Rozmawiał z kobietą! Kardynał już teraz feminista. Strefy wolne od Ewangelii. Wirus!

Ewangelia Jana 4,5-42

Rozmowa przy studni z Samarytanką. Dziwna w ogóle, ponieważ członkowie tych dwóch narodów unikali się nawzajem. Szczególnie sensacyjna jednak, albowiem rozmówczynią Jezusa była osoba płci odmiennej. Jak wyjaśnia Biblia Poznańska, nauczyciele Prawa unikali rozmów z kobietami na ulicy i w podróży nawet wtedy, gdy były to ich żony. Rozmawia się publicznie raczej z kimś, kogo uważa się za równego sobie umysłowo. Chrystus był rewolucjonistą także w feminizmie swoim. Jego uczniowie dużo mniej odważni byli także w tej kwestii, ale stopniowo mądrzeją.

Dalej na ten kobiecy temat notka z serwisu Katolickiej Agencji Informacyjnej.

„Kard. Oswald Gracias, członek Rady Kardynałów, która pomaga Franciszkowi w reformie Kurii Rzymskiej, przyznał, że hierarchia kościelna jest w większości przeciwna przyznawaniu kobietom stanowisk kierowniczych. – Musimy pozbyć się tych uprzedzeń. Mam nadzieję, że przy okazji prac nad reformami przedyskutujemy w jaki sposób powierzyć kobietom większą odpowiedzialność – powiedział. Przyznał, że zmienił zdanie na temat roli kobiet w Kościele po szczycie na temat nadużyć seksualnych duchownych, który odbył się w Rzymie w lutym zeszłego roku.

– Kobiety, które zabrały wówczas głos, poruszyły kilka nowych aspektów, wniosły całkiem nowe spojrzenie na te sprawy. To, co mówili mężczyźni, słyszałem już wcześniej, ale to, co powiedziały one, było dla mnie nowe i odkrywcze – wyjaśnił członek Rady Kardynałów. – Jestem teraz rzecznikiem praw kobiet w Kościele – dodał. Kard. Gracias zapewnił, że z rozmów z papieżem wie, iż jest on przekonany, że kobiety powinny odgrywać w Kościele większą rolę – także w procesie podejmowania decyzji. – Są wokół niego ludzie, którzy nie chcą żadnych zmian, ale są i tacy, którzy chcieliby reform natychmiast. Żadna z tych dróg nie jest dobra. Jego umysł jest otwarty, ale musi on zachować roztropność i znaleźć jak najlepsze rozwiązanie – powiedział purpurat. Łukasz Sośniak SJ/vaticannews.va / Watykan To notka ważna dwojako: bo o kobietach, ale i o strategii Franciszka, która ma za zasadę polskie przysłowie „Co nagle, to po diable”.

Beton kruszy się powoli. Także beton nienawiści, a o niej jest tekścik Jonaszowy poniższy, do kaznodziejstwa Franciszkowego pasujący na dodatek, jak ulał. Strefy wolne od Ewangelii

Mój duchowny przyjaciel, mocny w pisarskich pomysłach, wymyślił taką odpowiedź na tamten tekst homofobiczny. Jeszcze niektórym antysemityzm z głów nie wywietrzał, a już weszła tam następna ksenofobia, doszli kolejni bliźni nie do zniesienia. Powołują się na papieża Franciszka, który jednak mówił o ideologii gender, czyli jego zdaniem negowaniu inności płci, a nie o gejach i lesbijkach. Nie mówił o tęczowej zarazie, pomyśle dzisiejszego metropolity krakowskiego.

No cóż, mój Kościół podzielony jest od góry do dołu. Różnych sfer antyewangelijnych legion. Politycznych. Ot, na przykład Dominik Tarczyński, działacz Prawa i Sprawiedliwości, zarażony wirusem nienawiści do Adama Michnika: zaatakował go spotkawszy w pociągu. Opisano to w „Wyborczej” kilka dni temu i skomentowano, także głosami czytelników. Adamie, trzymaj się! Nie daj się chorobom żadnym! Polityka to w ogóle wylęgarnia hejtów różnych. Trzeba ją jednak uprawiać, nie ma rady, byle by nie walczyć z ludźmi, tylko z ich poglądami. Praktyczne wszakże odróżnienie tychże bardzo łatwe nie jest. Nie grzebać w życiorysach, a jeżeli już to tylko w odpowiedzi na podobne zachowania przeciwnika. Acz i to może nie dość szlachetne.

Ewangelia jest radykalna szaleńczo: miłujcie nieprzyjaciół waszych zamiast ich nienawidzić. A to drugie doczekało się książki: „Imaginaria hejtu. O mowie nienawiści w sferze publicznej”. „Universitas Gedaniensis”. Półrocznik. R. 32. 2019. T.57. Dzieło zbiorowe, wśród autorów duchowni prawosławny i katolicki oraz publicysta „Wyborczej”. A żeby wpis był na czasie pozakościelnym, przypominam fraszkę proroczą któregoś z autorów zarazpowojennych: „Orbis, Brandys, Cybis, wirus, kto z nich zmalał, a kto wyrósł?”

Reklama

1 333 myśli na temat “Rozmawiał z kobietą! Kardynał już teraz feminista. Strefy wolne od Ewangelii. Wirus!

 1. ___________________
  Ewangelia wg Jana 4: 1 – 26
  ___________________

  1 „Kiedy Pan się dowiedział, że faryzeusze usłyszeli, iż pozyskuje on i chrzci więcej uczniów niż Jan — 2 chociaż właściwie sam Jezus nie chrzcił, tylko jego uczniowie — 3 opuścił Judeę i znów poszedł do Galilei. 4 Musiał jednak iść przez Samarię. 5 Przyszedł więc do samarytańskiego miasta Sychar, niedaleko pola, które Jakub dał swojemu synowi Józefowi. 6 Znajdowała się tam studnia* Jakuba. Jezus, zmęczony wędrówką, usiadł przy tej studni. Było około godziny szóstej.
  7 Akurat w tym momencie pewna Samarytanka przyszła naczerpać wody. Jezus rzekł do niej: „Daj mi pić”. 8 [Jego uczniowie poszli wcześniej do miasta kupić coś do jedzenia]. 9 Kobieta mu odpowiedziała: „Jesteś Żydem i prosisz mnie, Samarytankę o wodę, abym dała ci pić ?” [Żydzi bowiem nie utrzymują żadnych kontaktów z Samarytanami]. 10 Jezus na to jej odrzekł: „Gdybyś znała dar Boży i tego, który do ciebie mówi: ‚Daj mi pić’, sama poprosiłabyś go, i dałby ci wody żywej”. 11 Wtedy powiedziała: „Panie, nie masz nawet czerpaka, a studnia jest głęboka. Skąd więc masz tę wodę żywą? 12 Czy ty jesteś większy niż nasz praojciec Jakub, który dał nam tę studnię i który sam z niej pił — on i jego synowie oraz jego bydło?”. 13 Jezus na to jej rzekł: „Każdy, kto pije tę wodę, znowu będzie odczuwał pragnienie. 14 Ale kto napije się wody, którą ja mu dam, nigdy już nie będzie odczuwał pragnienia. Ale woda, którą ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku żywotów wiecznemu. 15 Wtedy ona rzekła: „Panie, daj mi tej wody, żebym już nie odczuwała pragnienia i żebym nie musiała tutaj przychodzić”.
  16 Powiedział do niej Jezus: „Idź, zawołaj swojego męża i przyjdź z nim tutaj”. 17 Kobieta mu odparła: „Nie mam męża”. Jezus zaś rzekł do niej: „Słusznie powiedziałaś, że nie masz męża. 18 Miałaś bowiem pięciu mężów, a ten, z którym jesteś teraz, nie jest twoim mężem. Powiedziałaś więc prawdę”. 19 Na to ona rzekła: „Panie, widzę, że jesteś prorokiemi. 20 Nasi ojcowie na tej górze oddawali cześć Bogu, natomiast wy mówicie, że w Jerozolimie jest miejsce, gdzie należy Mu oddawać cześć”. 21 Jezus jej rzekł: „Niewiasto, wierz mi, że nadchodzi godzina, gdy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcić Boga*. 22 Wy czcicie Go według tego, czego nie znacie, my natomiast czcimy Boga według tego, co nam wyjawił, gdyż wybawienie bierze swój początek od Żydów. 23 Nadchodzi jednak czas, a właściwie już jest, gdy prawdziwi Jego czciciele będą Go czcić duchem i prawdą, bo właśnie takich czcicieli Bóg* szuka. 24 Bóg jest duchem, tak więc ci, którzy Go czczą, mają oddawać Mu cześć duchem i prawdą”. 25 Kobieta rzekła: „Wiem, że kiedy przyjdzie Mesjasz wszystko nam wyjaśni”. 26 Jezus jej powiedział: „Ja, który z tobą mówię Nim jestem”.

  / Wg NW, the New World Translation of the Holy Scriptures, Polish Edition 2018 (a) /

  Polubienie

 2. 14 „Ale kto napije się wody, którą ja mu
  dam, nigdy już nie będzie odczuwał
  pragnienia. Ale woda, którą ja mu dam,
  stanie się w nim źródłem wody
  wytryskującej ku żywotowi wiecznemu.”

  Polubienie

  1. WFokładnie w dniu 7 kwietnia 2020 r. przypada rocznica męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa. Jest to również dzień, w którym według naszego (również żydowskiego) kalendarza po zachodzie słońca ustanowił On uroczystość zwaną potocznie Ostatnią Wieczerzą na Pamiątkę swojej śmierci.

   Na http://www.jw.org można będzie wysłuchać uroczystego, okolicznościowego wykładu biblijnego wyjaśniającego dlaczego Jezus umarł w sposób jaki wcześniej zapowiedziały Oisma Hebrajskie.

   Polubienie

 3. ___________________
  Ewangelia wg Jana 4: 1– 26
  ___________________

  1 „Kiedy Pan się dowiedział, że faryzeusze usłyszeli, iż pozyskuje on i chrzci więcej uczniów niż Jan — 2 chociaż właściwie sam Jezus nie chrzcił, tylko jego uczniowie — 3 opuścił Judeę i znów poszedł do Galilei. 4 Musiał jednak iść przez Samarię. 5 Przyszedł więc do samarytańskiego miasta Sychar, niedaleko pola, które Jakub dał swojemu synowi Józefowi. 6 Znajdowała się tam studnia* Jakuba. Jezus , zmęczony wędrówką, usiadł przy tej studni. Było około godziny szóstej.
  7 Akurat w tym momencie przyszła pewna Samarytanka naczerpać wody. Jezus rzekł do niej: „Daj mi pić” 8 [gdyż Jego uczniowie poszli wcześniej do miasta kupić coś do jedzenia]. 9 Kobieta mu odpowiedziała: „Jesteś Żydem i prosisz mnie, Samarytankę o wodę, abym dała ci pić ?” [Żydzi bowiem nie utrzymują żadnych kontaktów z Samarytanami]. 10 Jezus na to jej odrzekł: „Gdybyś znała dar Boży i tego, który do ciebie mówi: ‚Daj mi pić’, sama poprosiłabyś go, i dałby ci wody żywej”. 11 Wtedy powiedziała: „Panie, nie masz nawet czerpaka, a studnia jest głęboka. Skąd więc masz tę wodę żywą? 12 Czy ty jesteś większy niż nasz praojciec Jakub, który dał nam tę studnię i który sam z niej pił — on i jego synowie oraz jego bydło?”. 13 Jezus na to jej rzekł: „Każdy, kto pije tę wodę, znowu będzie odczuwał pragnienie. 14 Ale kto napije się wody, którą ja mu dam, nigdy już nie będzie odczuwał pragnienia. Ale woda, którą ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu. 15 Wtedy ona rzekła: „Panie, daj mi tej wody, żebym już nie odczuwała pragnienia i żebym nie musiała tutaj przychodzić”.
  16 Powiedział do niej Jezus: „Idź, zawołaj swojego męża i przyjdź z nim”. 17 Kobieta mu odparła: „Nie mam męża”. Jezus zaś rzekł do niej: „Słusznie powiedziałaś, że nie masz męża. 18 Miałaś bowiem pięciu mężów, a ten, z którym jesteś teraz, nie jest twoim mężem. Powiedziałaś więc prawdę”. 19 Na to ona rzekła: „Panie, widzę, że jesteś prorokiem. 20 Nasi ojcowie na tej górze oddawali cześć Bogu, natomiast wy mówicie, że w Jerozolimie jest miejsce, gdzie należy Mu oddawać cześć”. 21 Jezus jej rzekł: „Niewiasto, wierz mi, że nadchodzi godzina, gdy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcić Boga*. 22 Wy czcicie Go według tego, czego nie znacie, my natomiast czcimy Boga według tego, co znamy [co nam wyjawił], gdyż wybawienie bierze swój początek od Żydów. 23 Nadchodzi jednak czas, a właściwie już jest, gdy prawdziwi Jego czciciele będą Go czcić duchem i prawdą, bo właśnie takich czcicieli Bóg* szuka. 24 Bóg jest duchem, tak więc ci, którzy Go czczą, mają oddawać Mu cześć duchem i prawdą”. 25 Kobieta rzekła: „Wiem, że kiedy przyjdzie Mesjasz wszystko nam wyjaśni”. 26 Jezus jej powiedział: „Ja, który z tobą mówię Nim jestem”.

  / Wg NW, the New World Translation of the Holy Scriptures, Polish Edition 2018 (a) /

  Polubienie

  1. W dniu 7 kwietnia 2020 r. przypada rocznica męczeńskiej śmierci Jezusa Chrystusa. Jest to również dzień, w którym według naszego (również żydowskiego) kalendarza po zachodzie słońca ustanowił On uroczystość zwaną potocznie Ostatnią Wieczerzą na Pamiątkę swojej śmierci.

   Na http://www.jw.org można będzie wysłuchać uroczystego, okolicznościowego wykładu biblijnego wyjaśniającego dlaczego Jezus umarł w sposób jaki wcześniej zapowiedziały Pisma Hebrajskie.

   / Wszystkich na Uroczystość tę, bez względu na wyznanie, serdecznie zapraszamy /

   Polubienie

 4. „Imaginaria hejtu. O mowie nienawiści w sferze publicznej”… Jednym z autorów jest prof. Piotr Nowak z Uniwersytetu w Białymstoku , autor m.in książki „Przemoc i słowa. W kręgu filozofii politycznej Hannah Arendt”. Za próbę dyskryminacji osób niezrównoważonych psychicznie spotkał się z niespodziewanym hejtem, inny profesor z tej samej uczelni powiedział: „Przyniósł wstyd środowisku naukowemu, które jakoś tam reprezentuje. W końcu jest filozofem, humanistą.” „Rzecznik dyscyplinarny UwB po zakończonym postępowaniu stwierdził, że tekst prof. Nowaka nie zmierzał do znieważenia bądź naruszenia dobrego imienia konkretnej osoby, nie posiada też znamion przewinienia dyscyplinarnego, zaś rektor tej uczelni dodał, iż artykuł w „Rzeczpospolitej” mieścił się w granicach konstytucyjnie gwarantowanej wolności wyrażania poglądów. Nowak został jednakże ukarany przez rektora UwB upomnieniem za zdarzenie ściśle związane z treścią wspomnianego tekstu, tj. nieuzasadnione przerwanie przez siebie zajęć i wyproszenie jednego ze studentów, pomimo jego przeprosin za swoje zachowanie”…. Moim zdaniem to nie była próba dyskryminacji, ale bezsilność wykładowcy wobec nadmiaru niezrównoważenia jednego ze swoich studentów. Jakie stanowisko zająć w takiej sytuacji: jeden się nie uspokoi, drugi sobie jego zachowania nie życzy… A cierpią wszyscy. Ktoś musi być mądrzejszy i przejść ponad tym, jak KW-8 wspominała – filozoficznie – uważam, że profesor!

  Polubienie

 5. p. AWARCHO, chciałam teraz odpisac, ale kiedy otworzyłam ten blog i zobaczyłam co tu sie wyprawia (@Stokrotny) pomyśłałam że jednak poczekam na „lepsze czasy”…. Przeciez to nie może tak trwać ….szczególnie pod autorstwem red. Jana Turnaua.

  (napisane poprzednio w dn.5.04.g.23.16)

  Polubienie

 6. No coż, @Stokrotek uprawia internetowy trolling. To taka forma zdalnej pracy zarobkowej w obecnych czasach.
  A będąc „świadkiem Jahwe” wybrał on blog zatytulowany „…w blogu o Bogu na niedzielę”.
  Rzecz jasna, bezcześci naszą chrzescijańską niedzielę, bo dla judaistów, talmudystów czy jehowitów – to nie jest Dzień Święty.
  Igrać z Bogiem można tylko do czasu, jak przekonują sie obecnie lewackie, mocno zdemoralizowane społeczeństwa ZACHODU („stara Unia” i USA).

  Polubienie

 7. Ja też poczekam..bo co mogę zrobić. Bez względu kim ten ,,misjonarz ” jest..nie jest do przyjecia taka kupa ,,byle czego…Bóg jest Bogiem porządku… a więc burdel i bałagan wrzucany tutaj regularnie jest świadectwem wewnętrznego nieporządku w duszy tego człowieka. Najwyraźniej jest on przekonany ze jest to ,,świadectwo” jego ewangelizacji które ujmie liczbowo wg. zwyczaju.. Tego nikt nie zaleca ani nie uczy..
  Niestety to co robi tutaj to tak jakby byle jaki podwórkowy band miał zagrać ..Haydna..Wszystko posmarkane..tą biegunką ..enteritis acutatis.. Denverosum .Denverska Sraka Ostra.. wszystko wymieszane i pokręcone jak pejsy rabina..
  Niestety…piec krematoryjny i Mozart. i inne pierdolamento…z tańców na rurze.
  Chyba juz nie do uleczenia..kto wie czy nie jest to reakcja na eksplozję zachorowań w USA..?

  Polubienie

 8. Być może że ten ,,pan” był kiedyś Ś.J. Teraz niem na pewno nie jest…albo zabrakło mu tabletek… no i się ,,wysypało..” Nigdzie tego nie nauczają . ..zalecając inne rzeczy.

  Polubienie

 9. Obecna sytuacja obróciła w gruzy..dotychczasowe plany i rytm bytu milionów osób.Reakcje na to są różne
  Ludzie zamknięci w domach i blokach są zirytowani i wyżywają się bo wiele juz nie mogą.
  – nie mogą latać do ekskluzywnych i bogatych kurortów,
  -nie mogą beztrosko..wędrować podróżować..
  – nie moga bez obaw robic zakupów ani uprawiać joggingu i turystyki pieszej czy kołowej,
  -nie moga polować i grillować..itp itd.
  .
  Trolling to może zastępować skopanie psa lub kota oraz rozbijanie talerzy z bigosem na domownikach.
  Brak poklasku jest kompensowany jakąś złosliwością .. z przekonaniem ze to NIE SZKODZI….
  No trzeba czymś dokuczyć….bierze ,,szewska pasja”…to ja im tutaj utrę nochala Pasja wg Św Mateusza…bo ja wiecie jezdem yntelygent miuzikalny… a wy co? Nieboraki?…i lu!.. znowu ten piecyk krematoryjny.. i lu!
  Wy mnie możecie wiecie? Ja dalej będę ,,śmiecił”… a w y wiecie! Armagedon i kaputt…

  A przecież w jworg pokazują takich grzecznych ,uśmiechniętych uszminkowanych pachnących ,z krawatami i brylantyna na włoskach i nienagannym uzębieniu. Sa ciepli,ujmujący radośni, wspólczujący ,towarzyscy,,jakby tolerancyjni..? pokojowo usposobieni…Wypchani dobrocią jak ….??

  Polubienie

 10. CO BY SIĘ STAŁO GDYBY JEZUS NIE UMARŁ MĘCZEŃSKĄ ŚMIERCIĄ OFIARNĄ ?

  Tylko dla osób, które zadają sobie takie pytanie, w chwili gdy sięgają po Ewangelię.

  Proroctwo Izajasza w trybie warunkowym o przyszłym Chrystusie [po hebrajsku Mesjaszu] mówi:

  „Jehowie spodobało się go zmiażdżyć, przyprawił go o boleść. Jeżeli dasz jego duszę jako dar ofiarny za przewinienie, to ujrzy on swe potomstwo, przedłuży swoje dni, i w jego ręce powiedzie się to, w czym Jehowa ma upodobanie” – Izajasza 53: 10.

  / Osoby publikujące komentarze nie związane z tematem bloga proszone są o powstrzymanie się od wypowiedzi, które nie mają nic wspólnego z tekstami zamieszczanymi przez Autora i „właściciela” „Pisanek”. To jak siebie nawzajem postrzegamy należy pozostawić ocenie Czytelników. Sami dokonują wyboru tekstów i treści, które im odpowiadają, a które nie. Chyba, że oceny te wiążą się bezpośrednio z czymś, co publikujemy. Na przykład, komentator „X” ogłasza, że jest chrześcijaninem, jednocześnie twierdzi, że to, co Jezus powiedział w Mateusza 7: 21 – 23 jest nieprawdą. W takim wypadku nazwanie tej osoby osobą „lekko niezrównoważoną” będzie uzasadnione. Ale tylko i wyłącznie w przypadku: jeśli podamy odpowiednie wersety, a następnie przytoczymy niezgodną z konkretnymi biblijnymi tekstami krytykowaną przez nas wypowiedź /

  Ten blog nie jest blogiem politycznym. Prowadzony jest przez Redaktora Jana Turnaua wyłącznie dla osób, które są zainteresowane Pismem Świętym.

  Polubienie

 11. Profesor napisał tak o swoim studencie:”„Przerywa w pół zdania i zadaje pytania, nie licząc się ani z tokiem, ani z logiką zajęć” , „inkryminowany, niepoczytalny, chory psychicznie”,Za takie wypowiedzi spotkało go potępienie ze strony wielu znakomitych osób i fala hejtu, Może gdyby napsał jak zazwyczaj się pisze np. : „Wszystko posmarkane..tą biegunką ..enteritis acutatis.. Denverosum .Denverska Sraka Ostra.. wszystko wymieszane i pokręcone jak pejsy rabina.. ” dotarłoby wreszcie, gdzie miało dotrzeć i skutek odniosło. Nie odniosło, problemy były do końca, dopiero może nagroda Skrzydła Dedala , przyznana przez BN profesorowi ostatnio za Przemoc i słowa doda mu skrzydeł….

  Polubienie

 12. A2, twoje słownictwo [jakim się tutaj posługujesz] wywołuje we mnie głęboką odrazę. Dobór twoich środków wyrazu przywodzi mi na myśl usmarowanego we własnych kurnikowych ekskrementach kurczaka sięgającego po Kanta jedynie po to, aby tutaj zaglądającym udowodnić, że nie będzie On kurą. A przecież, kiedy nadejdzie właściwa nań pora jego „łabędzi” łeb stoczy się przed jego kacze nogi.

  Polubienie

 13. Spadaj kacza wyobraźnio, ok?
  Powtórzę: „Imaginaria hejtu. O mowie nienawiści w sferze publicznej”. „Universitas Gedaniensis”. Półrocznik. R. 32. 2019. T.57. Dzieło zbiorowe, wśród autorów duchowni prawosławny i katolicki oraz publicysta „Wyborczej”. jednym z autorów jest wspomniany przeze mnie prof. Piotr Nowak. Polecam lekturę jego prac. a kaczy łebek specjalista od ścinania komuś głów – niech mnie nie czyta. Nie jesteś studentem, żebym miała mieć do ciebie cierpliwość.
  Jeszcze raz poproszę Wara ode mnie!

  Polubienie

 14. A 3, nie denerwuj się, przecież to niekoniecznie musi być do Ciebie. Czy jest w tym, co tutaj piszesz coś nie tak, że odebrałeś to tak personalnie ?

  Polubienie

 15. Panie Awarcho, zakończyl pan jeden ze swoich poprzednich komentarzy taki zdaniem:
  „…Wypchani dobrocią jak ….??”

  To zdanie przypomniało mi zabawną sytuację sprzed wielu lat, kiedy moja córka, majaca wówczas niecałe 8 lat przygotowywała sie do I Komunii i siedziała w swoim pokoju ucząc sie formułek katechizmu KK. W pewnej chwili wpadła do mojego pokoju i cała przejęta pyta: „Mamusiu, co to znaczy, że Matka Boska jest cała wypełniona łaską świętą…..? Czy to tak, jak mój miś trocinami ….?”

  Oj, nagimnastykowałam sie myślowo, zeby to jej jakoś wyjasnić. No, ale to sa skutki uczenia 8-letnich dzieci teologicznych pojęć.

  Polubienie

 16. Mat 10

  Jezus błogosławi dzieci

  13 „Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. 14 A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. 15 Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego». 16 I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.”

  Polubienie

 17. „…….Gdyż wybawienie bierze swój początek od Żydów.” ( za Ew.Mateusza – zacytowaną przez @Stokrotka)

  Całkowita zgoda. Jezus Chrystus, w porządku ziemskim był jak najbardziej Żydem. Wywodzil sie z narodu Abrahama, Jakuba, Izaaka….

  Polubienie

 18. Czyli Żydzi zabili „swojego”. Ich wyrzuty sumienia przemieniły sie w szaleńczą nienawiśc do chrzescijan, czemu dali wyraz w TALMUDZIE.
  Stamtąd: „Jeść posiłek z chrzescijaninem , to tak jak z psem”.
  „Ci co czytaja Nowy Testament , nie dostąpia Zbawienia.”
  Milutkie.

  Polubienie

 19. _______________________
  Ewangelia wg Mateusza 8: 28- 35
  _______________________

  28 „Gdy dotarł na drugi brzeg, w okolice zamieszkane przez Gadareńczyków, z pobliskiego cmentarza wyszło mu naprzeciw dwóch opętanych przez demony. Byli wyjątkowo niebezpieczni, dlatego nikt też nie miał odwagi tamtędy przechodzić. 29 I zaczęli krzyczeć do niego: „Czego chcesz od nas, Synu Boży?! Czy przyszedłeś tu przed wyznaczonym czasem nas dręczyć?” 30 A w oddali pasło się duże stado świń. 31 Demony zaczęły więc go upraszać: „Jeśli nas wypędzasz, poślij nas w to stado świń”. 32 Na to im rzekł: „Idźcie!”. I wyszły z tych dwóch mężczyzn, i weszły w świnie. Wtedy całe stado popędziło w stronę urwiska*, wpadło do jeziora i utonęło. 33 A ci, którzy je paśli, uciekli do miasta i o wszystkim w nim opowiedzieli, również o opętanych przez demony. 34 Wtedy mieszkańcy owego miasta wyszli Jezusowi na spotkanie i gdy go zobaczyli, zaczęli usilnie go prosić, żeby odszedł z ich okolic. 35 Wsiadłszy więc do łodzi, przeprawił się na drugą stronę i odszedł do swojego miasta”.

  / Wg NW, the New World Translation of the Holy Scriptures, Polish Edition 2018 (a) /

  Polubienie

 20. Szkoła z TVP „Pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień uczący nasze dzieci w szkołach publicznych, dziś, kiedy poświęcają się i angażują w przedsięwzięcia służące dobru ogółu, stają się obiektem drwin i ataków – pisze w oświadczeniu Telewizja Polska.” .. Nie tylko pedagodzy :. Ogólnie winą obarcza się ekipę odpowiedzialną za realizację tego programu (moim zdaniem za takie narażanie ludzi na zagrożenia płynące z racji publicznego wystąpienia powinien ktoś ponieść odpowiedzialność karną) Najgorsze jest to, że potępiani są realizatorzy programu, a nie polskie hejterstwo – które jest tak obrzydliwie głupie – że słów na to nie ma. Moim marzeniem było to – żeby wreszcie zostali ujawnieni, żeby każdy, kogo jakiś anonimowy albo podszywający się pod kogoś hejter,opaskudził swoim debilstwem – mógł go zobaczyć i odetchnąć z ulgą, pokręcić tylko głową, że w ogóle przejmował się hejtem takiego ciecia. Mój ostatni hejter z twittera okazał się kobietą (znaną) używającą męskiego nicka. Ma zaburzenia i nie dziwię się, ale nigdy nie podejrzewałabym, że pod maską nabytych manier może kryć się tak bezdenna infantylność. Dlaczego zaczepiła mnie? To nie był przypadek. Nie wiem, jak jej pomóc……..

  Polubienie

 21. Pani Avi…ta wrogość niestety obopólna i bardzo trwała i konsekwentnie jest.. okropna. Żydzi też wkrótce będą obchodzić Paschę bo to podstawowe i pierwsze Narodowo-religijne ich święto. Przypomina początek narodowego bytu i Przymierze. Pesach oznacza ,,przejście” .Przejście z Niewoli do Wędrówki.. ..ale także z Śmieci do Życia..
  Z Obcej Ziemi.. do Własnej Ziemi.Zapewne pani pamięta historię..z Exodus…wraz z nimi wyszła cała masa niewolników i innych,, Nieżydów”. Warunkiem ocalenia biologicznego od zarazy [?] było posmarowania wejścia do domu i węgłów domu czy szałasu krwią baranka paschalnego którego każda rodzina miała spożyć z niekwaszonym chlebem i ziołami. Kto tego nie zrobił Anioł Zagłady..uśmiercał każdego Pierworodnego.
  -W swojej teologii i doktrynie..zarówno katolicy i inne kościoły ..a także Świadkowie Jehowy mają treści ,,ANTYŻYDOWSKIE” …wywodzące się korzeniami z Proroków jak i Ewangelii.i oparte na historycznych faktach.
  -Zapowiedź,, Nowego Przymierza ” i powołanie nowego Ludu znajduje sie w prorokowaniu Izajasza Jeremiasza ,Zachariasza .
  -Odrzucenie Narodu Żydowskiego jako Narzędzia Boga Jahweh..jest też zawarte w przypowieściach Jezusa m.in w tej o WŁAŚCICIELU WINNICY I DZIERŻAWCACH… Tę przypowieść Jezus mówił do Żydów a..głównie do kapłanów i uczonych w Piśmie..Doskonale wiedzieli ze to o nich chodzi….ale władzę nad ludem ciężko oddać .i podporządkować sie Bogu. Trudno zdobyć się na pokorę ludziom którym masy sa podległe i oddają cześć. Tego nikomu nie trzeba udowadniać. To po prostu widać.
  Według doktryny katolickiej Nowym Narodem zastępującym NARÓD Żydów JEST KOŚCIÓŁ I JEGO WIERZĄCY.
  Według doktryny Ś.J..Jest TO Lud Jehowy pod królewskim panowaniem Jezusa Chrystusa Pana i Króla.
  -Obydwie powyższe koncepcje ,,Narodu Nowego Przymierza” są do siebie bardzo podobne…poza strona praktyczną i obyczajowo -ewangeliczną”.
  Judaizm niewatpliwe wpływał na Badaczy Pisma Św..do roku 1932 i trochę później…Po powstaniu państwa Izrael..judaistyczne wpływy na treść i sens wierzeń Ś.J..PRAWIE USTAŁY…Przyczyną prawdopodobnie był militaryzm i polityka Izraela oraz wstapienie i uznanie przez ONZ..
  Gdy ta postawa stała się zupełnie jasna i czytelna w roku 1967 i Ś.J.. ODCIELI SIĘ OD oceny konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie a zwłaszcza od eksponowania Narodu Izraela..pojawiły sie tego liczne skutki.
  – Po pierwsze liczni Brooklińscy Żydzi i ich publicyści dali temu wyraz w N.Y i ich prasie lokalnej.
  -Po drugie ustały znaczne wsparcia materialne..w postaci ,,datków” drobnych i większych na rzecz Watch Tower a to b.ważne …bo w Brooklynie żyje ok 4mln Żydów..i oni do tego czasu traktowali Ś.J ..bardzo przychylnie..KOJARZĄC ICH PRZEDE WSZYSTKIM Z RUSSELLEM ..KTÓRY OKAZAŁ SIĘ JEDNYM Z WAŻNYCH ANIMATORÓW SYJONIZMU.

  Objawem tego powyższego były napaści Ortodoxyjnie ubranych Żydów brooklyńskich na Ś. Jehowy w N.Y.. W LATACH MINIONYCH.. prasa N.Y. jak i ,,Strażnica” i raporty policyjne donosily o ekscesach jurnych ,,obrzezanych ” uzbrojonych w pręty zbrojeniowe i okładających ” stojaki z literaturą jak i innych obiektów.
  Dla Żydów Świadkowie Jehowy sa po prostu GOJAMI…i niewiernymi.
  Rozbrat nastąpił z przyczyn teologicznych…i praktycznych..bo popieranie Żydów i Izraela..oznaczałoby mieszanie się do polityki. Rozbraty teologiczne w Polsce wyłoniły Kościół Mariawitów wyklety przez Watykan.
  Tego rodzaju ,,świete pasje” szkodzą bardziej.niż można sądzić. Tak Faustyna jak i Russell wyrzucając tę pasję z siebie nie przewidywali skutków…..a to widać i slychać i czuć..
  ,,Ojciec Założyciel”..Russell wiązał wiele nadziei z Jerozolimą i Izraelem…ale to minęło prawie 70 lat temu.
  Jego twórczość aczkolwiek inna niż Faustyny…Świętej.. w wielu przypadkach była podobna i wynikała z egzaltacji..oraz,, zawziętej świętości”.
  Tak Faustyna jak i Russell…mieli problemy zdrowotne.. On jako 9 latek dostał w głowe mocno i utracił przytoność…ona też miała bardzo wiele z ,,wnętrzem duszy”

  Polubienie

 22. Mikołejko z Onetu….
  ……Obecna władza jest raczej groteskowym – choć groźnym – ucieleśnieniem tęsknot za mocnym porządkiem państwowym. Proszę zwrócić uwagę, że jest ona absolutnie zamknięta na dialog, na negocjacje. Bo to jest władza zdeprawowanego odłamu polskiej inteligencji, która karykaturalnie i z maniackim uporem trzyma się romantycznej, Mickiewiczowskiej – i z gruntu fałszywej – dialektyki „ognia” i „wnętrza”, „dzieweczki” i „szkiełka mędrca”, „ludu” i „łże-elity”.

  Tymczasem nie ma żadnej „dzieweczki”, nie ma – i to od dawna – żadnego „ludu”. Nie żyjemy już w polskim XIX stuleciu. Żyjemy w dobie, w której polskie „historyczne” warstwy i klasy społeczne, takie właśnie jak „inteligencja” czy „lud”, w warunkach globalnej, liberalnej formacji kapitalizmu, musiały ustąpić przed nowymi już warstwami i klasami społecznymi. Takimi, gdzie – jak w modelowym dla tych systemów Lewiatanie Tomasza Hobbesa – system utrwala się w ostrym zmaganiu interesów, aby następnie, w wyniku negocjacji i „umowy społecznej”, ustalić odpowiednie wartości, pozycje społeczne, hierarchie.

  W sytuacji, gdy gada się o jakimś „suwerenie”, „ludzie”, „pseudoelitach”, gdy odwołuje się do „woli”, nie zaś prawa i negocjacji między różnymi grupami, musi rodzić się karykaturalny i archaiczny sposób sprawowania władzy.

  Zohydza on na wszelkie sposoby klasę średnią, choć na niej pasożytuje, i jej kulturę prawną, intelektualną czy gospodarczą – choć to ta klasa właśnie jest „solą” i podstawą sprawnych społeczeństw nowoczesnych. I wynosi pod niebiosa rzekomy „lud”, „suwerena”, którego emanacją jest rzecz jasna grupa rządząca i „wódz”, „mesjasz”, wcale nieemerytowany „zbawca narodu”.

  Stąd też – wielokrotnie o tym mówiłem – ten dziwaczny mariaż żoliborskiego inteligenta z mrożkowskim Edkiem, starszymi pobożnymi niewiastami i drobnomieszczaństwem wszelkiej maści – jako rzekomymi wcieleniami nieistniejącego „ludu”. Stąd i promocja tandetnej kultury stadnej, wspierającej się na wulgarnych i kolektywnych mitach – ziemi, wiary i krwi. Kultura klasy średniej, z jej indywidualizmem, niezależnością i krytycyzmem jest natomiast poniewierana, represjonowana i wyszydzana. Zawsze zresztą w podobnych systemach tak było – i za czasów pierwszego cesarza Chin, i za maoistowskiej „rewolucji kulturalnej”, i w epoce, w której obwieszczano istnienie „sztuki zdegenerowanej”, „realizmu socjalistycznego”

  Polubienie

 23. Z internetu…

  Często słyszę to pytanie: „Teisto, dlaczego sądzisz, że Bóg istnieje?”
  ….Dowody masz na każdym kroku, bo nic nie może i mogło powstać samo, wszystko ma swego pomysłodawcę i wykonawcę, może to być jedna Osoba. Istnienie jakiejkolwiek rzeczy na ziemi i we wszechświecie wymaga zgodności jej cech i jej funkcjonowania ze wszystkimi prawami obowiązującymi w otoczeniu. Nic nie jest zawieszone w próżni. To zasadniczy dowód, którego nie można obalić.
  …Może to dla wielu trudne do zrozumienia, ale wychodzi na to, że Bóg, prawdziwy Bóg – Stwórca wszystkiego, istniał zawsze. „Od czasu niezmierzonego” i istniał będzie zawsze „Po czas niezmierzony”. Jako ludzie, będący stworzeniem, musimy dopuścić do siebie myśl i przekonanie, że wiele jest rzeczy o których nie mamy wiedzy, nie wiemy, co ich istnienie warunkuje i wiele jest pytań na które nie możemy znać, ani wymyślić, odpowiedzi.. Brak odpowiedzi na pytanie „Kto stworzył Boga?” nie zmienia faktu, iż wszelkie rzeczy istniejące musiały mieć swój początek i Stwórcę.
  ….Trzeba iść dalej. Dzieła, rzeczy które oglądamy wokół siebie, czy te które widzimy daleko od siebie, ale stwierdzamy: uczynić je mógł ktoś wyjątkowy. Jak wyjątkowy? O Jego wyjątkowości i wielkości mówią te właśnie Jego dzieła. Potwierdzają jego istnienie. Tego nie można nie zauważyć! Czy dzisiejszy świat jest doskonały? Nie!
  ….Dlaczego nie jest doskonały, przecież z pod ręki Boga Stwórcy wychodzą jedynie doskonałe rzeczy? W dziełach Boga nie ma zapotrzebowania na ewolucyjne zmiany i poprawki. To jest właściwe pytanie. A jaka jest odpowiedź? Odpowiedź zależy od tego jak i czy dowiemy się jaki jest cel Stwórcy, jak zamierza urządzić ten świat, ziemię i kto ma w nim żyć? Co Bóg stawia na pierwszym miejscu z cech tych ludzi, którzy mają pozostać na zawsze na ziemi i żyć wiecznie? Doskonały człowiek Adam utracił swą doskonałość! Dlaczego?
  ….Bo zbuntował się przeciwko swemu Stwórcy, temu Bogu – Jehowie, jedynemu prawdziwemu, który go stworzył, ulepił go z prochu ziemi i tchnął w niego dech życia. A co takiego zrobił Adam? Odrzucił Jego – Boga zwierzchnictwo. Wzgardził Jego warunkom i wymaganiom. Był nieposłuszny woli Boga. Zasłużył na karę i wszelkie konsekwencje takiego zachowania. Jakie? Zaczął on i jego potomstwo chorować i umierać, z każdym pokoleniem przybywało dziedzicznych chorób. Ludzie stawali się coraz to bardziej okrutni, mordowali swych bliźnich w pogoni za władzą, za pieniędzmi, sprawy duchowe nie mają dla nich żadnej wartości, nie ma w nich miłości, miłości do bliźnich.
  ….Człowiek sam nie zdobył tej wiedzy, bo jest rzeczą niemożliwą, by znalazł odpowiedź na te pytania. Ta informacja mogła pochodzić od samego Boga – Stwórcy. I tu mamy Biblię – Słowo Boga Jehowy. Jego Słowo jest prawdą. Jak wyglądać ma więc docelowo ziemia i jacy ludzie mają ją zamieszkiwać? Odpowiedź: (Psalm 37:29) „Prawi posiądą ziemię i będą na niej żyć na zawsze”.
  ….Sami więc ludzie doprowadzili do tego, że bogiem, tego świata, ludzkości która poszła za Adamem, jest Szatan Diabeł. Jehowa pozwolił, by ta kwestia została rozstrzygnięta przez samych ludzi, przez tych, którzy za namową Szatana tę kwestie podnieśli. W jaki sposób ma być rozstrzygnięta? Otóż skoro ludzie uznali, że będą szczęśliwsi bez Boga, że umieją sami mądrze kierować światem – ludzkością, że Boga nie potrzebują, to Bóg pozwolił: POKAŻCIE. Dał im pewien ograniczony czas na ich rządy nad ziemią. Sam zaś nie ingeruje w nic, w żadne ich zachowania. Jednak ten czas dobiega końca, a ludzkość widzi jaki jest wynik tego sporu. Ziemia jest zrujnowana, a ludzkość zdemoralizowana. To wszystko potwierdza istnienie Boga. Jednak prawda jest taka, że im więcej jest zła na ziemi, tym bliżej uwolnienie i koniec tego systemu rzeczy..” – Stanisław Wilk

  Polubienie

  1. Zmiany ewolucyjne istnieją. Ale nie jest to ‚ewolucja darwinowska’. Autor, domyślam się odnosi swoją myśl do XIX -towiecznej teorii Charlesa Darwina dowodzącego iż wszystkie formy życia wywodzą swoje drzewo genealogiczne od jednego i tego samego organizmu [lub grupy tych samych prymitywnych organizmów samoistnie powstałych ze związków organicznych] wykazującej cechy organizmu żywego.

   Polubienie

  2. Pisząc również o jednej Osobie ma na myśli wyłącznie Boga, a nie Jego Syna, który otrzymał od Niego życie [ponieważ wcześniej nie istniał] i który, jako Jego pierwszy i pierworodny wszelkiego stworzenia stał się wykonawcą Jego dzieł, „Słowem” poprzez które Jahwe [Ten, Który Powoduje, Że Się Staje] JHWH [Jehowa] realizuje swoje względem wszystkich swoich stworzeń ZAMIERZENIE, które ujawnia Pismo Święte, Biblia: Stary i Nowy Testament [Święte Pisma: pod Starym Przymierzem zawartym wyłącznie z Żydami – Pisma Hebrajskie 39 ksiąg, oraz pod Nowym Przymierzem ze wszystkimi narodami, tj. z poszczególnymi ludźmi ze wszystkich narodów, którzy przejawiajà wiarę w naukę głoszoną z woli Jahwe przez Jego Syna – Pisma Greckie].

   Polubienie

  3. Pisma Greckie 27 ksiąg [łącznie 66 natchnionych i inspirowanych duchem świętym 66 ksiąg biblijnych].

   Jakiekolwiek dodatki, komentarze, a także księgi apokryficzne dodawane przez różne kościoły do tekstu świętego – i znajdujące się w różnych przekładach i wydaniach Pisma Świętego – nie stanowią integralnej jego części i jeżeli czegoś dowodzą wyrażają jedynie poglądy osób, które tekst ten interpretują.

   Polubienie

  4. „Teisto, dlaczego sądzisz, że Bóg istnieje?”
   ….Dowody masz na każdym kroku, bo nic nie może i [nie] mogło powstać samo, wszystko ma swego pomysłodawcę i wykonawcę, może to być [jedynie] Osoba. Istnienie jakiejkolwiek rzeczy na ziemi i we wszechświecie wymaga zgodności jej cech, i jej funkcjonowania ze wszystkimi prawami obowiązującymi w otoczeniu.

   Polubienie

  1. Jak to jest, że rabin śpiewający „mądrą” piosenkę nie może rozpoznać w Jezusie Chrystusie Jezusa Chrystusa? [Ale czy okładający się krzyżami przy Pańskim Grobie chrześcijanie walczący ze sobą o to, kto do tego Grobu ma lepsze prawa są od niego lepsi ?]

   Polubienie

 24. „Według doktryny katolickiej Nowym Narodem zastępującym NARÓD Żydów JEST KOŚCIÓŁ I JEGO WIERZĄCY.”
  /Awarcho/

  Maleńka korekta. To jest ZASADA całego chrzescijaństwa., a nie tylko doktryna katolicka – w aspekcie wyznań.. Koscioł załozył sam Jezus Chrystus.
  Kościoł jest – jak wierzymy za ap. Pawłem – mistycznym Ciałem Chrystusa.

  Polubienie

 25. No tak! a j miałem w ,,optyce” kosciół rzymski a są jeszcze inne…Prawosławni w swej teologii zaś uważają urzad i papieża za uzurpatora…a sami siebie za ,,PRAWOSŁAWNYCH”.. CZYLI
  WIKI..Nazwa
  Słowo „prawosławie” jest tłumaczeniem (kalką językową) greckich słów ὀρθόδοξος, ορθοδοξία (orthodoxos, orthodoxía) – prawdziwie, prawidłowo sławiący, prawidłowe wyznanie.!!!

  Ibid…W II wieku chrześcijaństwo stanęło przed wyborem: izolacja (petryniści) albo otwarcie na nowe nurty (pauliniści). Do obrania drogi dalszego rozwoju przyczynili się apologeci aleksandryjscy – Pantenus z Sycylii, Klemens Aleksandryjski i Orygenes – którzy podjęli próby włączenia do religii chrześcijańskiej dotychczasowego dorobku kultury antycznej[1].

  ibid.,,.Kiedy zaś przyjdzie Pocieszyciel, którego poślę wam od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, on będzie świadczył o mnie”….. Dlatego Bazyli Wielki napisał „Bóg jest jeden, bo Ojciec jest jeden”); odrzuca też ideę odpustu, czyśćca, dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, dogmat o Wniebowzięciu Matki Bożej, nauczanie o grzechu pierworodnym Augustyna z Hippony oraz celibat niższego duchowieństwa (diakonów i prezbiterów). Według teologów Kościoła prawosławnego, Maryja zakończyła swoje ziemskie bytowanie w sposób ludzki, dołączając do swojego Syna w Niebie przez Zaśnięcie (śmierć oraz wniebowzięcie Jej ciała)

  ibid…Ważnym w Kościele prawosławnym jest fakt znaczącej odmienności eklezjalno-liturgicznej[5], konkretnie w pojmowaniu Kościoła jako wspólnoty soborowej (scs. sobornost’), co wyklucza prymat jakiegokolwiek biskupa (także papieża), a co za tym idzie uznanie jego nieomylności w sprawach wiary i moralności (co postuluje Kościół katolicki w uchwalonym na Vaticanum I dogmacie). Wiąże się to z rozumieniem każdego człowieka jako istoty omylnej i błądzącej. Istnieją również różnice w pojmowaniu życia duchowego i sakramentalnego (choć uznaje się często obecnie tożsame rozróżnienie siedmiu sakramentów, jakkolwiek nie jest to prawo w sensie dogmatycznym). Kościół prawosławny uważa się za jedynego „depozytariusza wiary” oraz za jedyny ściśle trzymający się Tradycji Ojców Kościoła, powołanego przez Jezusa Chrystusa

  .

  Polubienie

 26. Wyznawcy Jezusa Chrystusa biją, grabią i wtrącają do więzień ludzi, którzy nie podzielają ich sposobu [ani metod] wyznawania wiary. Świadkowie Jehowy nie są zdziwieni i pokornie oraz cierpliwie to znoszą. Bo takie właśnie traktowanie przez „prawdziwych” chrześcijan zapowiedział im ich Mistrz, Jezus Chrystus. „Uczeń nie jest większy od swojego Pana. Jeśli mnie prześladowali i znienawidzili, was niewątpliwie też znienawidzą. Dlatego, że nie rozbudzili w sobie miłości do Ojca”. Jakże mogliby skoro nie mogą znieść samego już dźwięku Jego świętego Imienia? Nie wiedzący co czynią, zwodzeni przez swoich żądnych władzy, przepełnionych hipokryzją kapłanów. Można mieć nadzieję, że jednak Chrystus, [ponieważ za nich również przelał swoją krew] im wybaczy. Ale nie tym, którzy przeciw jego Ojcu z pełną świadomością grzeszą. Więcej informacji na ten temat szukaj w mediach: prześladowania świadków Jehowy w nazistowskich Niemczech i byłym ZSRR. Prześladowania świadków Jehowy za pomocą rządu przez ortodoksyjny kościół prawosławny. Prawo i sprawiedliwość w praworządnej Republice Rosji. Możesz wpisywać różne, jakie Ci przyjdą na myśl hasła, np.: Grabienie prywatnego mienia w Unii Europejskiej przez ortodoksyjny kościół prawosławny:

  https://www.jw.org/pl/wiadomosci/dla-mediow/regiony/rosja/konfiskata-posiadlosci-biura-oddzialu/

  Polubienie

 27. ZE STARYCH GAZET

  Apelacja w sprawie przejęcia przez władze Rosji byłego Biura Oddziału odrzucona ☹️

  „W czwartek 3 maja 2018 roku Sąd Miejski w Petersburgu podtrzymał wyrok z grudnia 2017 roku pozwalający rosyjskim władzom na niezwłoczne przejęcie obiektów byłego Biura Oddziału w Sołniecznem.”

  „Chociaż nie mamy już narzędzi prawnych, by powstrzymać Rosję od przejęcia nieruchomości, do dzisiejszego wyroku odnosi się też skarga rozpatrywana przez Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC). Trybunał powiadomił już władze Rosji, że nasza skarga jest rozpatrywana jako priorytetowa.”

  Źródło: http://www.jw.org

  Polubienie

  1. Sobie a Muzom:

   To prawda, że jest wiele interpretacji Pisma Świętego. Inaczej interpretują je prześladowcy i mordercy. A inaczej ci, którzy [ponieważ nie chcą się wyrzec swojej interpretacji tekstu świętego i związanej z tą interpretacją wiary ci, którzy przez tych wyżej opisanych są grabienie, wtrącani do więzień, bici i mordowani,
   😪😪😪😪😪😪😪😪😪😪😪😪😪

   Polubienie

 28. Jak wiadomo w Krakowie funkcjonuje wybitny znawca i pogromca Zarazy..Szkoda ze od pewnego czasu milczy..milczy i nawet gołębie nie gruchają nic a nic.na ten temat. Kamień w wodę…czyli jak mówi stare krakowskie przysłowie,,,Umarł w Butach”…Szkoda bo już brakuje kadr wyspecjalizowanych….a Marek..J.. METROPOLITA.. TO KAWAŁ MOCY…!! Tylko ten Smok Wawelski zjeje ogniem..
  No Siara….!!

  Polubienie

  1. ______________
   Mateusza 8: 28- 35
   ______________

   28 „Gdy dotarł na drugi brzeg, w okolice zamieszkane przez Gadareńczyków, z pobliskiego cmentarza wyszło mu naprzeciw dwóch opętanych przez demony. Byli wyjątkowo niebezpieczni, dlatego nikt też nie miał odwagi tamtędy przechodzić. 29 I zaczęli krzyczeć do niego: „Czego chcesz od nas, Synu Boży?! Czy przyszedłeś tu przed wyznaczonym czasem nas dręczyć?” 30 A w oddali pasło się duże stado świń. 31 Demony zaczęły więc go upraszać: „Jeśli nas wypędzasz, poślij nas w to stado świń”. 32 Na to im rzekł: „Idźcie!”. I wyszły z tych dwóch mężczyzn, i weszły w świnie. Wtedy całe stado popędziło w stronę urwiska*, wpadło do jeziora i utonęło. 33 A ci, którzy je paśli, uciekli do miasta i o wszystkim w nim opowiedzieli, również o opętanych przez demony. 34 Wtedy mieszkańcy owego miasta wyszli Jezusowi na spotkanie i gdy go zobaczyli, zaczęli usilnie go prosić, żeby odszedł z ich okolic. 35 Wsiadłszy więc do łodzi, przeprawił się na drugą stronę i odszedł do swojego miasta”.

   / Wg NW, the New World Translation of the Holy Scriptures, Polish Edition 2018 (a) /

   Polubienie

 29. Pensylwańskie Towarzystwo Biblijne i Traktatowe „Strażnica” posiada wiele schludnie wyglądających Sal Królestwa i Sal Kongresowych, które wybudowali z własnych (a nie rządowych dotacji), tj. ciężko zdobywanych środków finansowych ofiarni wolontariusze. Bardzo wiele takich obiektów znajduje się na terenie Unii Europejskiej. Na razie nikt niczego nie grabi. Ale jak długo tak będzie, nikt tego nie wie. Być może nie aż tak długo. [Gog z Magog zaatakuje Jego lud, wg biblijnej Księgi Ezechiela]. Ale nawet jeśli, na pewno nie będzie tak w nieskończoność. Według Biblii Bóg w końcu ujmie się za swoim ludem. Ci, którzy w Niego nie wierzą są pewni, że nigdy to nie nastąpi.

  Temat na kolejną Pisankę: plagi egipskie:

  Polubienie

 30. Panie Awarcho (nawiązuję do pańskiego komentarza nt. prawosławia), jak Pan widzi , i ja też, co Kosciól, co wspólnota – to inna interpretacja Pisma św.
  I trudno sie dziwic: ERRARE HUMANUM EST.
  Bóg zna nasze słabosci i niedoskonałości.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s