Wirus naszej niedoli

1 List Piotra 1,6
„Radujcie się, choć teraz musicie doznać trochę smutku z powodu różnorodnych doświadczeń”.
No cóż, niedola bytów przygodnych. Czyli po prostu ludzi, ale tak ich filozoficznie, tomistycznie nazwałem, by nazwać z kolei bytem koniecznym Boga. Po co taka przedziwna terminologia? Nie mogła by być też filozoficzna, ale inna, dzisiejsza, egzystencjalistyczna, fenomenologiczna?
Filozof ze mnie słaby, niemniej może w ten sposób trzeba wyjaśnić dobrze, czemuśmy tacy smutni w przeciwieństwie do Boga. Bylibyśmy radośni, gdyby nie ciążyłaby nam ciągle niewiedza, co za chwileczkę będzie. Trudno cokolwiek zaplanować, nie rozczarować się, choć czasem pozytywnie. Ach, ta niepewność ludzkiego losu… Wystarczyłoby tylko ufać Bogu absolutnie, że w końcu
doprowadzi nas do szczęścia wiecznego (bylebyśmy tylko przestrzegali Jego przykazań). Łatwo tak powiedzieć, nie zarazić się żadną depresją, wirusem niedoli naszej.

Reklama

293 myśli na temat “Wirus naszej niedoli

 1. „Dlaczego człowiek kwestionuje istnienie Boga ?”

  Bardzo łatwa odpowiedz – bo większość „nauczycieli” o Bogu jest niewiarygodna. Nakazuje innym zachowywać się tak, jak sama nie zachowuje się.

  Chcesz żeby ludzie w Ciebie uwierzyli to zachowuj się przyzwoicie i szanuj różnorodność.

  Polubienie

 2. ouuuueaah, łuiiiiiiiiiiiieeeeh…aaaaałuuuuuuuk….ommmmmmmh ..Luki zacny dobrodzieju.. A jeśli miauknę teraz kilka razy.. mrau..mrau mrrrrrau .. to podważę istnienie człowieka we mnie???? Może acz jakoby udowodnię Ci tym niezaprzeczalnie fakt, że mój kot stał się człowiekiem? Posłużę się cytatem na ten dowód „Mój kot ma pod tym względem lżej…..on tylko się przeciągaaaa..Aja muszę znowu eeułooooooh.”….. I kto to pisze? teista czy ateista?

  Polubienie

  1. Odpowiem tak – nie interesuje mnie ten komentarz. Nie ten poziom, to nie po ludzku – to chyba po „kociemu”?
   Koty mnie nie interesują, są za bardzo podobne do tych elyt ludzkich – lubią bardzo znęcać się nad upolowanym „jadłem”…..

   To pisze fanatyk religijny!

   Polubienie

 3. „Paradoks omnipotencji (paradoks wszechmocy) – paradoks pojawiający się przy rozstrzyganiu, czy byt wszechmogący jest lub nie jest w stanie ograniczyć swoją własną wszechmoc. Jego najpopularniejsze sformułowanie to: Czy byt wszechmogący mógłby stworzyć kamień tak ciężki, że nawet on sam nie mógłby go podnieść? Żadne dotychczas zaproponowane wyjaśnienie nie jest powszechnie akceptowane”.

  Źródło:

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Paradoks_omnipotencji

  Polubienie

 4. PROPONOWANE RoZWIĄZANIA:

  „Czy istota wszechmogąca może wrócić w czasie i zabić własnego dziadka?”. Nie jest to jednak satysfakcjonująca logicznie analiza tego paradoksu, jako że dąży do skoncentrowania się na problemie narzucenia atrybutów ludzkich istocie, która niekoniecznie ma ludzką formę” – z materiału źródłowego

  Polubienie

 5. Uważam, że osoba, która pisała ten artykuł była/jest lekko ograniczona ponieważ problem, który komentuje:

  „Czy istota wszechmogąca może wrócić w czasie i zabić własnego dziadka?”

  można przedstawić następująco:

  „Czy istota wszechmogąca może wrócić w czasie i zabić twojego dziadka?”

  Polubienie

 6. https://panoptykon.org/wybory-poczta-co-robic

  Jak tu wymagać przestrzegania prawa od malutkich dzbanów, jak te wielkie DZBANY nie przestrzegają prawa.
  Ustawy o wyborach korespondencyjnych jeszcze nie ma i nie wiadomo czy będzie, a Poczta Polska z naruszeniem prawa domaga się od gmin przesyłanie danych osobowych obywateli, a gminy takoż z naruszeniem prawa przesyłają te dane.

  Wyjątkowy kraj samych DZBANÓW!!!
  Domagają się DZBANY o de mnie żebym prawa przestrzegał, a sami mają w dupie te prawo!

  Polubienie

  1. od piramidalnych absurdów! Tak jak mam w nicku.
   To mnie najbardziej interesuje (przynajmniej od trzydziestu lat), a szczególnie piramidalnie absurdalny człowiek.
   To że nim też jestem nie zmienia faktu o moich zainteresowaniach.

   Polubienie

 7. Moje miłe dzbanuszki, Wy tylko macie służyć DZBANOM, a prawo, które te DZBANY wprowadzają są dla dzbanuszków, a nie dla DZBANÓW.
  Wnioski:
  Czy tak wygląda stworzenie człowieka na podobieństwo Boga?
  Nie, to ludzie wymyślili te podobieństwo i zachowują się tak jak bogowie, żeby im inni ludzie służyli w dozgonnej niewoli. To nie jest PRAWOWITY BÓG w którego wierzycie!!!

  Jeszcze mam dalej….?

  Polubienie

   1. Stokrotki, Ty wierzysz w Obcych (nie z tej ziemi), a konkretniej – z tych Obcych (nie z tej ziemi) uczyniliście Bogów i swojego Boga i wciąż to udowadniacie!

    To nie jest PRAWOWITY BÓG (STWÓRCA WSZECHRZECZY). Jesteśmy bardzo podobni do Obcych i stąd – człowiek stworzony na podobieństwo! Dokładnie taki jest!

    Może za parę wieków (lub wcześniej) zostanie to dowiedzione przez naukowców?

    Polubienie

 8. Jeżeli nie znajdziemy satysfakcjonującej odpowiedzi na to pytanie znaczy, że nie istniejemy.

  / Radziłbym Ci wysilić swój mózg ⚡️⚡️/

  Polubienie

  1. Ja już satysfakcjonującą odpowiedz dla siebie znalazłem i z tym nie mam zamiaru się z nikim dzielić z prostej przyczyny – żeby to nie zostało wykorzystane przeciwko człowiekowi (także przeciwko mnie).

   Polubienie

  1. Bo jeżeli
   nie
   znajdziemy
   odpowiedzi
   na
   pytanie
   arabskiego
   filozofa
   znaczy to, że :
   NIE ISTNIEJEMY

   / A to byłoby straszne /

   😪😪😪😪😪😪😪😪😪

   Polubienie

   1. Jako świadomi nie istniejemy. Jako materia tak.
    Cały problem w tym żeby ktokolwiek z nas mógł dostąpić zaszczytu świadomości (wielu ludzi nazywa to duchowością) to musi nad tym ciężko pracować. Nie mam pojęcia czy ktoś dostąpi tego zaszczytu?

    Mam wciąż wrażenie że mój dzban jest do połowy pełny ( i nie wiem kto mnie ten mój dzban napełnia tylko do połowy?).
    No i również do połowy pusty (wiem czyja to zasługa, że dzban mam w połowie pusty).

    Próbuję tą dla mnie zagadkę rozwiązać i jak na razie ni cholery nie wychodzi?

    Dalej mnie czeka ciężka praca!

    Polubienie

 9. https://www.rp.pl/Wybory-prezydenckie-2020/200429481-Sedziowie-na-celowniku-Andrzeja-Dudy-Sa-tam-beneficjenci-komunizmu.html

  Warto przypomnieć, kto mianował na sędziego Trybunału Konstytucyjnego (SĄDU OSTATECZNEGO Polski) byłego członka PZPR i karierowicza z czasów PRLu nijakiego Piotrowicza?

  Oj Andrzejku, Andrzejku – spróbuj napełnić swój dzban, bo widzę że jest pusty i tylko brzęczący?

  Andrzejku, chcesz powiedzieć, że może być w naszych sądach karierowicz komunistyczny, tylko musi się nawrócić na PiS?

  Polubienie

 10. Moja żyłka detektywistyczna pociągnęła mnie tropem wikipedysty wprowadzającego do paradoksów teologicznych paradoks filozoficzny zwany dziadkiem.Wikipedysta ten nazywa się ~ nalia.nalia i więcej nic o niej nie ma. Zaraz po niej pojawił się ~kocio, a później informacja, że kocio kogoś zablokował (pewnie więc te nalię.nalię, skoro zniknęła) . Po czym paradoks dziadka został w artykule na trwałe. Gdyby ktoś ten paradoks zmienił na zaproponowany -ze swojego, na twojego – wtedy zdanie nie byłoby paradoksem.A artykuł jest jednak o paradoksach, wiec jak by nie było, nalia.nalia ma rację. Cofnąć się w czasie i unicestwić swoje istnienie Wszechmoc może, ale wtedy nie byłoby Wszechmocy, nie istniałaby i niewierzący w jej istnienie nie mieliby problemu z udowodnieniem jej nieistnienia, a tak…. muszą się borykać. Proste.

  Polubienie

  1. Doszłam do wniosku, że ten cały ~kocio sam był nalią.nalią, spreparował kilka sytuacji, które pozwoliły mu dzięki narzędziom systemowym pozbyć się niepotrzebnej już mu tej całej nalii.nalii i tak sam siebie usunął, pozostawiając wrażenie, że usunął kogoś innego. Zatarł za sobą ślady. Nikt teraz nie odtworzy, co wyczyniał jako nalia.nalia….. A poza tym – wstawiając „cię” zamiast „się” – jednak też pozostanie paradoksem: unicestwiając każde „cię” doszedłby do momentu stworzenia człowieka: nie stworzyłby go, aby nie unicestwiać w nieskończoność i nie wyglądać na Wszechmogącego, który jednak nie wszystko może albo unicestwiłby siebie, by nie stwarzać….Trzecie wyjście – to jakie zaistniało – okazało się najlepsze! I nie jakieś tam paradoksalne. .

   Polubienie

 11. Jeszcze nie skończyła sie katastrofa epidemii, a juz zaczyna sie druga – katastrofa suszy.Wymyśliłam, że muszę zmienic mieszkanie na takie polożone bliżej Wisły, żebym mogla przynieść sobie codziennie wiaderko wody, kiedy nie bedzie jej juz w kranach.
  A głupi ludzie ufający w potegę Rozumu (jak np. @Piramidalny) ciagle budują wieżowce ze skomplikowanymi systemami pompowania wody na 50 piętro, wody, ktorej raczej bedzie wyraźnie mniej albo w ogóle…

  Mam nadzieję, że obecna pandemia zweryfikowała nieco tę ufność w potegę Rozumu człowieka … Owszem, ten wspaniały ludzki Rozum, tak tu często wychwalany przez @Piramidalnego, potrafił zorganizowac ogromne magazyny broni nuklearnej, żeby ZABIJAĆ LUDZI, ale jest bezsilny wobec niedostrzegalnego okiem „żyjątka”, ktore robi to samo, w milczeniu i bez żadnych nakładów.

  „Gdzie jest mądry, Gdzie uczony? Czyż Bóg nie obraca w głupstwo mądrości tego świata?”
  /I Kor1;19-20/

  Polubienie

 12. „Gdzie jest mądry, Gdzie uczony? Czyż Bóg nie obraca w głupstwo mądrości tego świata?”

  No to ładnie Pawełek- Szawełek obnaża Boga. Czyli według Pawełka Bóg obraca w głupstwo mądrości tego świata, zamiast mądrości tego świata wspomóc. Ciekawy ten Bóg, oj bardzo ciekawy?

  Jeszcze ciekawsze jest to wcześniejsze:
  „Wytracę mądrość mędrców,
  a przebiegłość przebiegłych zniweczę”
  To też wysmarował Pawełek powołując się że tak jest napisane.

  Polubienie

  1. Niepojęty zesłał pandemię. A jeśli nie zesłał nic nie robi żeby jej zaradzić. A przecież nie tylko sami „niewinni” cierpią. Przyzwoici jak piramidalny też muszą leczyć się na nogi. Bardzo często bezskutecznie ☹️

   Polubienie

 13. Prawda jest taka, że Twój Niepojęty jest taki sam, jak Ten Pawełka. Nic, a nic nie robi żeby Cię wyciągnąć z narkozy 😪😪

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s