nie można ukryć miasta położonego na górze. 15 Lampę zapala się i stawia nie pod korcem,+ lecz na świeczniku, i świeci wszystkim, którzy są w domu. 16 Podobnie niech wasze światło+ świeci przed ludźmi, żeby widzieli wasze szlachetne uczynki+ i wychwalali+ waszego Ojca, który jest w niebiosach.”

  [Kazanie na Górze, Ewangelia wg Mat, rozdziały 5 do 7]

  https://www.jw.org/pl/biblioteka/biblia/bi12/ksi%C4%99gi-biblijne/mateusza/5/

  Polubienie

  1. W Piśmie Świętum są teksty, które nie zostały dostatecznie – w świetle tego, co obecnie wiemy -wyjaśnione. Jest jednak w nim dostatecznie wiele treści, które są aż nadto przejrzyste i zrozumiałe, które powinniśmy wprowadzać w życie.

   Polubienie

 3. To też metoda…ale są powody…do szerszego wnioskowania…bez spekulacji w oparciu o Biblię.
  Taka opcja jaka Pani przytacza jest też mi znana…i w tym wypadku ,,Poczatek” odnosi się jedynie do Ery Ewangelii którą rozpoczęło Zwiastowanie i Wcielenie. Gdyby Paweł w swej wypowiedzi z listów nie wymienił Władz i Tronów Niebieskich ..to nie byłoby przesłanek do kombinowania, Tymczasem w Pismach jest wiele odniesień do Tronu i ,,obsady w Niebie.. Zgromadzenia aniołów.. cherubów..oraz chórów anielskich… No jest tego trochę w Psalmach Proroctwach i Listach…i to nie ma klauzuli ,,poufne” Jest częścią Objawienia Boskiego Opisano nawet uporządkowanie personelu w niebie które miało miejsce nie tak dawno..

  Z apokalipsy.. Rozdział 12..

  7 I w niebie wybuchła wojna: Michał*i ze swoimi aniołami toczył bitwę ze smokiem. Smok i jego aniołowie walczyli, 8 ale zostali pokonani* i już nie było dla nich miejsca w niebie. 9 Dlatego wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który zwodzi cały świat*n, został zrzucony na ziemię razem ze swoimi aniołami. 10 Wtedy usłyszałem, jak w niebie rozległ się donośny głos:
  „Teraz nastało wybawienie, moc i Królestwo naszego Boga,oraz władza Jego Chrystusa, bo został zrzucony oskarżyciel naszych braci, który dniem i nocą oskarża ich przed naszym Bogiem! 11 A oni go zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki orędziu, które ogłaszali i nie bali się stracić życia 12 Dlatego cieszcie się, niebiosa i wy, którzy w nich przebywacie! Ale biada ziemi i morzu ponieważ zstąpił do was Diabeł, który pała wielkim gniewem, bo wie, że ma mało czasu”

  Apokalipsa akurat na czasie….i potwierdza to ze Szatan ma też swoich aniołów. To również wyjawiono,,odsłonięto.. Stary Testament prawie tego nie zauważał..
  O Szatanie zaczęto pisać dopiero po powrocie z wygnania.

  Polubienie

 4. [ 3 ] Jezusa Kazanie na Górze

  Zakończenie)

  24 „Dlatego każdy, kto słyszy te moje słowa i wprowadza je w czyn, zostanie przyrównany do męża roztropnego, który zbudował swój dom na masywie skalnym.+ 25 I lunął deszcz, i przyszły potoki wody, i wiatry powiały i smagały ten dom, ale się nie zawalił, gdyż miał fundament na masywie skalnym. 26 Każdy zaś, kto słyszy te moje słowa, a nie wprowadza ich w czyn,+ będzie przyrównany do męża głupiego,+ który zbudował swój dom na piasku. 27 I lunął deszcz, i przyszły potoki wody, i wiatry powiały i uderzyły w ten dom,+ i się zawalił, a jego upadek był wielki”.+

  28 „A gdy Jezus zakończył te słowa, skutek był taki, iż tłumy były niezmiernie zdumione+ jego sposobem nauczania; 29 bo nauczał ich jak ktoś mający władzę,+ a nie jak ich uczeni w piśmie.”

  https://www.jw.org/pl/biblioteka/biblia/bi12/ksi%C4%99gi-biblijne/mateusza/7/

  Polubienie

 5. Pisma do których w swoim nauczaniu nawiązywał Jezus

  Księga Przysłów 13

  2 „Z owocu swoich ust mąż będzie spożywał dobro,+ lecz duszą postępujących zdradziecko jest szyderstwo.+”

  [Na wargach męża prostolinijnego obfituje mądrość, gdyż jest ktoś, kto go koryguje; głupi natomiast nienawidzi napomnienia i woli się nasycać przewrotnością swojego języka]

  3 „Kto strzeże swych ust, zachowa swoją duszę.+ Kto szeroko otwiera swe wargi — doprowadzi się do ruiny.+”

  [Mądry dwa razy się zastanowi nim wypowie słowo przed Bogiem; głupi zaś mówi bez umiaru i nie zważa na wypowiedzi swoich warg]

  4 „Leniwy pokazuje, że pragnie — ale jego dusza nic nie ma.+ Lecz dusza pilnych zostanie obficie nasycona.+”

  [Leniwy głośno wokół daje znać, że w dniu żniw niczego nie zgromadził; syn zaś, który szanuje Ojca pilnie zważa na Jego wypowiedzi i strzeże swoich kroków]

  5 „Prawy nienawidzi fałszywej mowy,+ lecz niegodziwcy postępują haniebnie i okrywają się niesławą.+”

  [Prawy nienawidzi mowy przewrotnej; niegodziwy natomiast ją kocha i w końcu okryje się hańbą]

  6 „Prawość strzeże tego, kto jest niewinny na swej drodze,+ lecz niegodziwość obali grzesznika.+”

  [Prawość strzeże tych, którzy strzegą słów prostolinijności, natomiast wszyscy, którzy je przekręcają zmierzają donikąd]

  7 „Jest taki, który udaje bogatego, a w ogóle nic nie ma;+ jest również taki, który wygląda na ubogiego, a jednak ma wiele majętności.”

  [Jest taki, który gardzi zrozumieniem gdyż sam ma się za mądrego, ale i taki, który mimo iż je posiada nadal nabywa mądrości]

  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
  1 „Syn tam jest mądry, gdzie jest ojcowskie karcenie,+ lecz szydercą jest ten, kto odwraca swoje ucho od nagany.+”

  [Syn mądry szanuje Ojca i nie wykręca jego słów; natomiast syn głupi, rzuca Mu prosto w twarz: „Jakąż to i dla kogo przypowieść ułożyłeś, czy dla odznaczającego się zrozumieniem?]

  8 „Okupem za duszę człowieka jest bogactwo, które sobie zgromadził,+ lecz ten, który dzieli się chlebem nie słyszy nagany.+”

  [Kto gromadzi majętności dla siebie, w końcu odda je za swoją własną duszę]

  [Natomiast człowiek prostolinijnego serca szczodrze użycza innym z tego, co posiada]

  ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

  https://www.jw.org/en/library/bible/bi12/books/proverbs/13/#v20013001-v20013025

  Polubienie

  1. ‚Zwrot w kierunku wartości, zwrot w kierunku religii i kościoła” Gadowski w 57 minucie.

   O JAKIEJ RELIGII ? I O JAKIM KOŚCIELE, REDAKTOR GADOWSKI MÓWI ? O religii Cyryla i Cerkwi Putina? Przecież za ich religijność ich właśnie krytykuje. Dlaczego więc nie przejdzie mu przez gardło (ani nawet nie przyjdzie na myśl) aby prosto i zwyczajnie powiedzieć: “Możemy zaobserwować, wśród tych przerażających wydarzeń, zwrot wielu ludzi w kierunku nauki Chrystusa” Czy takie zdanie zabrzmiałoby śmiesznie? Być może jeden z drugim by pomyśleli, że chyba się zapisał do jakiejś sekty? A może jeszcze gorzej? Cóż warty jest jednak kościół – a zwłaszcza religia, którą się w nim praktykuje – gdzie nie ma miejsca dla nauki Mistrza? A już na pewno nie ma w tych miejscach miejsca dla tych, którzy nauki swojego Pana na codzień wprowadzają w życie.

   ‚Będą was wyłączać z synagog i świątyń’.

   Jezus

   Polubienie

   1. Michaelu,
    red. Gadowski nie jest chrzescijaninem ewangelicznym czy biblijnym…..
    Ale jest chrzescijaninem, a to już b.dużo, biorąc pod uwagę środowisko dziennikarskie w Polsce.

    Polubienie

 6. Od kilku lat wiadomo o ideologiach wokół putina. Teraz to już nie są żarty. Hitler miał misję obrony <> a to one decydują o tym co jest.
  Słowa Trumpa :Ladies and Gentelman ja wierzę panu putinowi..” dlaczego? Bo on tak powiedział ”…
  To dowód jak bardzo sezonowy rudy debil…nie nadaje się na przywódcę. Choćby zwiódł miliony ludzi.
  Skutki były ,są i będą straszne… Ideologią kierują demony..Nikt z sumieniem nie powinien mieć wątpliwości.
  ISIS.. to zabawka przy Kremlu.

  Apokaliptyczny koń Z GŁODEM .. rusza.. Gadowski ostrzega .patrzac na prognozy.

  Polubienie

 7. Od kilku lat wiadomo o ideologiach wokół putina. Teraz to już nie są żarty. Hitler miał misję obrony <<kultury i cywilizacji ,,chrześcijańskiej'' w germańskim rozumieniu. Idea panslawizmu istnieje w Rosji od czasu carów.
  Szaleńcza myśl stworzenia światowej potęgi przez Hitlera została udaremniona. Prawosławna Ruś urodziła się we krwi.. Najpierw podczas tatarskich gwałtów na bezbronnych kobietach ..w ciągu ponad 200 lat .

  Zanim księstwo Moskiewskie stało się księstwem….azjatycka rasa mieszała się z wschodnimi Słowianami.
  Widać to jest dzisiaj nawet w mongoidalnych twarzach kremlowskich. Breżniew i inni…noszą w sobie krew Czingis Chana – Timura i innych..Masa niewolnic wleczona na Krym gdzie był chanat…rozmnożyła plemię rusko-tatarskie. Nie trzeba być antropologiem by zauważyć mongolskie cechy i nawyki.
  Sam mam pewne cechy.. Kraków i okolice skąd pochodzę dziedziczy dużo z tatarskiej tradycji. Lajkonik i Hejnał ..i inne rzeczy w strojach…
  Ruś jednak trwała w tatarskiej niewoli długo..Nie był to tylko epizod..
  Mongolizm więc nadał cechy ludowi prawosławnemu…i ambicje Czingis Chana.. Tamerlana ..i innyvch.
  Oni to mają we krwi .. okrucieństwo. ..Brak Granic…i obłędną ideologię podpartą szerzeniem i panowaniem Prawosławia jako Jedynej Prawdziwej Formy Chrzescijaństwa.
  Najbardziej niebezpieczną rzeczą jest ich aparat propagandy i wpływ.. z zasadą WSZYSTKO DOZWOLONE..
  Goebbels ze swoją propaganda nigdy nie zawędrował tak daleko..Dugin i jego wyznawcy mają olbrzymie sukcesy.. Hitlerowi wierzyło 90 procent Niemców Kremlowi wierzy obecnie 85 procent Rosjan.

  Polubienie

 8. Cytat z wyborczej
  Co się w takim razie dzieje z rosyjskim społeczeństwem?
  – Niezwykle trudno jest ocenić sprawiedliwie stan społeczeństwa rosyjskiego w momencie, kiedy cały świat jest oburzony ludobójstwem w Buczy, emocje przeważają. Ale spróbujmy.

  Po pierwsze, społeczeństwo rosyjskie nie przeszło kuracji odkażającej po upadku komunizmu. Nadal, jak za Stalina, dominują ideologiczne stereotypy „nieomylności wodza nacji”, „świętej wojny ojczyźnianej”, „duchowej supremacji narodu rosyjskiego”, „mesjańskiej roli Rosjan” itp. Z tą jedynie różnicą, że słowo „komunizm” zastąpiono słowem „Rosja”. Większość Rosjan jest zainfekowana „chorobą imperialną”, której na razie nikt na serio nie próbował leczyć. Teraz robi to Ukraina, ale jest sama…

  Polubienie

 9. FUNDACJA ŻYCIE I RODZINA
  Ratuj dzieci przed aborcją!!

  Informacje dla Ukrainek

  Wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina, w wielu miastach Polski, rozprowadzają antyaborcyjne ulotki kierowane do przybywających do Polski Ukrainek. Ulotki zawierają ważne informacje dotyczące obowiązującego w Polsce prawa w zakresie ochrony życia.

  Akcja jest odpowiedzią na prowadzoną przez Grupy Aborcyjne kampanię promującą aborcję wśród uciekających przed wojną Ukrainek. Chcemy, by kobiety w ciąży przekraczające granicę Polski wiedziały, jak się zachować w razie prób namawiania ich do zabicia swojego dziecka.

  Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina:
  „Jak bardzo trzeba być odczłowieczonym, pozbawionym empatii, żeby kobietom, które uciekają przed tym, żeby ich dzieci nie zginęły podawać informacje na temat tego jak te dzieci zabijać tutaj w Polsce. To są osoby, które są teraz w kryzysowej sytuacji, trzeba im pomagać, a nie oferować coś co można nazwać nakłanianiem [do aborcji]. To jest skandaliczna sytuacja.”
  ——————————————–
  „Największym zagrożeniem dla pokoju jest ABORCJA. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż powstrzyma ciebie lub mnie, abyśmy sie nawzajem nie pozabijali?”
  Matka Teresa z Kalkuty.

  Polubienie

 10. Wysłuchałam dzisiaj dr S.Krajskiego. Przedstawił swoją koncepcję, ze należałoby zmienić Hymn Polski, ponieważ w jego treści prezentujemy (gloryfikujemy?) dwóch masonów, Dąbrowskiego i Napoleona.
  Równiez autor tekstu jak i autor melodii – to masoni.
  dr Krajski proponuje jako nasz Hymn: pieśń „BOŻE, COŚ POLSKĘ”. (wspomina też „Bogurodzicę”)
  Myślę, ze może warto podjąć narodową dyskusję na ten temat.

  ps. Pewnie trudne by to było dla dzisiejszych Ukraińców i Ukrainek, którzy tak ochoczo przyjmują polskie obywatelstwo. Spodziewam sie, że to emocja chwili, a w większości wrócą za jakiś czas do siebie.

  Polubienie

 11. Warto przypomnieć tych polskich ujawnionych masonów.. Staszic, Kołłataj.Kosciuszko Ursyn Niemcewicz, Poniatowski…i setki innych. Gnoza w 2 wieku uderzyła mocno ale najmocniej w Kościół…
  Z gnozy powstało w rzymskiej hierarchi grono kształtujące władzę w Kościele. Ta część masoństwa jest najbardziej tajna i najpilniej strzeżona. To co powstało na zewnątrz…i kształtuje oświatę i naukę..oraz władzę..świecką nabrało mocy po rewolucjach. Inny jest stosunek do masonów w Prawosławiu..Tam ,,bogiem jest car”..
  Wysiłki Krajskiego są śmieszne…i nic nie zmienią..Wizja ,,Boga i Jedynego Kościoła” w znanej postaci własnie dokonuje żywota. Załozenie że Bóg wysłuchuje błagań i hymnów jednego narodu a drugi odtrąca jest błędne. Tak wierzyli Izraelici..chociaż Oni to chociaż mieli Obietnice.
  Pismo w kilku miejscach potwierdza że ,,Czas Narodów” się skończył. Najwyższy nie ma teraz ..pieszczochów wg ciała”. Narody miały czas..aby w okresie w Erze Ewangelii poznać Wolę Boga poprzez Syna.Obecne głoszenie Ewangelii na swiadectwo wszystkim narodom ..poprzedza Czas Końca. Nikogo nie trzeba przekonywać…że sama treść hymnu narodowego i jego masońscy autorzy…to bzdet w porównaniem ze zbrodniami dokonywanymi wzajemnie pod krzyżem. Krajski żyje z tego co pisze…i nie jest to Ewangelia. ..ale jad toczony z ambony.. od tysiącleci
  ewangelia Marka
  Piotr, Jakub, Jan i Andrzej poprosili go na osobności: „Powiedz nam: Kiedy to nastąpi i co będzie znakiem, że to wszystko zbliża się ku końcowi?” Jezus zaczął więc im wyjaśniać: „Uważajcie, żeby was nikt nie wprowadził w błąd,Pojawi się wielu takich, którzy będą się powoływać na moje imię i mówić: ‚To ja nim jestem’. I wielu wprowadzą w błąd. Ponadto gdy usłyszycie odgłosy wojen toczących się w pobliżu, a także doniesienia o wojnach toczących się daleko, nie bądźcie przestraszeni. Te rzeczy muszą nastąpić, ale nie oznacza to jeszcze końca.

  „Bo naród powstanie przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. W jednym miejscu po drugim będą trzęsienia ziemi. Będzie też występował głód. Ale to dopiero początek dotkliwych cierpień

  „A wy miejcie się na baczności. Z mojego powodu ludzie będą was wydawać lokalnym sądom i będziecie bici w synagogach oraz stawiani przed namiestnikami i królami — na świadectwo dla nich.Poza tym najpierw wszystkim narodom musi być głoszona dobra nowina, A gdy będą was prowadzić przed władze, nie zamartwiajcie się zawczasu, co powiecie. Mówcie to, co w danej chwili będzie wam dane, bo w gruncie rzeczy to nie wy będziecie mówić, ale duch święty Ponadto brat wyda na śmierć brata, a ojciec — dziecko, z kolei dzieci wystąpią przeciw rodzicom i też wydadzą ich na śmierć Z powodu mojego imienia+ wszyscy będą was nienawidzić. Ale ten, kto wytrwa do końca, zostanie wybawiony.

  Masoni o wiadomych korzeniach w pewnym momencie dziejów kościoła utworzyli hierarchię,mianowali papieży, i cesarzy ,królów… przywrócili kapłaństwo na wzór żydowskiego…utworzyli,, chrześcijański talmud”
  Apokalipsa nazywa ich ,,Synagogą Szatana”.. Masoni zewnętrzni cywilni” powstali z potrzeby epoki..gdy monarchie tzw chrześcijańskie przegniły moralnie…a biskupi i kardynałowie Francji plawili się w złocie.pederastii sadyźmie i rozkoszach haniebnych…razem z marszałkami i metresami królewskimi.
  Cyrkiel i kielnia .. znak pracy i miary działa dalej i Krajski może skonsumować własny krawat a potem klawiaturę…Tego Nie Zatrzyma..

  Polubienie

 12. Śmierć Jana Pawła pierwszego wg ..opublikowanych dochodzeń przypisywana jest ,,Loży Kościelnej”
  Wizyta Putina w Watykanie [niedawna]…to też bardzo interesujący historyków fakt..Służby Putina są świadome jak rozmontowano Bolszewię za pomocą Loży Kardynalskiej zwanej Konklawe.Jak stary KGB-owiec czuje trupa przez mur..
  ,,Zwierzę wychodzące z ziemi” i ,,bestia wychodzaca z Morza” aktywnie działają…na arenie.

  Polubienie

 13. No cóz, zobaczymy jak Franciszek, ktory tez jest masonem i tego nie ukrywa, bedzie zakładał tę światową zjednoczoną religię – zgodnie z życzeniami masonerii.
  O ile wczesniej nie nastąpi KONIEC, bo Czas wyjatkowo przyspieszył….
  Zresztą, po co Bogu i Synowi ten obecny zaklamany świat, fałszywe religie, martyrologia nienarodzonych dzieci, szaleństwa takich Klausów Schwabów …….Ludzkość doszła do ściany….

  ps. St.Krajski pisze ciekawe rzeczy , ma dużą wiedzę i nie widzę powodu, żeby go potępiać. Uczciwie zarabia na chleb.

  Polubienie

 14. No w tym właśnie jest istota rzeczy…,,Wielki Mistrz” to nie jest Syn Boga Jezus Chrystus ..który przyszedł w ciele..Jest nim Wielki Budowniczy Kościoła ,,,i to jest majstersztyk Tajemnicy ” przeistoczenia..
  Trzymając w dłoniach taką Tajemnicę” i wiedząc ze to kłamstwo…i magia dla mas. każdy jest posłuszny Mistrzowi Wieków” zwłaszcza odrzucając treść Ewangelii i jej sens. Zastępując ją wapnem i kielnią i cyrklem w Organizacji Kościelnej czy np sekcie Koresha. Moce szczególne nadaje Szatan …czyniąc ,,cuda zwodzenia”, ,,Cuda ”nasilają się w dekadach kryzysów politycznych,gospodarczych..głodu,,epidemii,
  Narasta wtedy zapotrzebowanie na proroków..i prorocy się objawiają nie tylko tacy jak Krajski , Wielomska, ..
  Niestety ich prorokowanie nie wskazuje Wybawiciela…a jedynie nasila fałsz..i mnoży błąd. Ponadto uwalnia naiwnych od obowiązku samodzielnego myślenia…zastępując Ewangelię .,,podobnie jak kazanie z ambony..jest misternie wytkane sezonową socjlano-polityczną nitką” nieraz plugawą i podłą. Nieraz słuchacze opuszczają nabożeństwo. Jutubowi ,, kaplani” prawdy i tajemnicy…biją kasę na swych portalach dzięki masom szukającym ,,czegoś prawdziwego” . Niestety ..to pułapka” Krajski ,Wielomska itp..zaprawieni są w mamieniu swoją rzekomą światłoscią…która jest na serio duchowym mrokiem…i podsyca tylko NIEPOKÓJ i Lęk.
  Papież i inni przywódcy ,,chrześcijaństwa” spodziewają się Sadu…..ale jak ludzie kurczowo bronią ,,Swojej Ziemi” nie przebierając w środkach. Adolf H.. uważał kk za przejściowego sojusznika” Putin też ma takie zamiary Boi się jednak masonów i ich tajemnic..
  Na wybór Wojtyły wpłynął CIA..i amerykański Episkopat.. Kgb-owiec Putin zna szczegóły….dokładnie i wie ze to nie Duch święty.. Przed agresją na Ukrainę był w Watykanie…co chciał zyskać wie Władca tego świata… Który,,wie ze krótki ma czas”.. Następuje więc niezwykłe przyspieszenie które niesie cztereh galopujących Jeźdźców Apokalipsy… a rechot takich żab jak Krajski w tym błotku nie ma najmniejszego znaczenia. Ta orkiestra” też jest przeciw Bogu i Jego Pomazańcowi.. Apokalipsa opisuje ,,żaby” w szczególny sposób WARTO Poczytać

  Polubienie

 15. Potem zobaczyłem, jak z paszczy smoka, z paszczy bestii i z paszczy fałszywego proroka wychodzą trzy nieczyste natchnione wypowiedzi* wyglądające jak żaby. W rzeczywistości
  są to wypowiedzi natchnione przez demony.
  Te wypowiedzi dokonują znaków i wychodzą do królów całej ziemi*, żeby zgromadzić ich na wojnę+, która ma się rozegrać w wielkim dniu Wszechmocnego Boga”

  Ten Lud Wszystko Nazywa Spiskiem… ” powiada Izajasz… czyli to nic nowego. Teorie spiskowe ożyły z niezwykłą dynamiką,,,i działają jak czad. Nie pozwalają przyjmować Ewangelii..i spychają ja do kąta.
  Spiski i Tajne Mafie Kościelne i Światowe…nie mogą zaszkodzić wierzącemu jeśli wierzy Bogu.
  Rechot ,,Karajskich żab w błocie” i innych smoczych języków nie może realnie zaszkodzić Woli Boga.

  Bo słowo moje to nie słowo wasze…to również z Izajasza
  Izajasza 55:10-1
  Wszyscy spragnieni+, przyjdźcie do wody!Wy, którzy nie macie pieniędzy, przyjdźcie, kupujcie i jedzcie!
  Przyjdźcie, kupujcie wino i mleko bez pieniędzy, bez płacenia.
  Czemu wydajecie pieniądze na to, co nie jest chlebem,
  i czemu tracicie swoje zarobki* na to, co nie daje zadowolenia?
  słuchajcie mnie uważnie i jedzcie to, co dobre,
  „Bo wasze myśli nie są moimi myślami
  a wasze drogi nie są moimi drogami” — oświadcza Jehowa.
  „Jak niebo góruje nad ziemią,
  tak moje drogi górują nad waszymi drogami,
  a moje myśli — nad waszymi myślami.
  10 Jak deszcz czy śnieg spada z nieba
  nie wraca tam, dopóki nie nawodni ziemi i nie sprawi, że pokryje się ona roślinnością, przyniesie plon
  da siewcy nasienie, a jedzącemu chleb, tak samo słowo, które wychodzi z moich ust
  nie wróci do mnie, jeśli nie osiągnie swojego celu,ale na pewno wykona wszystko, czego pragnę*
  i spełni to, z czym je posłałem.

  Czy więc istnieją spiski i masoni i tajemnice i zmowy i ustawki….i manipulacje to swiadomość ich bytu i istnienia niczego nie zmieni. Krajski jest językiem Diabła odbierającym Ewangelii sens..podkresśającym MOC MASONÓW. Ten głos słychać od tysiącleci…
  Maluczcy.. szukający tam wiedzy są zazwyczaj ofiarami…Ani wiedza o Schwabie ani Loży…nie przybliża do Boga.. Nabija kasę tym czarnoksiężnikom. zwodząc rzekomym światłem

  Polubienie

 16. Nie rozumiem. Przeciez p.Krajski nie ma wpływu na moją Wiarę i poglądy religijne. Ale chyba o dziejach masonerii można sobie posłuchać ….Ja odbieram jego głos wlasnie jako ostrzeżenie.

  Polubienie

  1. Jak to nie ma? Ma. Przecież dr Krajski „demaskując” masonów i ich wpływ na kościół katolicki broni katolicyzmu, a nie nauki Chrystusa. Masonom na rękę, że kościół katolicki od czasów Konstantyna naucza teologicznych kłamstw. Dzięki takiemu stanowi rzeczy wyższa hierarcha katolicka nie wierzy w Boga tylko w kielnię, cylkiel, sierp i młotek. Pod pokrywką obłudnej religijności zajmujuje się polityką (Apokalipsa, rozdziały 17 i 18) i nieustannie do niej się miesza. Krajski broni tego obłudnego systemu. A więc w rzeczywistości popiera masonów, których krytykuje. Krajski nie opuszcza „Babilonu Wielkiego” tak jak stoi w Apokalipsie: „Ludu mój, wyjdźcie z niego! Aby nie dosięgnęły was plagi nań spadające”. Krajskiemu nie przeszkadzają katolickie teologiczne kłamstwa w rodzaju: „Ani żadnej rzeczy jego” czy zamiast Jahwe „Lord”. Przeszkadzają mu masoni. Ma na ich punkcie obsesję. Pismo Święte – to, co jest w nim napisane (ani to czego nauczał Jezus Chrystus) jak większości katolików Krajskiego nie interesuje.

   Polubienie

 17. Nikt Pani nie może niczego zabronić,,Wolno pani mówić i pisać i słuchać. jest Pani wolnym człowiekiem.
  Pytanie kulinarne… Czy czosnek starty na miazgę ulokowany w lodówce obok masła zmieni jego zapach?
  Na co liczy Krajski? jakie są jego cele.? Brak odpowiedzi.
  Podam inny przykład.. Dlaczego niektórzy duchowni nazywają Franciszka Antychrystem i Masonem.?
  Dlaczego wielu ludzi zwalcza ruchy ekologiczne razem z Kościołem…a naukę lekceważy. ?
  Świat wymaga jakiegoś resetu w wielu płaszczyznach. ..Np Energetyce
  Kto się temu najmocniej przeciwstawia.. Producenci energii.. Ich dochody są priorytetem.
  Wojna o starą twarz świata…jest bardzo krwawa. Co obchodzi Europejczyka fakt ze świat zagrożony jest suszą i głodem. Kościół ,,zapewnia wierzacym byt w niebie.”. ateizm zaś uczy rozumu i perspektywicznej odpowiedzialnośći. i zaufania do nauki i dzialania. Z ambon plynie krytyka dla ruchów i mysli ekologicznej.
  Konwersja energetyczna jest niezbędna…aby morze nie pochłaniało kolejnych wysp …by nie wysychały pastwiska i ziemia..by nie było 5o letniej suszy. Duchowni twierdzą ze wystarczy tzw Opatrzność Boża” pomijajac oczywisty fakt że Bóg zniszczy tych którzy niszczą ziemię”
  gdy Krajski albo Jędraszewski wykrzyczą to z ambony…a Wielomska przekona ze największym problemem naszych czasów jest ,,Misyjność Niemiec” …pojawia się klucz MASONI.
  Soros,, Iluminaci..zmowa… To mydło skutecznie zmywa próby odpowiedzialnego myślenia…i działania.
  Wojna o gospodarcze wpływy i opanowanie rynków i ziemi… przypomina bójkę małp na zgnitej gałęzi.
  Po na choćby potop… Zyjemy jemy i rządzimy….Jezdeźmy giganty nefilim i innych powalamy…co tam miliony ludzi uciekający przed głodem. powstrzymają ich nasze mury ,druty i karabiny.. Telewizja reklama i internet wychowały już miliony niewrazliwych i pogodzonych z okrucieństwem ,mordem.gwałtem i bezbożnością.
  To coś znacznie gorszego od ateizmu,,czy agnostycyzmu.. ,,Bogowie to my !”
  Np kibole Wisły którzy bez powodu dla draki zakatowały na ulicy studenta UJ..
  Bogowie to my stwierdzają wlaściciele Banków i korporacji…Bogowie to my cichcem stwierdza Grono Kardynałów czy Generałów na wojnie.. To są bogowie za ,,dychę” ale niszczą podstawy bytu Człowieka.
  Śmierć tych ,,bogów” jest pewna…ale zbyt opieszała. Iluż ludzi umiera na ich ołtarzach.
  Nie jest moim idolem Franciszek bo ja nie z tej bajki….ale kontry i obelgi ujawniają głębokie rzeczy Diabla w tej machinie. ,,Jeśli nie ma zysku NIECH GO PIEKŁO ..pochłonie”

  Istnieje też inna opcja.. i postawa. ..NIE WARTO RATOWAC OKRETU KTÓRY TONIE.”.

  Polubienie

 18. Apokalipsa 17

  1 „I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, którzy mieli siedem czasz,+ i odezwał się do mnie, mówiąc: „Chodź, pokażę ci sąd nad wielką nierządnicą,+ która siedzi nad wieloma wodami,+ 2  z którą dopuszczali się rozpusty królowie ziemi,+ a zamieszkujący ziemię zostali upici winem jej rozpusty”.+

  3  „I przeniósł mnie w mocy ducha+ na pustkowie. I ujrzałem niewiastę siedzącą na bestii+ barwy szkarłatnej, pełnej bluźnierczych imion+ oraz mającej siedem głów+ i dziesięć rogów. 4  A niewiasta była przyobleczona w purpurę+ i szkarłat+ oraz ozdobiona złotem i drogocennym kamieniem, i perłami,+ a w swej ręce miała złoty kielich+ pełen obrzydliwości+ i nieczystości swej rozpusty.+ 5  A na jej czole było napisane imię, tajemnica:+ „Babilon Wielki, matka nierządnic+ i obrzydliwości ziemi”.+ 6  I widziałem, że niewiasta była pijana krwią+ świętych i krwią świadków Jezusa.+

  „A gdy ją ujrzałem, zdumiałem się wielkim zdumieniem.+ 7  Anioł więc rzekł do mnie: „Dlaczego się zdumiałeś? Powiem ci tajemnicę niewiasty+ i bestii, która ją nosi, a ma siedem głów i dziesięć rogów:+ 8  Bestia, którą ujrzałeś, była,+ lecz jej nie ma, a jednak właśnie ma wyjść z otchłani+ i ma odejść na zagładę. A gdy mieszkający na ziemi zobaczą, iż bestia była, lecz jej nie ma, a jednak będzie obecna, zdumieją się pełni podziwu, ale ich imiona nie zostały zapisane na zwoju życia+ od założenia świata.+”

  9  „Tutaj wchodzi w grę rozum odznaczający się mądrością:+ Siedem głów+ oznacza siedem gór,+ na wierzchu których siedzi niewiasta. 10  I siedmiu jest królów: pięciu upadło,+ jeden jest,+ inny jeszcze nie nadszedł,+ a gdy już nadejdzie, ma na krótką chwilę pozostać.+ 11  A bestia, która była, lecz jej nie ma,+ sama też jest ósmym królem, ale wywodzi się z tych siedmiu i odchodzi na zagładę.”

  12  „A dziesięć rogów, które ujrzałeś, oznacza dziesięciu królów,+ którzy jeszcze nie otrzymali królestwa, lecz na jedną godzinę otrzymują władzę jako królowie wraz z bestią. 13  Ci mają jedną myśl i dlatego dają bestii swą moc i władzę.+ 14  Ci stoczą bitwę z Barankiem,+ ale Baranek ich zwycięży,+ ponieważ jest Panem panów i Królem królów.+ Zwyciężą też ci, którzy są z nim powołani i wybrani, i wierni”.+”

  15  „I mówi do mnie: „Wody, które ujrzałeś, gdzie siedzi nierządnica, oznaczają ludy i rzesze, i narody, i języki.+ 16  A dziesięć rogów,+ które ujrzałeś, i bestia+ — ci znienawidzą nierządnicę+ i sprawią, że będzie spustoszona i naga, i zjedzą jej ciało, i doszczętnie spalą ją ogniem.+ 17  Bo Bóg włożył to do ich serc, żeby wykonali jego myśl,+ żeby wykonali swoją jedną myśl, dając swe królestwo bestii,+ aż się spełnią+ słowa Boga. 18  A niewiasta,+ którą ujrzałeś, oznacza wielką metropolię mającą królestwo nad królami ziemi”.+„

  https://www.jw.org/pl/biblioteka/biblia/bi12/ksi%C4%99gi-biblijne/objawienie/17/

  Polubienie

 19. Apokalipsa 18

  1 „Potem ujrzałem innego anioła, zstępującego z nieba, mającego wielką władzę;+ i ziemia rozświetliła się od jego chwały.+ 2  I zawołał silnym głosem,+ mówiąc: „Upadła! Upadła+ metropolia Babilon Wielki i stała się miejscem mieszkania demonów i kryjówką wszelkiego nieczystego wyziewu,+ i kryjówką wszelkiego ptaka nieczystego i znienawidzonego!+ 3  Bo z powodu wina gniewu jej rozpusty wszystkie narody padły ofiarą+ i królowie ziemi dopuszczali się z nią rozpusty,+ a wędrowni kupcy+ ziemscy wzbogacili się przez moc jej bezwstydnego zbytku”.+

  4  I usłyszałem inny głos z nieba, mówiący: „Wyjdźcie z niej, mój ludu,+ jeżeli nie chcecie mieć z nią udziału w jej grzechach+ i jeżeli nie chcecie otrzymać części jej plag. 5  Bo grzechy jej narosły aż do nieba+ i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe uczynki.+ 6  Oddajcie jej tak, jak i ona oddawała,+ i uczyńcie jej dwa razy tyle, owszem, w dwójnasób to, co ona czyniła;+ do kielicha,+ w który ona nalewała mieszaninę, nalejcie jej dwa razy+ tyle mieszaniny.+ 7  W jakim stopniu ona otaczała siebie chwałą i żyła w bezwstydnym zbytku, w takim stopniu zadajcie jej męczarni i żałości.+ Bo mawia w swym sercu: ‚Siedzę jako królowa+ i nie jestem wdową,+ i nigdy nie zaznam żałości’.+ 8  Dlatego też w jeden dzień jej plagi+ nadejdą, śmierć i żałość, i klęska głodu, i zostanie doszczętnie spalona ogniem,+ ponieważ silny+ jest Jehowa Bóg, który ją osądził.

  9  „A królowie+ ziemi, którzy się z nią dopuszczali rozpusty i żyli w bezwstydnym zbytku, będą nad nią płakać i uderzać się ze smutku,+ patrząc na dym+ jej pożaru, 10  stojąc w oddali z bojaźni przed jej męczarnią i mówiąc:+ ‚Jaka szkoda, jaka szkoda, wielka metropolio,+ Babilonie, silna metropolio, ponieważ w jednej godzinie nadszedł twój sąd!’+

  11  „Również wędrowni kupcy+ ziemscy nad nią płaczą i są pogrążeni w żałości,+ ponieważ nie ma już nikogo, kto by kupował całe ich zasoby: 12  całe zasoby+ złota i srebra, i drogocennego kamienia, i pereł, i delikatnego lnu, i purpury, i jedwabiu, i szkarłatu; i wszelką rzecz z drewna pachnącego, i wszelkie przedmioty z kości słoniowej, i wszelkie przedmioty z najcenniejszego drewna i z miedzi, i z żelaza, i z marmuru;+ 13  również cynamon i korzenie indyjskie, i kadzidło, i wonny olejek, i wonną żywicę, i wino, i oliwę, i wyborną mąkę, i pszenicę, i bydło, i owce, i konie, i powozy, i niewolników, i dusze ludzkie.+ 14  Tak, oddalił się od ciebie wyborny owoc, którego pragnęła+ twa dusza, i zginęły spośród ciebie wszystkie rzeczy wykwintne i świetne, i ludzie już nigdy ich nie znajdą.+

  15  „Wędrowni kupcy+ handlujący tymi rzeczami, którzy się na niej wzbogacili, staną w oddali z bojaźni przed jej męczarnią i będą płakać, i będą pogrążeni w żałości,+ 16  mówiąc: ‚Jaka szkoda, jaka szkoda — wielka metropolio,+ odziana w delikatny len i purpurę, i szkarłat, i bogato ozdobiona złotem i drogocennym kamieniem, i perłą,+ 17  ponieważ w jednej godzinie zostało spustoszone tak wielkie bogactwo!’+

  „I każdy kapitan statku, i każdy człowiek, który skądś przybywa,+ i żeglarze, i wszyscy utrzymujący się z morza stanęli z dala+ 18  i wołali, patrząc na dym jej pożaru, i mówili: ‚Któreż miasto jest jak ta wielka metropolia?’+ 19  I rzucali sobie proch na głowy,+ i wołali, płacząc i pogrążając się w żałości,+ i mówili: ‚Jaka szkoda, jaka szkoda — ponieważ wielka metropolia, w której wszyscy mający statki na morzu+ wzbogacili się+ na jej świetności, została w jednej godzinie spustoszona!’+

  20  „Weselcie się nad nią, niebo+ oraz wy, święci+ i apostołowie,+ i prorocy, ponieważ Bóg dla was sądownie ją ukarał!”+

  21  A pewien silny anioł podniósł kamień podobny do wielkiego kamienia młyńskiego+ i rzucił go w morze,+ mówiąc: „Tak Babilon, wielka metropolia, zostanie z rozmachem zrzucona i już nigdy nie będzie znaleziona.+ 22  I już nigdy nie będzie w tobie słyszany głos śpiewaków, którzy wtórują sobie na harfie, i muzyków, i flecistów, i trębaczy,+ i już nigdy nie będzie w tobie znaleziony rzemieślnik jakiegokolwiek zawodu, i już nigdy nie będzie w tobie słyszany odgłos kamienia młyńskiego, 23  i już nigdy nie będzie w tobie świecić światło lampy, i już nigdy nie będzie w tobie słyszany głos oblubieńca i oblubienicy;+ bo twoi wędrowni kupcy+ byli najznamienitszymi ludźmi+ na ziemi, bo przez twoje praktyki spirytystyczne+ zostały wprowadzone w błąd wszystkie narody. 24  Tak, znaleziono w niej krew+ proroków+ i świętych,+ i tych wszystkich, którzy zostali pozabijani na ziemi”.+

  https://www.jw.org/pl/biblioteka/biblia/bi12/ksi%C4%99gi-biblijne/objawienie/18/

  Polubienie

  1. Papieża zapewnie podnieca [(podobnie jak homoseksualnie skrzywionego dewianta, gdy mu drugi dewiant obrabia magistralę) kiedy wierni tego nie widzą] gdy pada na twarz przed człowiekiem, który w świetle dnia klęczy przed nim na obu kolanach – i gdy mu na to łaskawie zezwoli – całuje go po rękach. I co drugie zdanie (jeśli nie leży plackiem przed jego tronem) w najpokorniejszej pozie zwraca się do niego „Święty Ojcze”

   Polubienie

 20. ANGELO, czy Ty nie jestes w stanie pojąć, ze ja nie jestem katoliczką, lecz chrzescijanką ewangeliczną? Że podstawą mojej Wiary jest Słowo Boze zapisane w Starym i Nowym Testamencie, a nie nauczanie watykańskiego magisterium? Jezeli tego nie rozumiesz lub nie przyjmujesz, to musimy zakonczyć nasze dialogowanie ……

  Nie uczeszczam na Triduum Paschalne w krk, ale staram sie codziennie czytać PSALM 22, który jest (oprócz Ks. Izajasza).starotestamentową zapowiedzią Męki Chrystusa

  PS. Co do „papieża” Franciszka. Owszem, patrzyłam przez lata, jak ludzie padali przed nim na kolana, jak całowali po rękach i w pierścien, jak tytulowali „ojcem św.” …..
  Ale nigdy nie przypuszczałam, że dożyję czasów, kiedy zobaczę „papieża” Franciszka całujacego wyglancowane buty rabinów (talmudystów, rzecz jasna, bo innych juz teraz nie ma), a zatem potomków tych, którzy ZAMORDOWALI SWOJEGO POMAZAŃCA, ……że zobacze papieża całujacego sie żarliwie z islamskim Imamem.

  Nie wiem w jakich relacjach pozostają rabini talmudyczni z masonerią, sektą Chabad-Lubawicz czy z azjatycką Chazarią …?
  A w jakim miejscu umieścić Świadków Jehowy, ktorzy chrześcijanami (dla mnie) nie są, też nie mam pojęcia i raczej na tej niewiedzy pozostanę. Nie moja kareta, nie moje konie …..
  Moja Wiara jest klarowna: SOLUS CHRISTUS.

  Polubienie

 21. WIARĘ CZERPIĘ Z BIBLII, bo tam jest SOLUS CHRISTUS ,
  a od dr Krajskiego ciekawe informacje. Dzięki p. Krajskiemu i p. Grzegorzowi Braunowi (przy okazji słowa podziekowania!!!) juz w polowie 2020r. wiedziałam o całej tej przygotowywanej latami „pandemi” , planie resetu świata i innych zamierzeniach szalonych Klausów Schwabów i Gattesów. To od G.Brauna (na YT) dowiedziałam sie o raportach Fundacji Rockefellera – wiec nie musze sie teraz wstydzic, że dawałam sie nabierać – jak wiekszość telewizyjnych Polaków – na pierdoły pandemiczne, straszenie liczbami, „dobrodziejstwo maseczek” czy szaleństwo preparatów genowych, ktore przyjmowała „odważna Janda” czy „dzielny Małysz”…..

  Tak, drodzy panowie, Awarcho i Angelo, nalezy sie interesowac teoriami spiskowymi, bo daja wiedzę na temat tego, co nam ŚWIATOWA MASONERIA szykuje. A szykują nam ciekawe rzeczy …….Putin popsuł im troche zabawę, ale oni nie rezygnują…..

  Zdrówka życzę, do spotkania na BanBayu lub wREALU24,

  Polubienie

  1. Sophie, gdyby Ciebie pociągała nauka Jezusa Chrystusa nie miałabyś czasu ani chęci zajmować się rewelacjami w stylu dra Krajskiego. Poczytaj swoje komentarze na tym blogu pod oboma nickami i zrewiduj co Ciebie tak naprawdę interesuje i pociąga. Nauka Mistrza zupełnie do Ciebie nie dociera. Jesteś radykalną i w dodatku rozbrykaną aktywistką i rewolucjonistką. A nie Marią Magdaleną skuloną z powodu swoich grzechów u stóp Jezusa i z uwagą wsłuchującą się w Jego słowa.

   Polubienie

 22. Dobrze wiedzieć, jak Świadkowie Jehowy traktują kobiety . Może Wasze kobiety własne, we własnym gronie są przywykłe do tego – ale żeby swoje macki wyciągać w stronę kobiet z innego wyznania ??? To chyba trochę przesolone??? Ja na to spokojnie patrzeć nie mogę!

  Polubienie

 23. I co pani Awi z tej wiedzy? co pani może zrobić nawet jeśli Braun i Krajski i cale stado napiszą ksiązki ogłupiajace . ? Zrobi pani juz pani zrobiła sobie powazną szkodę na mózgu. Nie przekonają nikogo groby 2mln ludzi.Producentów tępego kretynizmu cieszą kazde efekty i kasa z wydanych publikacji.
  ,,Chabad Lubawicz i masoni ” zryły mózgi tysięcy rechotańców…I co z tego?
  Jak wpłynęło to na panią..w sensie wiary w Boga i uczynkow wiary.. Jaką nadzieję dało pani przekonywanie o Sorosie,Chabad, i Masonach…oprócz łajna tego znanego od Mędrców Syjonu i macy? Efektem jest bunt i budowanie szańców ,,przeciwszczepionkowych” . Kto odniósł z tego pozytek?..Może przyniosło to chwałę Chrystusowi? a moze ktoś ozdrowiał…? Czy oprócz zamętu coś to przyniosło w praktyce? Może wzrósł poziom ,,wolnosci” albo może uswiadomieni o Schwabie doznali jakiegoś pozytywnego rozwoju?
  Chora antyzydowska piana wylewa się od dwoch tysięcy lat z ambony…I NIC WIĘCEJ..
  Wkurza pania i Brauna gest Papieża….i co z tego?..Co oprócz tej dennej gadaniny ma do powiedzenia Braun czy jego koledzy.? Gdzie w tym miejscu jest EWANGELIA?
  Tuwim uzył kiedyś zwrotu ,,Kulturalna Franca” bardzo słusznie i celnie.. Franca postepujac w organićmie człowieka…powoduje stopniowe nekrozy..tkanek mózgu też.

  Polubienie

 24. O Żydach i Odrzuceniu… i Nienawiści do Chabad Lubawicz i mocy tajemnej G Brauna i jego słuchaczy..
  i rechocie żab i małp i innej zwierzyny…
  List do Rzymian 11

  Pytam więc: Czy Bóg odrzucił swój lud?
  W żadnym wypadku!
  Przecież ja też jestem Izraelitą, z potomstwa Abrahama, z plemienia Beniamina. 2 Bóg nie odrzucił swojego ludu, który pierwotnie wybrał*. Czy nie wiecie, co Pisma mówią o Eliaszu, jak uskarżał się Bogu na Izraela? 3 „Jehowo, pozabijali Twoich proroków, zniszczyli Twoje ołtarze. Zostałem tylko ja i teraz chcą zabić mnie*”. 4 Co jednak Bóg mu oświadczył? „Zachowałem dla siebie 7000 ludzi, którzy nie ugięli kolan przed Baalem”. 5 Podobnie i teraz istnieje ostatek wybrany przez Boga dzięki Jego niezasłużonej życzliwości. 6 A jeśli dzięki niezasłużonej życzliwości, to już nie dzięki uczynkom. W przeciwnym razie niezasłużona życzliwość nie byłaby już niezasłużoną życzliwością.

  7 Co więc powiemy? Izrael nie osiągnął tego, o co pilnie zabiegał. Osiągnęli to tylko wybrani. Pozostali mieli przytępione zmysły, 8 tak jak napisano: „Bóg zesłał na nich ducha głębokiego snu+, dał im oczy, które nie widzą, i uszy, które nie słyszą — i jest tak po dziś dzień”. 9 Również Dawid mówi: „Niech ich stół stanie się dla nich sidłem, pułapką, przeszkodą, o którą się potkną, i odpłatą. 10 Niech ich oczy pogrążą się w ciemności, żeby nie widzieli. I spraw, żeby ich plecy zawsze były zgięte”.

  11 Pytam więc: Czy potknęli się, żeby całkowicie upaść?
  Nic podobnego!
  Ale ich fałszywy krok umożliwił wybawienie ludziom z innych narodów, co pobudziło ich do zazdrości. 12 A jeśli ich fałszywy krok oznacza bogactwo dla świata, jeśli zmniejszenie ich liczby oznacza bogactwo dla ludzi z innych narodów,
  To o Ileż większe Bogactwo Przyniesie Skompletowanie Ich liczby!

  13 A teraz mówię do was, ludzi z innych narodów. Jako apostoł dla narodów+ szczycę się* swoją służbą — 14 w nadziei, że może w jakiś sposób pobudzę do zazdrości członków własnego ludu* i niektórych wybawię. 15 Bo jeśli to, że Bóg ich odrzucił, oznacza, że świat może się z Nim pojednać, to gdy znów zostaną przez Niego przyjęci, czy nie będzie to jak powrót zmarłych do życia? 16 Jeśli część ciasta ofiarowana jako pierwociny jest święta, to całe ciasto jest święte. I jeśli święty jest korzeń, to również gałęzie.

  17 Jeżeli jednak niektóre gałęzie drzewa oliwnego zostały odłamane, a ty — choć jesteś gałęzią dzikiej oliwki — zostałeś wszczepiony między te, które pozostały, i też zacząłeś czerpać soki z jego korzenia, 18 to nie wynoś się* nad inne gałęzie.
  A jeśli się nad nie wynosisz*, pamiętaj, że to nie ty podtrzymujesz korzeń, lecz korzeń ciebie. 19 Powiesz na to: „Gałęzie zostały odłamane, żebym ja został wszczepiony”+. 20 To prawda, zostały odłamane, ale ze względu na brak wiary. A ty trwasz dzięki wierze Nie bądź więc wyniosły, tylko się strzeż. 21 Bo jeśli Bóg nie oszczędził pierwotnych gałęzi, to nie oszczędzi też ciebie. 22 Pomyśl o życzliwości+ i surowości Boga. Tych, którzy upadli, traktuje On surowo, ale tobie okazuje życzliwość, jeśli tylko wciąż na nią zasługujesz. W przeciwnym razie ty również zostaniesz odcięty. 23 Z kolei oni, jeśli zaczną przejawiać wiarę, zostaną wszczepieni. Bóg potrafi wszczepić ich ponownie. 24 Bo jeśli ty zostałeś odcięty od dzikiego z natury drzewa oliwnego i wbrew naturze zostałeś wszczepiony w ogrodowe drzewo oliwne, to o ileż bardziej znów będzie można w nie wszczepić pierwotne gałęzie!

  25 Chcę, bracia, żebyście poznali świętą tajemnicę i dzięki temu nie stali się mądrzy we własnych oczach:
  Części Izraela przytrafiło się przytępienie zmysłów i będzie tak, dopóki nie zostanie skompletowana liczba ludzi z innych narodów.
  26 W ten sposób zotanie Wybawiony Cały Izrael. Tak jak napisano:
  „Wyzwoliciel* przyjdzie z Syjonu i sprawi, że potomkowie Jakuba porzucą bezbożne praktyki. 27 A gdy usunę ich grzechy, zawrę z nimi przymierze”. 28 Owszem, jeśli chodzi o dobrą nowinę, są jej wrogami, z korzyścią dla was. Ale z wyboru Boga ze względu na swoich praojców są przez Niego kochani.
  Bo Bóg Nie Załuje Swoich Darów Ani Tego, że Kogoś Powołał. !!!
  30 Jak kiedyś wy byliście nieposłuszni Bogu, a teraz z powodu ich nieposłuszeństwa+ okazano wam miłosierdzie, 31 tak teraz oni są nieposłuszni — a wy zaznajecie miłosierdzia — żeby również im samym mogło być okazane miłosierdzie. 32 Bóg wszystkim pozwolił być więźniami nieposłuszeństwa, żeby wszystkim okazać miłosierdzie.

  33 Jak wielka jest głębia Bożej szczodrości*, mądrości i wiedzy! Jak niezbadane są Jego sądy, jak nie do wyśledzenia Jego drogi! 34 Bo „kto poznał umysł Jehowy* lub kto został Jego doradcą?”+. 35 Albo „kto dał Mu coś pierwszy, żeby musiał otrzymać odpłatę?”+. 36 Wszystko przecież jest od Niego, przez Niego i dla Niego. Jemu należy się chwała na wieki. Amen.

  Tak więc ..umiłowani nosiciele Krwawej Macy..i Chabadu Łubudu dla ciemnego ludu ..Rechot wasz nie zmieni Woli Boga.. Spiski rysowane antymasońską czcionką i globalni anty i neolawacy i antyszczepionkowcy i inni podobni im NIE WARTO Być upartym idiotą podrygiwać na tę nutę.

  Polubienie

 25. Zatem zadaj sobie pytanie człowiecze..
  Sciptura Christi czy……Pierdura Brauni albo ,,Psałterz Krajski.” . albo ,, Dziewica Wielomska i jej widzenia”
  czyli jaja wielkanocne w wydaniu staropolskim . Palma Pleciona Eukaliptusowa z ,,Powiśla”

  Polubienie

 26. Prawda o teoriach spiskowych
  „Dzisiaj teorie spiskowe mają większy wpływ na myślenie i zachowanie ludzi niż kiedykolwiek przedtem” — zauważa psycholog Shauna Bowes. Co powinieneś o nich wiedzieć?

  Czym są teorie spiskowe? Są to twierdzenia, że ważnymi lub tragicznymi wydarzeniami manipulują z ukrycia potężne siły o wrogich zamiarach.

  Dlaczego są niebezpieczne? Takie teorie mogą podkopać zaufanie do sprawdzonych źródeł informacji i na przykład sprawić, że ludzie zaczną odrzucać rozsądne rady dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa. Mogą też pogłębiać uprzedzenia i nienawiść wobec grup, które rzekomo biorą udział w spisku.

  Dlaczego są tak popularne? Encyclopaedia Britannica podaje, że teorie spiskowe zyskują popularność zwłaszcza „w czasie powszechnej niepewności i strachu, takiego jak wojna, kryzys ekonomiczny, pandemia czy okres po klęsce żywiołowej, na przykład po tsunami albo trzęsieniu ziemi”. W takich trudnych momentach ludzie chętniej przyjmują teorie spiskowe, które potwierdzają ich odczucia i przekonania albo dają proste wyjaśnienie tego, co się stało.

  Jak Biblia może ci pomóc chronić się przed teoriami spiskowymi? Biblia podaje praktyczne rady, jak mniej się martwić w stresujących sytuacjach. Wyjaśnia też, co naprawdę jest przyczyną istniejących dziś problemów i jak zostaną one rozwiązane. Żeby dowiedzieć się więcej, obejrzyj film Dlaczego warto studiować Biblię?

  Polubienie

 27. Chroń się przed dezinformacją 🚩
  Obecnie mamy dostęp do większej ilości informacji niż kiedykolwiek wcześniej. Wiele z nich pomaga nam dbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Ale kiedy szukasz informacji, uważaj na:

  wiadomości wprowadzające w błąd 🚩fałszywe doniesienia🚩teorie spiskowe.🚩

  Na przykład w trakcie pandemii COVID-19 sekretarz generalny ONZ ostrzegł przed niebezpieczną epidemią dezinformacji. Powiedział: „Mnożą się szkodliwe dla zdrowia porady i informacje o rzekomo cudownych lekach. Fałszywe doniesienia dosłownie wypełniają eter. Internet jest pełen szalonych teorii spiskowych. Nienawiść, uprzedzenia i oczernianie różnych osób czy grup społecznych szerzą się jak wirus”.💪

  Oczywiście dezinformacja nie jest czymś nowym. Ale Biblia przepowiedziała, że właśnie w naszych czasach „ludzie niegodziwi i oszuści będą coraz bardziej brnąć w zło, wprowadzając w błąd innych i sami będąc w błąd wprowadzani” (2 Tymoteusza 3:1, 13). Internet sprawia, że szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej możemy nie tylko otrzymywać niesprawdzone informacje, ale też nieświadomie je rozpowszechniać. Za każdym razem, kiedy sięgamy po nasze urządzenia elektroniczne, mamy dostęp do mnóstwa zniekształconych faktów i półprawd.🦘
  Jak możesz się chronić przed dezinformacją i teoriami spiskowymi? Weź pod uwagę kilka zasad biblijnych, które mogą ci pomóc.

  Mężczyzna myśli o tym, co zobaczył i usłyszał.💪
  Nie wierz we wszystko, co widzisz albo słyszysz

  Co mówi Biblia: „Naiwny wierzy każdemu słowu, ale roztropny zastanawia się nad każdym swoim krokiem” (Przysłów 14:15).

  Jeśli nie będziemy ostrożni, możemy łatwo dać się oszukać. Na przykład w internecie, zwłaszcza w mediach społecznościowych, bardzo popularne są memy — zdjęcia z tekstem albo krótkie filmiki, które mają rozbawiać. Jednak zdjęcia czy filmy można łatwo zmienić, a wypowiedzi wyrwać z kontekstu. Można nawet stworzyć filmiki, na których rzeczywiste osoby mówią lub robią coś, czego tak naprawdę nigdy nie powiedziały ani nie zrobiły.

  „Według badaczy głównym źródłem dezinformacji w mediach społecznościowych są zdjęcia lub filmiki (na przykład memy), które przekazują informacje wyrwane z kontekstu” (Axios Media).

  Zastanów się: Czy to, co widzisz lub słyszysz, to prawdziwa informacja, czy tylko mem?

  Oceń źródło i zawartość

  Co mówi Biblia: „Wszystko sprawdzajcie” (1 Tesaloniczan 5:21).

  Zanim uwierzysz w jakąś historię lub przekażesz ją dalej — nawet jeśli jest popularna albo powtarzana w mediach — sprawdź, czy jest prawdziwa. W jaki sposób możesz to zrobić?

  Oceń, czy źródło tej informacji jest wiarygodne. Koncerny medialne lub inne organizacje mogą zniekształcić jakąś historię ze względu na własne interesy albo uprzedzenia polityczne. Sprawdź daną wiadomość w kilku wiarygodnych źródłach. Czasami też znajomi mogą nieświadomie rozpowszechniać w mejlach i postach nieprawdziwe informacje. Dlatego nie bądź łatwowierny, ale upewnij się, skąd pochodzi wiadomość.

  Przemyśl, czy zawartość danej informacji jest aktualna i dokładna. Czy istnieją mocne dowody, które potwierdzają jej wiarygodność? Czy da się sprawdzić podane w niej daty i fakty? Bądź szczególnie ostrożny, jeśli jakaś skomplikowana sprawa została przedstawiona w dużym uproszczeniu albo widać, że wiadomość ma wywołać u ciebie konkretną reakcję.!!!!🚩
  „Sprawdzanie faktów staje się dzisiaj tak samo ważne jak mycie rąk” (Sridhar Dharmapuri, specjalista od bezpieczeństwa żywności i wyżywienia współpracujący z ONZ).

  Zastanów się: Czy dana wiadomość jest faktem, czy może opinią? Czy nie przedstawia tylko jednej strony tej spraw
  Kieruj się faktami, a nie własnymi upodobaniami🚩
  Co mówi Biblia: „Kto ufa swojemu sercu, jest głupi” (Przysłów 28:26).

  Mamy skłonność, żeby ufać informacjom, w które chcemy wierzyć. Firmy internetowe często dostosowują do nas wiadomości i reklamy na podstawie naszych zainteresowań czy historii wyszukiwania. Ale to, czego chcemy się dowiedzieć, nie zawsze jest tym, czego tak naprawdę potrzebujemy.

  „Ludzie są w stanie myśleć logicznie i racjonalnie. Ale o tym, czy w coś uwierzymy, częściej decydują nasze marzenia, nadzieje i obawy” (Peter Ditto, psycholog społeczny).🗽
  Zastanów się: Czy nie jest tak, że wierzysz w daną informację, bo chcesz w nią uwierzyć?

  Polubienie

 28. ANGELO, ja niestety interesujacych ksiazek dr Krajskiego, Brauna, Sumlińskiego, Sommera nie czytam, bo nie mam na to czasu !!!! Do 30 maja muszę oddać nastepne tlumaczenie, wiec w tym roku nie jestem w stanie nawet ogladać wiosny w warszawskich parkach.
  Ale na Nabozeństwa Pasyjne u ewangelików chodzę ….Na to muszę znaleźć czas!!!
  Natomiast kiedy przyrządzam posilki, sprzatam mieszkanie albo myję sie w łazience, nic nie stoi mi na przeszkodzie słuchać wypowiedzi dr Krajskiego czy G. Brauna /z YT na smartfonie/.

  Trudno, zebym pod prysznicem słuchała Ewangelii JEZUSA !!!!
  ————————————————————————–
  O co wam chodzi , do jasnej Anielki, że probujecie tu informowac i formować dojrzałych wykształconych ludzi, co mają czytać? czego słuchać? Na to macie miejsce w swoich Salach Królestwa, ale niekoniecznie na tym Blogu!
  Dlaczego tak sie boicie wiedzy Krajskiego, Brauna czy Pawła Lisickiego z „Do rzeczy” ?
  Łagodny Gadowski tez wam nie odpowiada?
  No, śmiechu warte ……
  Bo mówią prawdę, m.in.o MASONERII – to was dotyka?? Bo demaskują (prawdopodobnie) i wasze obłudne przekonania??

  Polubienie

 29. No i co to panu, panie Awarcho dało, ze pan nie znał czy nie wierzyl w te antyszczepionkowe i antycovidowe teorie…..?? Przyjał pan ze 3 szpryce tego genowego gówna, i gdyby Putin nie przerwal tej światowej zabawy masonów, prawdopodobnie nadstawial by pan teraz ramię na ósma szprycę……;)))))

  No, a teraz wszyscy sejmowi i niesejmowi zwolennicy przymusu szczepien, segregacji i tego zamordyzmu sanitarnego zobaczyli wielką FIGĘ zamiast PRAWDY o tej „pandemi”.
  Wiec niech pan skonczy z pouczeniami tych, ktorzy byli mądrzejsi od pana i nie pozwolili niszczyć swojego
  ukladu odpornosciowego niepotrzebnymi preparatami genowymi.
  Ja od poczatku wierzyłam Bogu, że wyposażył mnie we wszystkie geny, jakie sa mi potrzebne do życia na tym świecie. A Pan nie uwierzył Bogu i Biblii ????
  Co innego prawdziwe szczepionki. Ale to nie byly szczepionki.
  To był EKSPERYMENT BIOLOGICZNY.
  Moze pan sobie pogratulować.

  Polubienie

 30. Boję się zidiocenia któremu pani uległa i wielu pani podobnych wykształconych. Stworzyliście religię antyszczepionkową i inne też. Wolno wam oczywiście.. Szprycę biorę jakie chcę…bo mi wolno. Tak jak pani nie brać… Naciski na to by nie brać. ktoś oplaca kto? i dlaczego? Czyj to interes. ? Dlaczego promuje pani bunt ..przeciw władzy.. ? jest pani przecież chrzescijanką? Dlaczego oczekuje pani od innych aby mieli pani poglądy np na ..Konwój Wolności demoralizujacy porządek władzy i utrudniajacy funkcjonowanie olbrzymiego miasta.?
  Czy siejąc zamęt i nienawiść można czuć się ,,posłusznym Bogu i nazywać się ,,chrześcijanką”?
  Jakież to ,,dobro” dla bliźniego z tego płynie..czy sama pani się slyszy i czyta.to co pani czyta? A jakaż z tego chwała dla Jezusa i Boga?…..
  Teraz jakby rozumiem dlaczego Paweł z Tarsu…hamował nauczanie przez kobiety i był nieprzejednanym przeciwnikiem ich posług kaplańskich.
  Tego po prostu pani nie jest w stanie pojąć…wznieść się centymetr choćby ponad swój magiel..O Sola Scriptura i Sola Christi .. szkoda po prostu gadać. ,,pisać Grzegorz z Kaleson Braun..łechce to co chce wyłechtać.. Reszta jest po prostu milczeniem..Dziwne ale …nawet mnie to nie wkurza. No bo czy to coś nowego. To co było zjełczałe w ,, czajniku” nie stanie się inne. Ta sama stęchlizna z niezwykłymi aspiracjami..
  Gdzie panią ulokwoać..? Chrześcijanka? niee? Katoliczka ? nieee luteranka …nieee.. Babtystka? nieee..
  Niezrzeszona…masonka? może? Babaryba.. Nike..też nie… chociaż też pordzewiała i włazi na piedestał.
  No Wielkie Materii Pomieszanie”’ to język Sienkiewicza.. Sezonowa złośnica…po prostu.
  Popularna…jak Kurza grypa

  Polubienie

 31. CHROŃ SIĘ PRZED DEZINFORMACJĄ

  „Internet pełen jest teorii spiskowych. Nienawiść i uprzedzenia szerzą się jak gangrena”.

  „Ludzie niegodziwi i oszuści coraz bardziej będą brnąć w zło, wprowadzając w błąd drugich i sami siebie w błąd wprowadzając ” (2 Tymoteusza 3:1, 13).

  „Za każdym razem, gdy sięgamy po urządzenia elektroniczne, mamy łatwy dostęp do zniekształconych faktów i półprawd.”

  „Co mówi Biblia: „Naiwny wierzy każdemu słowu” (Przysłów 14:15).”

  „Według badaczy głównym źródłem dezinformacji w mediach społecznościowych są zdjęcia i krótkie materiały filmowe, tzw. memy, które przekazują informacje wyrwane z kontekstu” (Axios Media).”

  „Zanim uwierzysz w jakąś historię lub przekażesz ją dalej — nawet jeśli jest popularna albo powtarzana w mediach — sprawdź, czy jest prawdziwa.”

  „Koncerny medialne lub inne organizacje mogą zniekształcić jakąś historię ze względu na własne interesy albo uprzedzenia polityczne.”

  „Sprawdzanie faktów staje się dzisiaj tak samo nieodzowne jak mycie rąk – Sridhar Dharmapuri, specjalista d/s bezpieczeństwa żywności i wyżywienia współpracujący z ONZ.”

  „Zastanów się: czy dana informacja jest faktem, czy może jedynie opinią? Czy nie przedstawia problemu wyłącznie z jednej strony.”

  🥲 Kieruj się faktami, a nie własnymi upodobaniami.

  🙁 Co mówi Biblia: „Kto ufa swojemu sercu, jest głupi” (Przysłów 28:26).

  Źródło: portal http://www.jw.org

  Polubienie

 32. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, звичайно, засуджує масові вбивства в підкиївській Бучі – сказав у середу прес-секретар глави уряду Bertalan Havasi, якого цитує агентство MTI. Він додав, що прем’єр-міністр Угорщини виступає за міжнародне розслідування щодо виявлення злочинців. ЗМІ пов’язують цю заяву з останніми висловлюваннями Ярослава Качинського та Володимира Зеленського.
  https://ukraina.onet.pl/pres-sekretar-viktora-orbana-premyer-zasudzuye-masovi-vbivstva-v-buci/b71r3tf

  Polubienie

 33. „Te dzieci były gwałcone przez księży, więc mnie widok płonącego kościoła nie razi

  Śpiewasz na nowej płycie: „Nie chcę waszego boga”, tymczasem u nas wciąż zbiera się na mszach składki na działalność misyjną kościoła. Czyli właśnie przekonywanie tubylców z dalekich krain, że ten nasz jest lepszy.
  – Pewnie się domyślasz, że misjonarze nie są mi szczególnie bliscy. Na świecie jest bardzo wiele religii i nie ma powodu, by jedną z nich szanować bardziej od innych. Nie można z jednej strony mówić ludziom, że się ich akceptuje takimi, jakimi są, i zarazem wmawiać im, że istnieje tylko jeden, katolicki Bóg…

  To właśnie ta cenna i chlubna tradycja,której tak gorliwie broni putin…przed Sorosem i,, Neoszprycami Lewackimi” i go za to kochają…te dewotki olśnione jego bandyckim urokiem. Chciałyby tę miłość
  narzucić innym na łeb jak kalesony Brauna czy JKM…a raczej KJM. No i ich ,,intelektualne wyże”

  https://wyborcza.pl/7,113768,28117986,codziennie-mierzymy-sie-z-systemowym-rasizmem-i-aparatem-opresji.html#S.main_topic_2-K.C-B

  Polubienie

 34. Jak można ubliżać dziesiątkom tysięcy Polaków i Polek ,którzy zmarli na zapalenie płuc,i powikłania w domach i szpitalach ,pod respiratorem w cierpieniach gorączce i bólach..dusząc się pd respiratorami..??
  Ublizać ludziom którzy próbowali ich ratować, grozić ministrowi ,, Będzie pan wisiał! i jako argument podawać
  Ja nie Zachorowałam” ja nie umarłem.. ja w tonie wierzę. W imię tego co się wyroiło w Głupim zgniłym Łbie,,,poniżać ofiary choroby… i tytułować tych co coś robią ,,zbrodniarzami.”
  Umysłowa Franca jest gorsza od najgorszego debilizmu Debil nigdy nie przyniesie takich szkód. bo jest debilem. Rozmyślne czynienie zła…przeciw społeczeństwu ,przeciw chorym ludziom..powinno być scigane z mocy prawa… Udział w propagowaniu takich postaw to łajdactwo i demonizm czystej wody,
  Mój organizm” się obronił więc szczepionka jest złem bo ją produkują…z mordowanych płodów”
  Nie widziałem większego moralnego kurewstwa…w myśleniu.. ,,Soli Brauni Pierdolamenti”
  Zabijcie wszystkich Bóg rozpozna swoich” … to to samo,!
  Gdy wspomnę tylko ja swoich znajomych którzy umierali w Wałbrzychu pod tlenem.. ..nóż się w kieszeni otwiera…A na wpisy tej Mądrej chce się rzygać…
  Po prostu…

  Polubienie

  1. Naprawdę? A nie jest tak, co wolno wojewodzie…. czyli płci męskiej, to żeńskiej już nie bardzo……. przystoi. I w związku z tym strofowanie tej płci bardziej rygorystycznie się odbywa…. Ale to nihil novi sub sole!

   Polubienie

 35. – Cele naszej specjalnej operacji wojskowej są jasne i szlachetne – dodał Putin, konsekwentnie nie nazywając działań w Ukrainie „wojną”. Rosyjskie władze zabroniły bowiem określania w ten sposób tego, co dzieje się na terytorium ich zachodniego sąsiada. To ostatnie oswiadczenie tego Gada ..

  Ruch antyszczepionkowy w USA Kanadzie miał za zadanie sparalizowąć administrację na Zachodzie aby Rosja mogła robić co chce w Europie. Powtórzenie Marszu na Kapitol niestety się nie udało. Ruskie złoto i dolary nie dały rady wzniecić tego w Europie. Jakoś nie istnieje ruch antyszczepionkowy w Rosji? mimo róznych ograniczeń nikt nie woła o Wolność Sanitarną ???
  Miesięczne oczekiwanie na wybuch zamieszek na Zachodzie nie przyniosło rezultatów.. Pały w Brukseli i Amsterdamie Hadze i Paryzu jakoś skolonizowały tych co mieli zdemontować administrację lub ja ogłuszyć. Najwięcej energii miały wcześniej żółte kamizelki….ale wyblakły..Dolary poszły na Le Pen i Salwiniego….Prawdopodobnie na próżno. Ftancja to nie Węgry…. Le Pen to nie Orban..
  Przez te nadzieje ruski sołdat marzł w czołgu i ,, tiepluszce” prawie miesiąc gryziony przez wszy i wyżył się na cywilach Ukrainy…dzieciach kobietach starcach i innych.
  Wsparcie dla Putina płynie i płynęło z Polski.

  Polubienie

 36. „Internet pełen jest teorii spiskowych. Nienawiść i uprzedzenia szerzą się jak gangrena”.

  „Ludzie niegodziwi i oszuści coraz bardziej będą brnąć w zło, wprowadzając w błąd drugich i sami siebie w błąd wprowadzając ” (2 Tymoteusza 3:1, 13).

  „Za każdym razem, gdy sięgamy po urządzenia elektroniczne, mamy łatwy dostęp do zniekształconych faktów i półprawd.”

  „Co mówi Biblia: „Naiwny wierzy każdemu słowu” (Przysłów 14:15).”

  „Według badaczy głównym źródłem dezinformacji w mediach społecznościowych są zdjęcia i krótkie materiały filmowe, tzw. memy, które przekazują informacje wyrwane z kontekstu” (Axios Media).”

  „Zanim uwierzysz w jakąś historię lub przekażesz ją dalej — nawet jeśli jest popularna albo powtarzana w mediach — sprawdź, czy jest prawdziwa.”

  „Koncerny medialne lub inne organizacje mogą zniekształcić jakąś historię ze względu na własne interesy albo uprzedzenia polityczne.”

  „Sprawdzanie faktów staje się dzisiaj tak samo nieodzowne jak mycie rąk – Sridhar Dharmapuri, specjalista d/s bezpieczeństwa żywności i wyżywienia współpracujący z ONZ.”

  „Zastanów się: czy dana informacja jest faktem, czy może jedynie opinią? Czy nie przedstawia problemu wyłącznie z jednej strony.”

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s