Miłuje prawo i sprawiedliwość

„Bo słowo Pana jest prawe,

a każde Jego dzieło godne zaufania.

On miłuje prawo i sprawiedliwość,

ziemia jest pełna Jego łaski” (Psalm 33,4-5).

Powstało niesłuszne podejrzenie wobec PiS-u, że wybierając ową datę na dzień wyborów prezydenckich, partia ta sugeruje szczególną miłość Bożą do niej. Oczywiście jednak zbieżność jest przypadkowa: owe dwa słowa za spójnikiem „i” zdarzają się w Biblii bardzo często.

Czytając dzisiejszą perykopę, pomyśleć należy raczej o wybranych przez ówczesny Kościół siedmiu mężach „pełnych wiary i Ducha Świętego”, nazywanych później diakonami. A pomysł wziął się stąd, że przy codziennym rozdawaniu jałmużny pomijane były przez hebrajczyków helleńskie wdowy.

Tak to z narodowych niechęci rodzi się w Kościele pierwotnym ważny urząd duchowny, nastawiony na pracę charytatywną.

333 myśli na temat “Miłuje prawo i sprawiedliwość

 1. ( Na wielu fotkach w tym gdańskim ZOO widać wyróżniającego się spośród oglądających pana w niebieskiej czapeczce. Trochę czuję się jak ? oglądając klatki z fotkami w mapach google ) (twarze są nie wykadrowane)

  Polubienie

 2. Michaelgelo – kłamco! i agresorze! po raz kolejny proszę, odczep się ode mnie! Niedobrze mi się robi, kiedy piszesz mojego nicka lub o mnie. rzygać się chce. jesteś bezczelny cham i gwałciciel. Odczep się ode mnie!

  Polubienie

 3. Nie naigrawam się z Ciebie, ale proszę jak najpoważniej o to, abyś nie odzywał się do mnie, jest mi naprawdę niedobrze, kiedy piszesz o mnie. mam prawo do własnej godności, nie być non stop przez Ciebie znieważana i prowokowana do tego, by Ci wygarnąć prawdę w oczy: cham, damski bokser, i dupek! przy infantylizmie, jaki tu produkujesz – to jest nie do zniesienia dla mnie. Wara ode mnie.

  Polubienie

 4. Troszkę o ścianach..

  Przed ścianą dźwięku stoją głusi
  Modlą się do muzyki
  Kiedy nie pragniesz, kiedy musisz
  Lepiej być nikim

  Przed ścianą płaczu stoją błazny
  Śmieszą ich własnych cieniów podrygi
  A śmiech ich pusty, śmiech ich straszny
  Lepiej być nikim

  Przed ścianą światła stoją ślepi
  I patrzą bez zmrużenia powiek
  O tym co świeci wiedzą lepiej
  Niż zwykły człowiek

  Pod ścianą straceń stoi heros
  Patrzy oprawcom w oczy
  Pali ostatni swój papieros
  Na skraju nocy

  Jest świat ze ścian rosnących w górę
  W nim traci wartość słowo
  Ja stoję przed zwyczajnym murem
  I walę w niego głową

  JONASZ KOFTA

  Polubienie

 5. Bardzo uniwersalne zdanie (trochę zmodyfikowane): „.. wprawdzie ma różne wady, ale będzie się reformował i będzie lepiej.” Jan Turnau – o myśleniu ludzi uwiedzionych ideologią komunistycznego ustroju państwa, jednak można to wykorzystać szerzej ….Później jest przetarcie oczu, zrozumienie, że lepiej nie będzie, będzie gorzej i że nic zrobić nie można – bo taki się nie narodził! My czekamy na powtórne przyjście, na cud … na Sprawiedliwość Bożą Boga, który nierychliwy, ale …. i są na to dowody. Inni …. na co czekają? na pewno liczą na Prawo i Sprawiedliwość, na to, że ktoś w końcu to prawo i sprawiedliwość zaprowadzi w kraju, gdzie silniejszy zwycięża po trupie albo godności słabszego – a miernota obserwująca ten „nieustanny cyrk” – jak małpy to naśladują . Gwałt, przemoc psychiczna, fizyczna, ekonomiczna, mobbing, stalking, rozpychanie się, rozdymanie, rozbuchanie zbydlęciałych osobników obojga płci – niekiedy nie ma granic . Aż się nie da o tym myśleć! …. .https://ninateka.pl/film/jan-turnau-notacje

  Polubienie

 6. Atrojka musisz miec ,,chody” bo na tym forum ja te nlink wkleiłem i ,,Anioł Stróż” mi nie puścił..Nie było do tego z mojej strony jakiegoś komentarza do linku… No masz ,,chody”
  Chyba ze to skutek koronowirusa?

  Polubienie

 7. Awarcho, jeśli już to mam „półchody” – mogę wklejać linki, ale wklejonych nie mogę otworzyć, nie wyświetlają mi się.

  Polubienie

 8. „Gwałt, przemoc psychiczna, fizyczna, ekonomiczna, mobbing, stalking, rozpychanie się, rozdymanie, rozbuchanie zbydlęciałych osobników obojga płci – niekiedy nie ma granic . Aż się nie da o tym myśleć! …. .” /Atrojka/

  No tak, pokrzyczysz, pokrzyczysz , popiszesz, popiszesz – i co z tego?????

  A może by sie tak włączyć w którys z frontów walki ze Złem….?
  Można wspierać aktywnie (pikiety, telefony do poslów, do instytucji), regularne podpisywanie petycji formulowanych przez Fundacje, mozna wspierać finansowo,
  żeby byly środki na oplacenie prawników i kosztów sądowych (np. w przypadkach przemocy wobec kobiet i dzieci czy systematycznego niszczenia samochodów różnych Fundacji zaangazowanych w walkę z aborcją…….
  Ostatnio pobili kierowcę samochodu jednej z Fundacji, potrzebne są np.pieniadze na rehabilitację tego mlodego człowieka ……
  Okazji do czynienia Dobra jest wiele. Trzeba tylko mieć Oczy …..

  Polubienie

  1. Co z tego? To, że może jeden z drugim przeczyta i zaprzestanie – w miarę swoich możliwości , przystopuje????? O wspieraniu aktywnym, o jakim piszesz – nie ma mowy , żeby to czynić, trzeba być w centrum zdarzeń i umieć interweniować.. Przede wszystkim moja interwencja polegałaby na pociagnięciu do odpowiedzialności takiej Fundacji, która posługuje się młodymi ludźmi narażając ich na takie niebezpieczeństwo, nie potrafi tych ludzi chronić. Ostatnio uratowałam jednego naiwnego młodego człowieka przed konsekwencjami tych nieumiejętności…to kosztuje trochę wysiłku, a światu przestępczemu – znam go trochę – nie chcę narażać ani siebie, ani swojej rodziny —— tym bardziej, że ———> nie umiem, mogłabym chyba kogoś zabić? Jest mnóstwo ludzi, którzy z racji wykonywanych zawodów tym się zajmują . Ja , kiedy jestem świadkiem zła – zawsze interweniuję, Więc Awi, Twoje – pokrzyczysz, pokrzyczysz – nie ubliża mi, ale świadczy o Tobie – ile Ty w tym swoim widzeniu zauważasz. Zmęczona już jestem . Idę stąd. Bye bye.

   Polubienie

 9. SĄD PRZEDOSTATECZNY CZ. I

  „Określany dyżurnym teologiem kraju, publicysta i dziennikarz Jan Turnau z dowcipem i dystansem opowiada o przenikaniu się światów wiary i polityki, ewolucji mediów katolickich i o sztuce ekumenicznego tłumaczenia Ewangelii”

  „Internetowi sceptycy piszą o nim „klerykał”, „religiant”, ale on kwituje to ironicznie i ze spokojem. Jan Turnau, bo to on jest bohaterem notacji, od dzieciństwa spotykał się z ostracyzmem, najpierw był on związany z jego ziemiańskim pochodzeniem i majątkiem, który był w posiadaniu jego rodziny. Na studiach polonistycznych we Wrocławiu był zmuszony ukrywać swoje korzenie, ale to zmieniło się, gdy rozpoczął pracę w Stowarzyszeniu „Pax”. Włączył się także we współtworzenie „Wrocławskiego Tygodnika Katolickiego”, założonego przez Tadeusza Mazowieckiego. To w tygodniku doszedł wraz z kolegami do perfekcji w autocenzurze podszytej humorem, czytelnym tylko dla czytelników krytycznych wobec władzy. Wraz z Mazowieckim przeszedł do tworzonej przez niego „Więzi”, a w 1990 roku, po utworzeniu na fali przemian „Gazety Wyborczej”, jej założyciel zaprosił Turnaua do poprowadzenia specjalnej kolumny „Arka Noego”, którą do dzisiaj można czytać w sobotnim wydaniu dziennika. Michnik bezbłędnie wyczuł ekumeniczny temperament Turnaua i jego rzadką umiejętność lansowania nowoczesnego katolicyzmu otwartego, jak ujmuje to bohater.
  Turnau wciągająco opowiada o tym, jak został pierwszym blogerem w redakcji, a także na czym polega felietonistyka katolicka i jak wygląda jego praca. Notację zamyka wątek translatorski i jeden z projektów życia dziennikarza – inicjatywa ekumenicznego tłumaczenia Ewangelii. Idea zrodziła się w latach 70., kiedy bohater zaczął intensywnie i głęboko czytać Biblię. Wtedy doprosił dwóch zaprzyjaźnionych biblistów, w tym księdza Michała Czajkowskiego, i przez 30 lat zajmowali się tłumaczeniem Pisma Świętego, dzisiaj znanym jako Ekumeniczny Przekład Przyjaciół. Turnau dowcipnie podsumowuję tę przygodę człowieka będącego za nowoczesnością, dzisiaj jednak, po latach, bliższe jest mu myślenie oddające język tradycyjny, dawny.
  Jan Turnau – urodzony w 1933 roku we Wlonicach w rodzinie ziemiańskiej. Pisarz i dziennikarz społeczny, teolog, ekumenista, członek Klubu Inteligencji Katolickiej. Był pomysłodawcą comiesięcznych nabożeństw międzywyznaniowych w Warszawie. Jeden z tłumaczy pierwszego ekumenicznego przekładu Nowego Testamentu na język polski – Ekumeniczny Przekład Przyjaciół. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim i teologii na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Współpracował z PAX-em, był redaktorem w miesięczniku „Więź” kierowanego przez Tadeusza Mazowieckiego. Autor felietonów w „Gościu Niedzielnym”, „Myśli protestanckiej” oraz publikacji ekumenicznych w „Tygodniku Powszechnym”. Od 1990 r. pracuje w „Gazecie Wyborczej” jako publicysta religijny. Prowadzi blog Moje pisanki, w którym codziennie dzieli się swoimi rozważaniami nad fragmentami Biblii: czytaniami i psalmami przewidzianymi na dany dzień w kalendarzu liturgicznym Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce. Nakładem Biblioteki „Więzi”, ukazał się zbiór felietonów Jana Turnaua – Zdaniem laika oraz wspomnienia z lat okupacji Dziesięciu sprawiedliwych (opowiadały o Niemcach życzliwych Polakom), a także kolejne wspomnienia z lat wojny – w książce Bracia zza Buga Turnau pisze o Rosjanach, Ukraińcach i Litwinach, którzy pomagali Polakom. Turnau przeprowadził serię rozmów z księdzem Michałem Czajkowskim, które zostały opublikowane jako Nie wstydzę się Ewangelii, napisał także książkę Karol Wojtyła – Jan Paweł II: kalendarium. Jest współautorem zbioru literackich portretów apostołów – Dwunastu Apostołów. W 2011 roku Anita Borowiec wydała zbiór teksów pt. Bóg dla wymagających: Jan Turnau na święta i nie tylko. W 2006 roku Jan Turnau został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2012 roku Krzyżem Komandorskim tegoż Orderu”

  Źródło:

  https://ninateka.pl/film/jan-turnau-notacje

  Polubienie

 10. Część II

  Q / Dlaczego świadkowie Jehowy nie przyłączają się do współpracy międzywyznaniowej?

  A /Kościoły chrześcijańskie, które podejmują decyzję o tego rodzaju współpracy powinny mieć na uwadze zjednoczenie się. Dlaczego? Ponieważ Jezus modlił się do Ojca aby jego naśladowcy byli jedno dokładnie tak samo jak on razem ze swoim Ojcem stanowią jedno.

  A / Niestety coś takiego nie wchodzi w grę. Żaden z kościołów nie zamierza, ani nie ma takiego zamiaru, ujednolicić swoją doktrynę z pozostałymi kościołami.

  A / Zamiar taki mają jednak świadkowie Jehowy, dlatego zapraszają wszystkich do dyskusji i codziennie pukają do drzwi swoich bliźnich należących do najrozmaitszych formacji [nie tylko religijnych]. Po bliźnich najczęściej to spływa, bo głos nawołujący do zjednoczenia to głos nawołujàcy na puszczy’ :_( ☹️

  A / Drugim poważnym powodem dla którego świadkowie Jehowy nie podejmują ‚współpracy’ ekumenicznej jest fakt, że kościoły chrześcijaństwa uporczywie wzbraniają się od oddawania czci Jehowie, Bogu Biblii. Zamiast Jehowy czczą trójosobowego Boga, któremu Pismo Święte [w przeciwieństwie do innych fałszywych bogów] nie poświęca nawet jednego słowa. Jeśli religijna współpraca to przy jednomyślności w kwestii najbardziej podstawowej: kogo czcimy i kto jest naszym Bogiem, Jehowa, Jezus czy jeszcze ktoś inny? Według ekumenicznej ‚jednomyślności’ jest jeszcze Duch Święty. Świadkowie Jehowy na podstawie Pisma uważają, że Duch Święty nie jest osobą lecz mocą Bożą dlatego dla odróżnienia go od Jezusa i Jehowy, Ojca Jezusa będącego jedynym wszechmocnym Bogiem powinien być w przekładach Pisma Świętego pisany małą literą.

  A / Pismo Święte – w przeciwieństwie do tego czego zdaniem świadków Jehowy dowodzą zwłaszcza katoliccy teologowie – od Księgi Rodzaju poprzez Ewangelie i apostolskie Listy, aż do Apokalipsy naucza [włącznie z Jezusem na czele] wyłącznie o Jehowie.

  A / Uważają, że do promowania tego poglądu wystarczający jest fakt iż nie dysponujemy oryginalnymi tekstami Nowego Testamentu, a w późniejszych jego odpisach święte Imię Boga Jahwe nie występuje. Przemilczają fakt, że zostało usunięte ze wszystkich przytoczeń dokładnie tak samo jak od wieków robią to wszyscy ci, którzy mają bardzo podobne do nich poglądy.

  A / Jezus rozwija na oczach mieszkańców Nazaretu zwój Izajasza i czyta: „Duch Jahwe jest nade mną” ale ci, których owo Imię drażni [lub z jakiś innych filozoficznych poglądów go nie uznają] czują się upoważnieni sami przez siebie do tego, aby usuwać je z tekstu, zacierać i wymazywać. Tak postępowali Egipcjanie z imionami faraonów, którzy im z jakiś powodów do ich teologii nie pasowali.

  A / Jezus Chrystus będący sługą Jahwe oraz Jego namaszczonym synem przedstawił nam Jahwe jako naszego Ojca, a nie jedynie rozliczającego z występków Boga. Nauczał swoich naśladowców, że mają zwracać się do Jahwe nie tylko i wyłącznie jak do Boga, ale przede wszystkim jak do miłującego nas Ojca.

  A / Krótko przed swoją śmiercią Jezus modli się do Niego następującymi słowami: „Objawiłem im imię Twoje i nadal będę je objawiał”. W jaki sposób? Dokładnie tak, jak wskazano wyżej, a mianowicie że Jahwe jest przede wszystkim naszym Ojcem, a nie jedynie ‚Tym, Który Powoduje, Że Się Staje’, czyli tylko i jedynie rozliczającym nas z naszych występków Bogiem.

  A / Takim mogli Go postrzegać ci, którzy jak wyjaśnił Paweł byli pod Prawem. Prawo, jak również tego dowodził, było i jest przede wszystkim dla łamiących je i przestępców, a nie dla ludzi wypełniających je nawet wtedy gdy brak litery prawa, ponieważ prawo jest wypisane w sercu i sumieniu każdego człowieka, nie trzeba straszyć nim tych, którzy dzięki przejawianej do bliźnich miłości rzeczywiście je wypełniają.

  A / Być może twój ojciec jest inżynierem. A może jeszcze jakimś innym zdolnym człowiekiem. Być może. Obojętne jednak kim jest lub nie jest i jakie jeszcze tytuły posiada lub ich nie posiada dla obcych ludzi, dla Ciebie jest przede wszystkim ojcem, później zaś dopiero tym, kim w rzeczywistości dla innych ludzi jest.

  A / W Starym Testamencie narodowi izraelskiemu Bóg objawił się przede wszystkim z Imienia. Abrahamowi jednak nie przede wszystkim z imienia się objawił. Nazwał go swoim przyjacielem nie dlatego, że znał Jego święte Imię, ale ze względu na jego postępowanie.

  A / Idące w „zaparte” chrześcijańskie kościoły – podobnie jak Awi i Atrojka – mimo że ubolewają nad losem nieszczęśliwych posuwają się do bezpardonowego usuwania z własnych przekładów Pisma Świętego Świętego Imienia Boga.

  A / Dzieje się tak, ponieważ ludzie ci niestety bardzo lubią się tytułować i są łasi na ludzką próżną chwałę i związane z nią zaszczyty: „Jego Eminencjo, Jego Ekscelencjo, Jego Magnificencjo” itd. ksiądz Boniecki mimo że wydawałoby się iż nadaje normalnie w rozwinięciu swojego wykładu nawija o „mistrzostwie Franciszka, bo On, a nie Jezus Chrystus, jest jego Mistrzem [podobnie zresztą jak do jakiegoś czasu zachowywali się apostołowie]. Taka postawa blokuje serce i trzeźwość umysłu, a ci którzy jej ulegają: tytułomanii i podobnym tego rodzaju dolegliwościom [może niekoniecznie Jana mam na myśli bo jednak jakoś go lubię] niezdolni są do tego aby rzeczywiście przejrzeć)]. Podziwiają się nawzajem i samych siebie. Stąd też mają taki pełny ‚namaszczenia’, „nabożny” szacunek do co niektórych, co znaczniejszych bliźnich.

  A / Tak więc ich modlitwy z tego właśnie powodu, nawet nie wiadomo czy do Jahwe gdy jednak i mimo wszystko twierdzą, że zwracajà się do Boga – jedynego istniejącego Boga – sorry, że muszę użyć tego słowa, ale tak jest właśnie napisane w Biblii – są obrzydliwością.

  A / Szczytem bezczelności jest dokonanie przekładu tekstu Pisma Świętego – Biblii [odsyłam do niżej załączonego linku], a następnie po akcie usunięcia z tego tekstu: Świętego Imienia Boga, posiadającego właśnie to Imię – jest zwracanie się do Niego w modlitwie z prośbą o POBŁOGOSŁAWIENIE EFEKTÓW ICH ,DYWERSYFIKATORSKIEJ’ ODSTĘPCZEJ TRANSLATORSKIEJ DZIAŁALNOŚCI.

  Polubienie

 11. Miła Atrojko, kazdy stwierdzi, że to co ja napisałam dalekie jest od „ubliżania”. Po prostu zirytowało mnie Twoje wykrzyknikowe ubolewanie, dalekie od jakiejkolwiek wiarygodności.

  Polubienie

 12. „Dlaczego świadkowie Jehowy nie przyłączają się do współpracy międzywyznaniowej?”
  – zapytał MICHAEL

  Moja odpowiedź: ŹLE zadane pytanie. To nie świadkowie Jehowy nie przyłączają się do współpracy miedzywyznaniowej, lecz żadne z wyznań chrzescijanskich nie ma zamiaru ani ochoty współpracować z „wyznaniem” świadków Jehowy.
  Swiadkowie Jehowy mogą ewentualnie współpracowac z judaistami, talmudystami i masonerią.

  Chrzescijanie są świadkami i uczniami Jezusa Chrystusa. Chrześcijaństwo jest Chrystocentryczne. A Stary Testament (z żydowskim Bogiem Jahwe) stanowią tylko zapowiedź nadejśćia Zbawiciela/Mesjasza.

  My, chrzescijanie, nie odczuwamy żadnej potrzeby wspólpracy ze wspólnotą wyznaniową, ktora usunęła Krzyż, boskość Jezusa Chrystusa i lekceważy rolę Maryi w tajemnicy Wcielenia Słowa .

  Polubienie

 13. Tak więc Mesjasz w chrystocentrycznym chrześcijaństwie stoi.. ponad Bogiem 😀

  / A świadkowie Jehowy z nikim nie współpracują :_) /

  Polubienie

 14. Awi, mnie irytuje to – o czym wcześniej napisałam – i czemu dałam wyraz m.in. wykrzyknikami podkreślając siłę zirytowania. Puszczam to w przestrzeń wirtualną – swój krzyk i niezgodę na taki stan rzeczy: mianowicie : rzekomo istnieje inwigilacja – wszechwidzące i wszechwiedzące oko aparatury państwowej – więc gdzie to OKO jest?????? !!!! do ch. !!!!!!! kiedy dzieje się tyle gwałtu, krzywd, cierpienia, łez, zgrzytu zębów i całego tego piekła tu na ziemi, o jakim piszą ludzie – w INTERNECIE – i przeciwko jakiemu non stop strajkują, demonstrują swoją niezgodę krzywdzeni – gdzie to OKO??? Przymknięte na niektórych? uprzywilejowanych – jak np. teraz okazało się nie tylko w sutannach, ale i sukmanach celebryckich? Co dzieje się w szkołach, w domach, w firmach (oglądałam film – dyrektor radiowej Trójki zaprasza amatorów do opuszczonego przez pracowników medium, ta pani mało nie mdleje – czym ona jest tak psychicznie wyczerpana, kto ją tak wyczerpuje???) ……………. To że Ciebie irytują moje irytacje – nie jest dla mnie żadną nowością, ale wybacz…… możesz sobie stanąć na głowie, a mnie nie uciszysz – NIE GODZĘ SIĘ NA ŻADNĄ PRZEMOC- nawet tutaj, nawet jeśli ktoś tu jest masochistą i z premedytacją manipuluje innymi, by doznać bolesnych emocji , a później udawać skrzywdzoną sierotkę Marysię! Nie i koniec. Dość tego! Mnie się nie podoba to, co wyprawiają dwojaczki, a jednak nie mieszam się, dopóki, któreś do mnie nie podskoczy! Nie podobają mi się naciski na Gospodarza, by ingerował w Komentatorów – (dziecinada starych prlowskich nawyków- infantylno-szkolnych) (albo co gorsza esbeckich!) Nie zmuszam nikogo do tego, by mnie czytano – róbcie sobie co chcecie albo na co Wam pozwala Gospodarz – ale – tylko i wyłącznie na dlatego, że jakiś czas już Ciebie czytam i trochę znam, Twoje komentarze pod moim adresem potraktowałam ulgowo, przymknęłam oko – jak ta cała nieszczęsna Inwigilacja – jednak dopóty będę wyrażać to, co chcę wyrazić (nie siebie!) w taki sposób, w jaki chcę, dopóki będę chciała, a nie dopóty Awi czy inne KOMANDO! mi narzuci swoje ( sorry, ale trochę mdławe) upodobania.

  Polubienie

 15. Pani AVI ..JEST PANI PO PROSTU KOMICZNA…wiedząc o tym co wyprawia Pani Kościół i9 brzydzac sie homoseksualizmem i potepiajac molestowanie dzieci . tych zdemoralizowanych l ludzi..i,, majac” ,,wstret do zła” toleruje pani i uwielbia utajnionych promotorów zła i lubieżników..Robi pani to nawet wobec opinii księzy i dokumentalistów ..którzy sami zaznali krzywdy w Tej Chrystusowo Rzekomej Jedynej Teologii..
  – Idźcie ode mnie wszyscy…Nigdy was nie znałem..” wszyscy którzy miłujecie Nieprawość.
  Pani osoba chlubi się rzekomą czy realną znajomościa Pism…i wiarą.. Niewykluczone ..że pani wierzy..pani szczerze..ale niestety błądzi pani okrutnie zwiedziona przez sektę o 2000 tradycji w zwodzeniu nie tylko takich osób jak Pani. …ale również ,,tęgich głów”.
  Kto kłamie w sprawie Boga…bo ma w tym interes..i egzystencje dostatnią i na ogół bezpieczną..przez stulecia główkuje…jak PANOWAĆ NIE SŁUŻYĆ….to ze sitwa ma wpływy we władzy szkodzi zarówno władzy jak i ,,wierzącym.”..Sama jest pani ofiara kłamstwa..i manipulacji…tak skołowaną ze nie jest w stanie dostrzegać ze stoi pani przed ,,scianą swiatła ” jak pisał Kofta a jest pani ślepa i oślepiona ,,uczy pani widzieć innych”..
  Krytykując inna teologie czy inna wiarę..w imie Chrystusa zupełnie nie bierze pani pod uwagę faktu publicznie znanego..Pani Kosciół i Teologia sprzeniewierzyli sie rażąco Chrystusowi którego czci jako Boga..
  Jak sama pani zauwążyła KEP…NIE ROBI TEGO CO POWINIEN…
  PIRANIA GRYZIE GDY POCZUJE KREW…ALE ONA Z TEGO ZYJE… sz, pani nie żyje z tego..W tytm akwarium Diabeł rządzi….a gryzienie .. syk ..to jego atuty. Tak jak wielu zwiedzionych JEST PANI GODNA ..wspóczucia.
  Chrystus nie był Pani …ANI Bogiem ani Panem…mimo tego ze tak pani deklaruje..
  Piszac o talmudystach masonach i Ś.J.. CZY INNYCH SAMA PANI SIĘ OŚMIESZA…
  proszę sobie moze upiec piernik np ,,Benedyktyński”…albo ..uszyć maseczkę .. bedzie z tego pożytek.
  Głosicielką Chrystusa pani nie jest…z pewnością..

  p.s Pani przezwiska ,oceny i supozycje już nie działają więc nie warto sie nadymać…aby coś ,,puscić”per rectum
  Zarówno Terlikowski jak i Hołownia tę kategorie parafian trafnie nazwali.. Jehowicki Parobek ”jest dumny ze nie jest parobkiem Głodzia albo Jankowiaka…,,

  Polubienie

 16. Angelo pierdelo piszesz głupoty o ,,Mesjaszu stojacym nad Bogiem”.. Treba iśc wreszczie do stajni..Koń ci wytłumaczy.. z kopyta..”,,Albo masz juz Covid bo masz zwidy..

  Polubienie

 17. Panie Awarcho,
  moja Wiara nie polega na tym co mówi Kościoł, katolicki czy protestancki, lecz na tym co jest zawarte w Piśmie św.

  W Starym Testamencie jest kilka b. wyraźnych zapowiedzi nadejścia Jezusa Chrystusa, chrzescijańskiego Zbawiciela (a żydowskiego Mesjasza), a ponadto ok. kilkudziesieciu tzw. ‚śladów mesjańskich’. Łudziłam się, ze pan je dostrzega.
  ———————————————————————————————————–
  A co Prymasa Polaka, to chyba jako jedna z pierwszych napisałam tu , że uwazam jego działania za pozorowane, Prymas zadziałał tak jak gastronomia w czasie epidemi: „na wynos”, ale sam umyl rączki. Całe szczęście, że Minister Sprwaiedliwości i Prokurator p. Ziobro działa aktywnie i świeccy pedofile (film Latkowskiego) już byli i są nadal stawiani przed Sądem.
  ———————————————————————————————————————-
  Co do reszty pańskiej pisaniny, obrzydlistwo takie samo jak kiedys, a juz myslalam ze pan troche ewoluował.
  Szkoda.

  Polubienie

 18. Atrojko, owszem, możesz sie nie godzic na to co sie dzieje, ale samym krzykiem rzeczywistości nie zmienisz.
  Potrzebna jest tzw. konstruktywna krytyka polączona z działaniem. Dlatego działam jako wolontariuszka na tym obszarze, ktory uważam za najbardziej bolesny , tj. masowe mordowanie dzieci nienarodzonych.

  Myslę, ze kazdy może znaleźć swoja działkę czynienia DOBRA. Bo samo klawiaturowanie rzeczywistości nie zmieni. Jeden z Antychrystów (bo wg Biblii ma ich przyjść wielu) to Internet. Wbrew pozorom, on wcale ludzi nie łączy, tylko dzieli. Co widac jak na dłoni.

  Polubienie

  1. Awi, ta metoda: „konstruktywna krytyka połączona z działaniem” – stosowana od lat kilkudziesięciu – również rzeczywistości nie zmieniła —> nienarodzone dzieci tak jak były, tak są masowo mordowane. Mój krzyk ma dotrzeć nie tyle do kobiet, będących ofiarami niechcianych ciąż, a do agresorów, którzy ziemię zamieniają w piekło – czyniąc ją poddaną, jak przykazał Bóg, ale jednocześnie przemocą , brutalnością, bezwzględnością, okrucieństwem – poddanymi czynią sobie słabszych , swoje ofiary: dzieci, kobiety, ludzi starszych itp., kogo się da i jak się da. Kobiety nie chcą wydawać potomstwa na taki belzebubi świat. Oczywiście, ze mój jeden krzyk niewiele zmieni – ale rozkrzyczany Internet, do którego dołączam – przyczynia się jednak do tego, że agresorzy – w obawie przed hejtem i kompromitacją chociażby – przystopują nieco, opamiętają się. To nie jest tak, jak TY to widzisz, że ja nakrzyczę i to kogoś lub coś zmieni. Może dać impuls do wycofania się z agresji i czasami daje, a niekiedy trzeba dłużej, jak ten ultramaratończyk….. Jednak wiek robi swoje, zmęczona już jestem… Mam tyle innej pracy.

   Polubienie

 19. [ Ewangelia wg Łukasza
  4: 16 – 30 ]

  Jezus w Nazarecie

  16 „Przyszedł również do Nazaretu, gdzie się wychował. W dzień szabatu udał się swoim zwyczajem do synagogi i powstał, aby czytać. 17 Podano Mu księgę proroka Izajasza. Rozwinąwszy księgę, natrafił na miejsce, gdzie było napisane:
  18 „Duch Pański spoczywa na Mnie,
  ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie,
  abym ubogim niósł dobrą nowinę,
  więźniom głosił wolność,
  a niewidomym przejrzenie;
  abym uciśnionych odsyłał wolnymi,
  19 abym obwoływał rok łaski od Pana.”
  20 Zwinąwszy księgę oddał słudze i usiadł; a oczy wszystkich w synagodze były w Nim utkwione. 21 Począł więc mówić do nich: «Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli». 22 A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym wdzięku słowom, które płynęły z ust Jego. I mówili: «Czy nie jest to syn Józefa?» 23 Wtedy rzekł do nich: «Z pewnością powiecie Mi to przysłowie: Lekarzu, ulecz samego siebie; dokonajże i tu w swojej ojczyźnie tego, co wydarzyło się, jak słyszeliśmy, w Kafarnaum». 24 I dodał: «Zaprawdę, powiadam wam: żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. 25 Naprawdę, mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; 26 a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. 27 I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman». 28 Na te słowa wszyscy w synagodze unieśli się gniewem. 29 Porwali Go z miejsca, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na stok góry, na której ich miasto było zbudowane, aby Go strącić. 30 On jednak przeszedłszy pośród nich oddalił się.”

  / Wg BT, katolickiego przekładu Biblii Tysiąclecia, wydanie online, Pallottinum /

  Polubienie

 20. https://kobieta.wp.pl/nic-sie-nie-stalo-karolina-korwin-piotrowska-dostaje-grozby-w-wiadomosciach-6513222205737952a

  Proszę niech pani walczy ze złem….! Tylko nie tak jak z żona prezydenta Adamowicza…
  Ja Jehowicki Parobek..takich rzeczy sie nie dopuszczam.. Nie promuję ani nie bronie obrzydlistwa, łajdactwa ,kurewstwa i napaści na tych co nie wielbią Prezesa..Prezesa nie potępiam ..ale nie lubię namietnego włazidupstwa i ogólnie ,,świętej racji”. Nie robię nagonek na noblistkę ani na zonę Trzaskowskiego. ANI NA Gdańską Prezydent.. To robia tylko tępe wielbicielki kruchty i jej personelu..Ewolucja aby chwalić pod niebiosa..to co pani sie podoba…to niestety niemożliwe..Latkowski zaatakował tych co to ,,bez ogródek”..mówia co myśla o władzy aby odwrócić głowę Polaka od smrodu tego co miało być święte” a niestety..było OBRZYDLISTWEM…
  Wyszło inaczej i niestety na niekorzyść pana Kurskiego…
  ..czyli Liliput..proszę pani ale z duża chu..lajnogą..Kolejna kompromitacja…która znajdzie sie na wokandzie niestety. Nawet posłuszny aparat zmodernizowany ..i odswieżony musi sprawę naruszenia dóbr osobistych..osadzić.
  TYM SIę PANI CHLUBI.. I ZAJMUJE TO PANI UWAGĘ..Ofiary molestowania wcale jakby pani nie obchodziły… wystarczy ze pani,,Walczy z Aborcja” i koryguje błądzacych masonów i innych.
  Niestety trzyma was w szachu pani Mosbacher….i naprawdę nie popuści..Dalej nie ma wiz…do USA..A..RESZTA JEST MILCZENIEM. … bo Diaspora Judejska w USA… NIE DA SOBIE DMUCHAĆ W CZULENT…Prezes nie może jej zignorować.Zna jej wpływy..
  Szuflada pamięta …a grochowy Jaś z chochlą mocno to przeżył..

  Polubienie

  1. Awarcho,
   Powiedziałeś to, o czym ja myślę. To tak jakbyśmy myśleli podobnie.
   Dziwna i przedziwna jest ta chrześcijanka AWI? Bardzo?
   Nawet od tej dziwności odsuwa się Atrojka, co bardzo mnie cieszy i dobrze na przyszłość wróży.

   Cały problem nas Polaków to uwielbianie „świętości” i „świętoszków”, która nigdy nie miała nic wspólnego z świętością. To chyba pochodzi z katolicyzmu? Tam w Watykanie istnieje fabryka świętych.

   Polubienie

 21. Oj, tak, dziwna ta chrzescijanka AWI…..
  Nikt jej nie programuje co wieczór, ani TVP, ani TVN , ani INFO….
  telewizor wyrzuciła 13 lat temu, nie czyta Onetu, ani Wirtualnej,

  No i jak sie z taką dogadać…..
  Niestety, bez szans ……przynajmniej dla użytkowników tego blogu.

  Polubienie

 22. Prawnik Jacek Dubois o Sylwestrze Latkowskim: ONET .PL
  osoba słynna kryminalnie !!!
  Dubois przywołuje przeszłość Latkowskiego, który miał już kłopoty z prawem. Spędził 19 miesięcy w więzieniu, gdzie trafił za wymuszenia rozbójnicze. To właśnie tam poznał rugbystę Jakuba Szymańskiego, który wprowadził go w świat sportowców klubu Arka Gdynia. Niedługo po wyjściu na wolność reżyser zrealizował swój pierwszy film „To my, rugbyści”. Po premierze oskarżono go o gloryfikowanie przemocy czy wręcz zwykłego bandytyzmu.

  – Pan Sylwester Latkowski jest osobą kryminalnie słynną, wielokrotnie skazywaną za zniesławianie i naruszanie dóbr osobistych, bardzo mało wiarygodną, goniącą za sensacją. To pomniejsza wiarygodność jego słów. Nie powinno być tak, że pewne rzeczy nie istnieją w filmie, a poza nim pada nieudokumentowane oskarżenie. Podejrzewam, że autora tego obrazu czeka szereg procesów i to na nim będzie spoczywał obowiązek wykazania w nich, że słowa, które powiedział, są prawdziwe – podsumowuje prawni.

  https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/kim-jest-sylwester-latkowski-rezyser-nic-sie-nie-stalo-ma-mroczna-przeszlosc-aa-PX14-jEwu-vmqu.html

  Polubienie

 23. Następny się znalazł —-> Piramidalny – odczep się ode mnie tak samo jak ten cały Drugi Pokręcony! Nie jestem pionkiem na Twojej planszy – żebyś mnie komentował taką durną etykietą : „od tej dziwności odsuwa się Atrojka”…..
  Po raz kolejny powtarzam: pasjonaci Moich Pisanek – komentujcie Pisanki albo osoby publiczne, publicznie komentowane przez wszystkich —— — obmawianie innych Komentatorów to zwykłe plotkarstwo, a jeśli Inny Komentator sobie takiego obmawiania nie życzy, a mimo tego dalej jest obmawiany – to jest przemoc psychiczna! Apeluję o niestosowanie PRZEMOCY PSYCHICZNEJ!

  Polubienie

 24. https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/nic-sie-nie-stalo-krzysztof-zanussi-odpowiada-na-zarzuty-latkowskiego/03xmnmm

  Lukki ja odbieram postawę Atrojki jako wysiłki do zachowania dystansu i AUTONOMII..
  Każdy ma do tego prawo…a zwłaszcza ten kto bywał celem wszelakiej agresji..
  Trzeba ponadto zauważyć ze TYLKO ATROJKA.. zachowuje pełną neutralność co do propagandy politycznej…i podejmuje wysiłki aby komentować tekst Pisanki czy ewangelii.. Chociaż nie przedstawia sie jako ,,gorliwa katoliczka”..

  Polubienie

  1. Awarcho,
   Tylko wysiłki i nic więcej. Jeżeli to co napisałem w stronę Atrojki jest przemocą psychiczną to powiem krótko – ma problem z psychiką, swoją.

   Polubienie

 25. Jak to dobrze, ze dzięki p. Latkowskiemu zjawisko pedofilii stało sie w Polsce symetryczne. I nie jest to tylko przestępcze zboczenie ludzi Kościoła.

  (filmów Sekielskiego i Latkowskiego nie obejrzałam. Moja „działka” to walka z mordowaniem bezbronnych i najmniejszych. Walkę z pedofilią pozostawiam dzielnym i prawym meżczyznom ze wspólnoty Śj lub „sprawiedliwym” w typie Piramidalnego.)

  Polubienie

 26. Z pisma ORDO IURIS z dn. 22.05.2020

  […] Kto według Światowej Organizacja Zdrowia (WHO) może wykonywać ABORCJĘ PRÓŻNIOWĄ w pierwszym trymestrze ciąży? W podręczniku wydanym przez tę organizację znajdujemy zaskakującą odpowiedź – nie tylko lekarz, pielęgniarka, położna, ale nawet osoba zajmująca się medycyną alternatywną czy akupunkturą… Można powiedzieć, że właściwie każdy, kto ma podstawową wiedzę z zakresu anatomii.

  Widać wyraźnie, że opisywane przeze mnie miesiąc temu słowa dr Lavalanet z WHO, która określiła ZABÓJSTWO NIENARODZONEGO DZIECKA jako „niezbędną usługę” nie były przypadkiem. Jesteśmy świadkami niespotykanego wcześniej przyspieszenia w realizacji radykalnych programów WHO.

  A przecież aborcja to tylko jeden z wielu ideologicznych postulatów, które od lat w coraz większym stopniu zastępują w tej organizacji jej konkretne i wynikające z Konstytucji WHO cele: ochronę zdrowia, promocję higieny oraz walkę z chorobami zakaźnymi.

  Z ogromnym sprzeciwem ekspertów spotkały się także niedawne zmiany dotyczące klasyfikacji TRANSSEKSUALIZMU, który w oparciu o wątpliwe przesłanki WHO przestaje traktować jako zaburzenie.

  To ideologiczne zaangażowanie stało się ważną przyczyną kryzysu zaufania wobec WHO. Ostatecznym ciosem w wiarygodność tej agendy ONZ była jednak seria katastrofalnie błędnych decyzji w czasie pandemii koronawirusa. Jeszcze 14 stycznia WHO twierdziła, że nie ma dowodów, by wirus przenosił się między ludźmi, a dopiero 30 stycznia ogłosiła, że sytuacja jest kryzysowa. Było to równo miesiąc od nagłośnionych w mediach ostrzeżeń chińskiego lekarza Wenlianga Li, katolika z Wuhan, przed chorobą przypominającą SARS. [….]

  Polubienie

 27. Na poczatku filmiku red. Gadowski pokazuje medalik z krzyżykiem (który nabyl w Fatimie) i to juz wystarczylo, żeby szan. tutejszy Badacz Pisma odskoczył jak diabeł od święconej wody …..

  Polubienie

 28. „Tam w Watykanie istnieje fabryka świętych.” – ogłosił Wszechwiedzący Piramidalny.
  Przyjmij do wiadomości, że istnieje tam również „lawendowa mafia homoseksualna” złożona z niektorych kardynałów i biskupów. Nie kompromituj sie juz swoją „wiedzą” na temat wyznań czy Watykanu.
  Przekonsultuj najpierw z żoną, ktora jest przecież katoliczką.

  Polubienie

 29. TiaaaaK? moja drogusieńka…. no no brak słów.. na takiego!! Phi..!
  To un pójdzie do piekła jak rym cym..cym…a porządni i poprawni chrześcijanie ..mu pokażą palec jak ta pani z Lichenia…Lichocka….szkoda szkoda …Szkoda z takimi blogować…

  Polubienie

 30. https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-niemczech-kilkadziesiat-osob-zakazilo-sie-na-mszy-6513942378628737a

  To niezwykłe ze wirus nie boi się tych celebracji…i pobożni ludzie nie otrzymali pomocy z nieba..
  Któż to wie? moze oferowany za niewielkie pieniądze ,krzyż morowy i medalik z świętym IDZIM…BYŁBY SKUTECZNY?
  Tak jak to było skuteczne w sprawie narodzin Krzywoustego?
  Biedni babtyści niemieccy.. może oni nie mają Rydzyka..?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s