Szli do Emaus

Ewangelia Łukasza 24,13-15

„W pierwszy dzień tygodnia dwaj uczniowie Jezusa byli w drodze do wsi zwanej Emaus, oddalonej o 60 stadiów od Jeruzalem. Rozmawiali oni ze sobą o tym wszystkim, co się wydarzyło. Gdy tak rozmawiali i rozprawiali ze sobą, sam Jezus przybliżył się i szedł z nimi. Lecz oczy ich były jakby przesłonięte, tak że Go nie poznali”.

Dziwna to ewangelijna opowieść. Podobna jest w Ewangelii Jana o Marii Magdalenie: też Go nie poznała, wzięła za ogrodnika. O tamtych dwóch uczniach Ewangelia Marka (6,9-15) także opowiada, że ukazał się im ” w dziwnej postaci”. Bo też był to ten sam człowiek, ale już po swojej śmierci, zmartwychwstały. Czemu ukazał się im jakoś inaczej? Chyba dla zaznaczenia tego właśnie, że rzeczywiście powstał z martwych. Amen.

Reklama

379 myśli na temat “Szli do Emaus

 1. Awi, dziękuję za wsparcie. Mnie też szkoda Awarcho i Piramidalnego, odnoszę wrażenie, że zaplątali się w jakieś gierki urządzane przez kogoś sobie dla rozrywki. Pozostaje mieć nadzieję, że są na tyle zaprawieni obaj, aby nie dostać jakiegoś zawału czy czegoś podobnego. Tego darować nie będzie można! Na to, że sami rozszarpią na strzępy oponentów – raczej też się nie zanosi. Ja ze swojej strony uprzedziłam, kto się ma do mnie nie odzywać i mam nadzieję, że osoby te powstrzymają się od jakiejkolwiek chęci bycia mimo wszystko natrętnymi.
  O wyborach przeczytałam dziś ciekawe informacje na profilu Witolda Gadowskiego. Wyczyściłam jednak całą historię w przeglądarce, nie znajdę teraz tej strony.

  Polubienie

 2. Z POPRZEDNIEJ STRONY:

  Dla Żyda stwierdzenie, że ktokolwiek inny jest Bogiem niż Jehowa jest ciężkim bluźnierstwem, ponieważ poza Jehową Bogiem nie ma żadnych innych Bogów. Jeden jest Bóg i jest to jasne zarówno dla Żyda jak i Muzułmanina. Chrześcijaństwo promujące swoją wiarę w 3 Bogów wmawiające swoim wiernym, że wierzą w 1 tylko Boga to nie tylko bluźnierstwo ale wręcz świętokradztwo [a to według religii katolickiej jest grzech najcięższy]. Jest to również bezczelne kłamstwo. Tak więc chrześcijanie promujący dogmat o Trójcy nie ułatwiają Żydom ani Muzułmanom zbliżenie się do Jezusa Chrystusa. Tak więc wszelkie dyskusje teologiczne między 3 religiami z góry skazane są na niepowodzenie. Dziwić się jedynie można, że pozostałe dwie religie Abrahamowe chcą w ogóle jeszcze z bluźnierczymi i świętokradcami rozmawiać.

  Z drugiej strony, zwłaszcza Żydzi przeoczają, że w ich własnej części Pisma Świętego jest wyraźnie napisane „Ja [Jehowa] rzekłem: Bogami jesteście. I wy, wszyscy jesteście synami Najwyższego. A jednak jak ludzie pomrzecie. I jak zwykli śmiertelnicy upadniecie.” – Psalm 82 (całość). Jehowa rzekł również do Mojżesza: „Oto ja czynię Ciebie Bogiem dla faraona, a Twój brat, Aaron będzie Twoim Prorokiem” – 2 Księga Mojżeszowa 7: 1 – 2.

  / Niestety, chrześcijanie pod wpływem teologii wykutej na potrzeby kościoła rzymsko-katolickiego pod dyrektywą Konstantyna Wielkiego w roku 325 n. e. nie tylko głoszą, że Jezus Chrystus [zgodnie zresztą z tym co Jehowa Bóg powiedział do wszystkich swoich synów] jest nie tylko Bogiem w randze Syna przez duże „S” [co należy uznać], ale wręcz, wprost i otwarcie nauczają, że Bóg Jezus Chrystus w randze Syna jest równy Ojcu. A to – podczas gdy Jezus Chrystus w czasie swojej ziemskiej służby [również w listach apostolskich i Księdze Objawienia] wyraźnie podkreślał, że zawsze jest zależny i niższy od Ojca jest po prostu bluźnierstwem /

  TO, CO GŁOSI KOŚCIÓŁ KATOLICKI:

  [A wraz z nim całe pozostałe nominalne chrześcijaństwo] to nie jest jedynie bluźnierstwo,

  JEST TO NIEWYOBRAŻALNE BLUŹNIERSTWO.

  Polubienie

 3. Tak, Michaelu. Są osoby na tym blogu,
  które [gdy zaprosisz je do dyskusji]
  będą pluły:

  / Ake Ty przecież się tym nie przerażasz /

  Polubienie

 4. Załóżmy, że sposób argumentacji, jaki proponuje Michael, Ci nie odpowiada:

  1. pytanie

  2. paragraf

  3. odpowiedź…

  Polubienie

 5. Jaki wobec tego byłby lepszy sposób – Twoim zdaniem – na systematyczne przyswojenie określonej porcji materiału, który następnie mógłby być poddany pod dyskusję?

  / Jak na razie nie wymyślono chyba niczego innego / ?!

  Polubienie

 6. Pytania mogą pomóc w utrwaleniu i zapamiętaniu informacji, które powinieneś poddać weryfikacji. Jeśli nie zgadasz się z sugerowanymi w poszczególnych paragrafach odpowiedziami [bo np. czegoś nie rozumiesz lub trudno uznać Ci informacje te za rzetelne] powinieneś być gotów przedstawiony materiał poddać pod dyskusję. Chrześcijanie zostali zobowiązani przez swojego Mistrza do głoszenia ewangelii, tj, dobrej nowiny o królestwie Bożym. Jeśli jesteś naśladowcą Jezusa Chrystusa czym chciałbyś [i w jaki sposób] z drugimi na temat tego, czego nauczał się podzielić ?

  Polubienie

 7. No ale ty bluźnisz przeciwko Jezusowi który jest Bogiem i to przeoczasz .. Wprawdzie nie jest rangą równy Ojcu co wie każdy …ale jest Bogiem.. Bogiem Mocnym nie tylko ,,bratem Sthepena Letta” czy kilku innym.. Czy to pojmujesz? Spróbuj sie nie koncentrować na Trójcy…ale na realnych treściach z Pisma które świadczą o Jezusie i Jego Pozycji … nie matrw sie o Konstantyna.. Kim dla ciebie jest Jezus czy jest tak jak był dla Tomasza który powiedział ..,,Pan mój i Bóg mój” CZY TY JESTEŚ INNY NIŻ TOMASZ APOSTOŁ?
  – Ta schizofreniczna pseudo -dysertacja jest ucieczką od faktów…Biblijnych….Dziecinada.. po prostu..chorobliwa niestety…niezdolna do popatrzenia faktom w twarz.
  Zrób sobie budyń waniliowy będzie ci lepiej…
  Prawda jest po prostu kobyła która posiadłeś..i jeżeli Pismo coś stwierdza a ty nie masz na to odpowiedzi..realnej wykrecasz kota ogonem…Jezeli fakty swiadcza przeciw twojemu rozumowaniu TYM GORZEJ DLA FAKTÓW I DLA TYCH KTÓRZY JE PRZYTACZAJĄ I CYTUJĄ.
  CZASAMI JEST MI CIEBIE ŻAL..choroba? a może proces dydaktyczno poznawczy tak pozbawił cię odwagi?

  Polubienie

 8. Tak jest Bóg Ojciec Jehowa .. i Bóg Syn Jezus….tak wierzę zgodnie z Pismem i Ewangelią…
  ,, to On stwierdza ZANIM BYŁ ABRAHAM JA JESTEM…..
  RESZTA TO CZCZE GADANIE…ale analogicznie ..zanim był świat…On JEST.. cytowałem przedtem 17 rozdział ew.Jana gdzie On sam to stwierdza… Zanim Byli ANIOLOWIE zanim był CZŁOWIEK… On jest.. iZAJASZ NAZWAŁ GO OJCEM ODWIECZNYM.. dla ciebie jest tylko Mistrzem i Głową Zboru..
  Mistrzu to mówią za kioskiem gdy chcą.. 2 złote do piwa…Nauczycielu zaś do belfra…
  Czy słyszałeś aby apostołowie mówili że maja w niebie Brata? albo mistrza? ..używali raczej słowa Pan..podobnie jak do Boga Jehowy…co wcale nie oznaczało równości…ale boską cześć…dla Odkupiciela który ma moc wzbudzania z martwych..

  Polubienie

 9. 3 sposoby zostania świadkiem Jehowy:

  1 / Ktoś godzi się na studium biblijne, szybko zalicza paragrafy i jeszcze szybciej odpowiada na pytania [po dojechaniu do ostatniej strony stwierdza, że jest gotowy do chrztu].

  2 / Przypadek drugi: studium się wlecze bo studiujący ma więcej pytań niż w podręczniku nr 1 [a do zaliczenia będzie miał jeszcze podręcznik nr 2], dobija do końca – albo nawet jeszcze przed – i stwierdza, że chce iść drogą, którą szedł Jezus Chrystus.

  3. Przypadek trzeci: to przypadek, w którym za ,nowonarodzonego’ „świadka Jehowy” ,wszystko’ ‚załatwiają’ Rodzice 😪

  / Zamiast katolickiego katechizmu wręczają mu Biblię, której On [nawet jeśli przez jakiś czas uczęszcza dla nich na zebrania] z jakiś powodów nie czyta /

  Zawsze jest nadzieja, że życie to jeszcze zweryfikuje.

  Polubienie

 10. 3 sposoby zostania świadkiem Jehowy:

  1 / Ktoś godzi się na studium biblijne, szybko zalicza paragrafy i jeszcze szybciej odpowiada na pytania [po dojechaniu do ostatniej strony stwierdza, że jest gotowy do chrztu].

  2 / Przypadek drugi: studium się wlecze bo studiujący ma więcej pytań niż w podręczniku nr 1 [a do zaliczenia będzie miał jeszcze podręcznik nr 2], dobija do końca – albo nawet jeszcze przed – i stwierdza, że chce iść drogą, którą szedł Jezus Chrystus.

  3. Przypadek trzeci: to przypadek, w którym za ,nowonarodzonego’ „świadka Jehowy” ,wszystko’ ‚załatwiają’ Rodzice .

  / Zamiast katolickiego katechizmu wręczają mu Biblię, której On [nawet jeśli przez jakiś czas uczęszcza dla nich na zebrania] z jakiś powodów nie czyta /

  Zawsze jest nadzieja, że życie to jeszcze zweryfikuje.

  ALE NIE W TAKICH PRZYPADKACH JAK AWARCHO 😪😪😪😪😪😪😪😪😪

  Polubienie

 11. „Bóg ojciec, syn Boży i ….”
  Nie wiedziałem, że jesteś katolikiem, Awarcho?
  Przecież wiesz że jest to dogmat katolicyzmu!

  „Tak jest Bóg Ojciec Jehowa .. i Bóg Syn Jezus….tak wierzę zgodnie z Pismem i Ewangelią…” – Awarcho

  Polubienie

  1. Ciemniakami najłatwiej można powodować. Kościół katolicki od roku 325 inwestował i nadal inwestuje w ciemność, bo to najlepsza inwestycja w jaką można zainwestować.

   Polubienie

 12. Panie AWARCHO, doceniam z całego serca trud i Pańskie starania , zeby wyjasnić @Stokrotnemu jak bardzo sie myli w kwestii Jezusa Chrystusa.
  Przypuszczam, że on jako swiadek Jehowy przyjąl Chrzest Janowy. (przez zanurzenie). Czy @Stokrotny nie zdawał sobie wtedy sprawy w czyje Imię przyjmuje ten Chrzest ….? Przeciez Jan Chrzciciel nie chrzcil ludzi dla Jahwe ….
  Odnosze wrażenie że @Stokrotny ma lekceważący stosunek do Nowego Testamentu, nie czyta NT, więc Trójjedyny Bóg, który objawia się m.in. WŁAŚNIE w momencie chrztu Jezusa nad Jordanem, jest dla @Stokrotnego niezrozumiały.
  „I zstąpił na niego [Jezusa] Duch Świety… i odezwał sie głos z nieba: Tyś jest Syn mój umiłowany, ktorego sobie upodobałem.”/Łuk,3;22/

  No i jeszcze te słowa Jezusa w rozmowie z ap.Filipem:
  „Rzekl mu Filip: Panie , pokaz nam Ojca, a wystarczy nam.Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałes mnie Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; więc jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca? Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, ktore do was mówie, nie od siebie mówię, ale Ojcie, ktory jest we mnie, wykonuje dzieła swoje. Wierzcie mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie;” /Łuk14;8-11

  Pozdrawiam.

  Polubienie

 13. @STOKROTNY
  zafiksowałłeś sie na tzw.” Trójcy” jak nie przymierzając @Piramidalny na „konkordacie”.
  Przeciez NIE ISTNIEJE DOGMAT O TRÓJCY, powtarzasz jakies uogolnione głupstwa.
  Jest chrzescijańskie CREDO (takie samo dla katolików jak i dla protestantów) a tam jest wyliczone po kolei:

  Wierzę w jedynego Boga, Ojca Wszechmogacego…..
  Wierzę w jedynego Pana Jezusa Chrystusa, Syna Bozego jednorodzonego……
  Wierzę w Ducha Świetego, Pana i Ozywiciela, który od Ojca i Syna pochodzi
  […] który mówił przez proroków.

  Wszystkie te sformułowania wynikają z Pisma Św. Są oczywiste i zrozumiałe dla chrzescjan.

  Polubienie

 14. Obraz Boga jako ojca wszystkich ludzi wyłania się z wielu przypowieści Jezusa – najsłynniejsza z nich to Przypowieść o synu marnotrawnym.
  Zastanów się, jakim ojcem jest Bóg: surowym, wymagającym, pobłażliwym, litościwym, sprawiedliwym?

  Też jestem synem (dzieckiem) Boga. Czy zatem jestem Bogiem?
  W tej sprawie Stokrotny ma rację – Jezus nie jest Bogiem.
  Gdyby był, musiałbym też nim być!
  Dogmat o Trójcy Boga to lipa.

  Polubienie

 15. Ewangelia wg Mateusza 13

  Cel przypowieści

  10 „Przystąpili do Niego uczniowie i zapytali Go: «Dlaczego do nich mówisz w przypowieściach?» 11 On im odpowiedział: «Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, im zaś nie dano. 12 6 Bo ten, kto ma, temu będzie jeszcze dodane, i nadmiar mieć będzie. Ten zaś, który nie ma, temu zabiorą również to, co ma. 13 Właśnie dlatego mówię do nich w przypowieściach, bo otwartymi oczami nie widzą, ani otwartymi uszami nie słyszą, i nie rozumieją. 14 Tak więc spełnia się na nich proroctwo Izajasza, gdy mówi: Słuchać będziecie, a nie pojmiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie.
  15 Bo stwardniało serce tego ludu,
  ich uszy stępiały, a ich oczy zamknęły się, aby oczami swoimi nie widzieli ani uszami swoimi nie słyszeli, i aby swoim sercem nie rozumieli. I żeby nie nawrócili się, abym Ja ich nie uzdrowił.
  16 Lecz szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą. 17 Bo zaprawdę, powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, na co wy patrzycie, a jednak nie ujrzeli; i pragnęli oni usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli.”

  / Wg BT, katolickiego przekładu Biblii Tysiąclecia (a) wydanie online, Pallottinum /

  Polubienie

 16. Eli, Eli, lema sabachthani? – „Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?” (Mt 27, 46 oraz Mk 15, 34);

  Polubienie

 17. No i na koniec rozwiązanie zagadki z drogi do Emaus.
  Dlaczego nie rozpoznali Jezusa?
  Bo nie wiedzieli, że wszyscy jesteśmy „Jezusami” (dziećmi Boga).

  Polubienie

  1. Gdyby o tym wszyscy wiedzieli nie byłoby na ziemi tak jak jest.
   Szkoda, że tak nie uważnie chrześcijanie czytają Ewangelie?

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s