Jezus też był uchodźcą. LGBT, abp Głódź… Niech władza nie przeszkadza…

Ewangelia Mateusza 2,13-15.19-23

Pismo Święte można czytać zawsze myślą o problemach swojego czasu. I tak Ewangelia Mateusza opowiada o nowonarodzonym Jezusie jako uchodźcy politycznym. Musiał przecież wraz z rodzicami uciekać z Betlejem, ponieważ Herod dowiedział się od poszukujących Go mędrców ze Wschodu, że ma się tam narodzić król żydowski, a uważał, że to zagraża jego królowaniu, zatem kazał wymordować wszystkich tamtejszych niemowlaczków. Na szczęście jednak anioł ukazał się znów Józefowi i polecił mu uciec z rodziną do Egiptu i wrócić stamtąd dopiero po śmierci prześladowcy. Do Egiptu, przypominam nawiasem, kraju dla nas, Żydów i chrześcijan szczególnego, w którym całą młodość przeżył arcyprorok Mojżesz.

Dołączam tradycyjnie Jonaszowe „głośne myślenie”. „Więź”: LGBT, abp Głódź… Jonasz

Zimowa „Więź” dla takich, jak ja, Kościołem przejętych, arcyciekawa! Najpierw rozmowa z psychiatrą, psychoterapeutą, profesor Ireną Namysłowską, na temat homoseksualizmu. Pytają Katarzyna Jabłońska i Cezary Gawryś, bardzo w tej sprawie zasłużeni książką „Wyzywająca miłość”. Rozmówczyni stwierdza jasno: „Głoszona przez Kościół katolicki zasada: akceptujemy osoby homoseksualne, ale nie akceptujemy czynów homoseksualnych, budzi mój sprzeciw nie tylko jako psychiatry, ale również jako katoliczki. Według mnie w takim postawieniu sprawy jest pewna niesprawiedliwość, a nawet okrucieństwo. Dla osoby wierzącej, której orientacja homoseksualna jest jasna i trwała – musi to być źródłem ogromnego konfliktu i cierpienia. Ten konflikt jest bardzo głęboki i trudny do rozwiązania. Z jednej bowiem strony jej seksualna tożsamość jest zaakceptowana, z drugiej zaś nie może być realizowana, nawet gdyby oznaczała trwały, dobry, czuły związek, zgodny przecież z preferencjami biologicznymi.” Analiza różnych problemów szczegółowych subtelna, lektura obowiązkowa!

Innych ciekawych tekstów w numerze co nie miara, zareklamuję jeszcze tylko, bo nadtytuł felietoniku zobowiązuje, rozmowę Zbigniewa Nosowskiego z ks. Adamem Świeżyńskim w sprawie arcybiskupa Głódzia. Tekst wnikliwy psychologicznie, krytyczny jednak nie tylko wobec hierarchy, również wobec tych jego podwładnych, którzy nie buntują się, bo chcą coś uzyskać, jakieś swoje awanse.

No i sygnalizuję inne „więziowe” publikacje zimowe. Dotyczą tak czy inaczej władzy w Kościele naszym. Przede wszystkim dyskusję o tejże, zatytułowaną „Władza duchowa nieabsolutna?” Uczestnicy: Wiesław Dawidowski OSA, czyli zakonnik augustianin, Zuzanna Radzik, Tomasz Rowiński, Tomasz Terlikowski oraz z samej „Więzi” redaktor naczelny Nosowski i Sebastian Duda. Interesująca między innymi dlatego, że z udziałem autorów, którzy swymi poglądami mniej lub bardziej różnią: redaktor prowadzący portalu „Christianitas” Tomasz Rowiński to nie Zuzanna Radzik, nie tylko o płeć mi idzie. Poza tym osobne artykuły: księży Stanisława Adamiaka „Roma locuta, causa finita? Nie zawsze” oraz „Mniej feudalnie, bardziej apostolsko. Jaki model władzy w Kościele przyszłości?” Damiana Wąska. Tytuły sugerują sporo. Jest także polemika teologa Józefa Majewskiego z abp. Grzegorzem Rysiem na temat władzy episkopatów krajowych. Artykuł zwie się „Biskup zwie się stróżem swego brata?” Metropolita łódzki położył był we wrześniowej sopockiej dyskusji akcent na całkowitą niezależność szefów poszczególnych diecezji: „Kościół jest tak skonstruowany, że liczy się jeden Kościół z jego diecezją i cały Kościół powszechny”. Było to wyraźnie stwierdzenie, że tenże biskup diecezjalny nie odpowiada za to, co mówią inni biskupi, łącznie z władzami episkopatu krajowego: arcybiskup Ryś nie odpowiada za arcydziwne słowa arcybiskupa Jędraszewskiego, choćby tamten był episkopatu polskiego wiceprzewodniczącym. Przy takich różnicach opinii między hierarchami, z zasady niestety starannie skrywanych, łatwo o podobne wypowiedzi. Redakcja „Więzi” napisała pod tekstem Majewskiego, że odpowiedź abp. Rysia opublikuje wkrótce w serwisie internetowym więź.pl (tamten serwis znam i bardzo cenię, czekam!).

No i jest jeszcze w owym zimowym numerze Sebastiana Dudy tekst pt. ”Przyzywanie Ducha”. Rzecz, powiedzieć by można o mizoginizmie, czyli „do płci żeńskiej nienawiści albo silnym uprzedzeniu” (Wikipedia). Autor zajmuje się mianowicie rzymskokatolickim (prawosławnym zresztą tym bardziej) oporem wobec udzielania święceń diakonatu kobietom. Nie kapłaństwa, prezbiteratu, tylko diakonatu, chociaż już z udziałem w błagalnej modlitwie o eucharystyczną przemianę chleba i wina.

Każda gęś czyta „Więź”, bo to ptak mądry, zatem „homo sapiens” tym bardziej!

Reklama

226 myśli na temat “Jezus też był uchodźcą. LGBT, abp Głódź… Niech władza nie przeszkadza…

 1. Kiedy Herod umarł, Józefowi przebywającemu w Egipcie ukazał się we śnie anioł Jehowy*+ 20 i powiedział: „Wstań, weź dziecko oraz jego matkę i wyrusz do ziemi Izraela, bo ci, którzy czyhali na życie* dziecka, już umarli”. 21 Józef więc wstał, wziął dziecko oraz jego matkę i wrócił do ziemi Izraela. 22 Ale bał się iść do Judei, bo usłyszał, że tron po swoim ojcu, Herodzie, objął tam Archelaus. Ponadto otrzymał we śnie Boskie ostrzeżenie+, dlatego udał się na terytorium Galilei. 23 I zamieszkał w mieście Nazaret+, żeby się spełniły słowa przekazane przez proroków
  „Będzie* zwany Nazarejczykiem

  Fajnie gdy się uciekinierom ukazuje Anioł z faksem od Najwyższego..i szczegółach która dynastia czy partia dzierży władzę w powiecie czy marchii..Bbłoby też fajnie gdyby tak zaakcentować grę i pokrewieństwo słów Nazireat..i nazaret i Nazaretczykiem .
  Są tutaj znawcy tych problemów z deklinacja i semiokultyką kultywatoryjną…i nie tylko.. Mogłi by nieco skrobnąć…Ciemny lud zawsze liczy na oświecenie..Kaganek magistratu ..również zagrzeje… i duchem powieje…

  Polubienie

  1. Szkoda że aniołowie nie przekazują takich informacji wszystkim zagrożonym i żeby zdążyli uchodzić z zagrożenia pozbawienia życia?

   Ładnych parę lat temu pan Jan Turnau tu (w „Moje Pisanki”) miał wielkie wątpliwości, co do „faktu” w tym temacie. Dzisiaj zmienił zdanie i stało się faktem – co zatem się stało że tak nastąpiła radykalna zmiana?

   Polubienie

  2. „Z Egiptu wezwałem Syna mojego”
   /ks.Ozeasza 11;1/

   Właściwa forma to Nazirejczyk, pochodna od hebr. Nazir, czyli poświęcony Bogu.
   A w dzisiejszym kazaniu usłyszałam, że w ST nigdzie nie bylo wymienione miasteczko (osada) Nazaret. Pojawia się dopiero w Talmudzie.
   (A Betlejem jest! w ks. Micheasza)

   Polubienie

   1. Gdyby miasteczko Nazaret (osada), Awi, było wcześniej wspomniane w Pismach Hebrajskich jako miejsce zanieszkania przyszłego Mesjasza Herod miałby więcej “pracy”.

    / Opinia Jehu o Nazyrejczykach bylaw taka, że to ludzie pomyleni, w chwili gdy jeden z nich namaścił go na króla. Jak długo uważano ich za nieszkodliwych byli bezpieczni, ale najwyraźniej nie zawsze tak było. Musieli więc szulać schronienia w miejscach bezpiecznych, takich gdzie zbroczone niewinna krwia ręce rozpolitykowanych rzadzacych nie byline w stanie ich dosięgnać. Nazaret to bardzo możliwr jakieś nieformalne miejsce zamieszkania Nazirejczyków, które z biegiem czasu przeistoczyło się w Osadę, w której znalazł schronienie również małoletni Jezus (o ile nazwa Nazaret etymologicznie ma coś wspólnego ze slowem Naziret odnoszacym się do ślubu Nazireatu). Wydaje się, że ma bo kiedy Łukasz czy Mateusz stwierdza: “Będzie nazwany Nazyrejczykiem” najwyraźniej nawiazuje do ślubu Nazireatu, a nie jakiegoś miejsca schronienia Nazirejczyków np. z okresu panowania Achaba /

    Polubienie

 2. Pani Irena Namysłowska ,profesor psychiatra i psychoterapeuta, stwierdza jasno: „Głoszona przez KK zasada : akceptujemy osoby homoseksualne, ale nie akceptujemy ich czynów homoseksualnych, budzi mój sprzeciw nie tylko jako psychiatry, ale również katoliczki.”
  Budzi Pani sprzeciw? Bardzo dobrze. I o to chodzi. KOŚCIOŁ JEST DLA WSZYSTKICH, ALE NIE DLA WSZYSTKIEGO! (jak to ujmuje syntetycznie konserwatywny biskup staroluterański).
  Ale mam dla Pani radę. Proszę sie uzbroić w cierpliwość. Oto nadzieja dla Pani i dla wszystkich podobnie
  myślących katolewaków.
  Oddajmy głos Agnieszce Holland:
  „Ja bym założyła NOWY KOSCIÓŁ. Miałam nawet taki plan, tylko zabrakło mi wolnego czasu. Zakładanie kościoła jest bardzo pracochłonne. (…) Nie wydaje mi się, żebyśmy w Europie wymyślili coś lepszego. Mówię zupełnie serio. Mój kościół byłby kościołem Jezusa syna kobiety, nie syna Boga. I wróciłby całkowicie do korzeni – relacjonuje….”
  /wPolityce/
  .
  Mam nadzieje, że „kościoł’ Agnieszki Holland bedzie uwzgledniał życzenia wszystkich wyznawców lewackiej ideologii…. A do jakich korzeni ma zamiar sięgnąć Agnieszka Holland? Ja znam odpowiedż, idealną, ale nie powiem, bo niejaki @Awarcho z tego blogu uwielbia pisać donosy, a nie chciałabym przysparzać mu pracy.

  Polubienie

 3. Od kilku tygodni obserwuje starania tego stokrotki.i.bratki , zeby zainteresowac was religią swiadków Jehowy.Ale coś mu nie idzie. I ja , bławatki.i.różyczki chcę mu pomóc. Odtad my wszystkie kwiatki bedziemy was przekonywac,
  ze to dobra religia. Jak on zamiesci 3 fragmenty Biblii, to ja jeszcze cuś dodam i wtedy pojdzie nam jak z płatka.
  Tera bede tu czestym gosciem.

  Polubienie

  1. No proszę, starszy syn Narcyza i córka chce pomóc stokrotkom i bratkom.
   To tylko mogła wymyślić WIELONICKOWA!

   Och, jak piękne bajeczki są wymyślane (tworzone), tylko po to, żeby dać ludziom nadzieję i troszeczkę ich skubnąć za to. Dziwię się jeszcze że świat ludzki jeszcze trwa w tym wzajemnym obłędzie?

   Polubienie

 4. Żeby wchodzić na ten blog trzeba przyjąć „pozycję” piramidalnego absurdu by to wszystko znieść, bez szkody dla siebie. Ten blog jest wyjątkowo obłąkany, i żeby nie dać się obłąkać trzeba przyjąć pozycję natury tu istniejącej.
  Brawo Gospodarzu – Majstersztyk!

  Polubienie

 5. —-> Zachęcam zajrzeć do dwóch poprzednich Pisanek:

  List do Kamili:

  ======== > 🦩 Przeczytaj proszę Kamila (przyznam że trochę przydługą) poniżej wklejoną wikipedyjną notatkę na temat Inkwizycji…

  Może Ci ona pomóc zrozumieć dlaczego Biblia i świadkowie Jehowy nie zalecają związku partnerskiego, ani tym bardziej „małżeńskiego” kościoła z państwem (coś o czym w czasie swojego nauczania wyraźnie podkreślają). Na tym właśnie opiera się religijna doktryna Watch Tower Bible and Tract Society . Ty raczej skupiasz się na tym, co Ciebie osobiście dotyka – boli: na wysublimowanym i oderwanym od całości problemie, z którym mamy do czynienia we wszystkich grupach społecznych, a nie jedynie (jak sugerujesz) wyłącznie u świadków Jehowy. Chcesz opowiedzieć historię o tym jak starsi na komitecie sądowniczym skrzywdzili (Twoim zdaniem) dziewczynę, która przespała się z chłopakiem. Równie dobrze pretensje w ateistycznej rodzinie mogłaby mieć z uzasadnionych powodów do niej jej własna Matka, przy czym nie koniecznie czyniąc jej gorzkie wymówki musiałaby w czasie takiej rozmowy być dla niej miła. Starsi nie zawsze są tkliwi mimo że tacy powinni być. Mówi o tym w wielu miejscach sama Biblia. I to zarówno w Pismach Greckich jak i Hebrajskich.. Czy Ty Kamila naprawdę obejmujesz problem na temat którego próbujesz się wypowiadać? Wydaje mi się, ze nie. Świadkowie Jehowy wykluczają ze swojej społeczności bardzo możliwe, że również takie osoby jak Ty, ale przecież Ty też (za coś konkretnego w swoim sercu) dokładnie w taki sam sposób wykluczyłaś ich jako grupę ze swojego życia! Czym więc się od nich w tej materii różnisz? Rzekłbym że niczym. Zalecenie aby z osobami wykluczonymi się nie kontaktować jest takie samo jak zalecenie rodziców aby ich córka nie utrzymywała kontaktu z mężczyzną, który zabiega o jej względy ale ich zdaniem nie nadaje się na męża (bo mimo iż jego ciało produkuje plemniki nie ukończył szkoły, ani nie ma zielonego pojęcia jakiego w przyszłości chciałby się wyuczyć zawodu). To że Ty kogoś wykluczasz czy już wykluczyłaś nie dziwi bo wykluczenia, ani wykluczeń (nie tylko w społeczności świadków Jehowy) nie da się uniknąć. Wykluczenia w zborze świadków Jehowy nie mają jednak nic wspólnego z dyskryminacją i katolicką Inkwizycją (co w swoim filmie domyślam się chciałabyś odbiorcy zasugerować).. Ideologia świadków Jehowy nie nawiązuje do metod i struktur jakie hierarchia katolicka tworzyła aby programowo i skutecznie ich używać przeciwko heretykom takim jak świadkowie Jehowy (przestudiuj niżej zamieszczony obszerny materiał dokładnie). Gdyby kościół w IV w. n. e. (a świadkowie Jehowy nie mają z tym nic wspólnego) nie wziął ślubu z „tronem”, nadto realizował względem osób naruszających zasady tak jak jest napisane w Biblii instytucję wykluczenia (a nie mordowania) nie byłoby Inkwizycji. Nie byłoby palenia heretyków na stosie, a kościół Jezusa Chrystusa miałby szansę pozostać takim kościołem jakim go uczynił Chrystus. Ty Kamila raczej tego nie rozumiesz bo bardziej się skupiasz na wybranym problemie i tym, że wszyscy w chwili, gdy nasze postępowanie poddawane jest czyjejś ocenie mamy ze sobą problemy. Dlatego właśnie trudno Ci dostrzec całość. Tak więc według mnie, podobnie jak pozostali którzy odchodzą nie od jakiejś organizacji ale przede wszystkim od Chrystusa i Jehowy demonizujesz. Jezus nie zachęcał – tak jak uczynił to na Soborze Nicejskim w 325 r. n. e. i nadal to robi kościół katolicki – swoich uczniów aby mieszali się w sprawy państwa i do polityki, ani tym bardziej próbowali na własną rękę obalać niesprawiedliwe, ułomne ludzkie rządy. Według Biblii uczyni to Bóg – Księga Daniela 2: 44 (cytuje ją Jezus). Nie możesz odebierać świadkom Jehowy prawa do poważnego traktowania tego, czego nauczał Jezus i tego o czym w sposób jednoznaczny mówi Biblia. Jest to zdrowa nauka biorąca swoje źródło z Ewangelii. Kościół katolicki, a dokładniej mówiąc jego zachłanna na władzę, zaszczyty i prestiż hierarchia, ma w tej sprawie inne zdanie (kocha władzę). O niej, a nie o świadkach Jehowy nakręć swój film. Dopóki Bóg im jej nie odbierze katolicka hierarchia z niej nie zrezygnuje. Zanim Inkwizycja ruszyła w całej swej krasie niektórzy przywódcy kościelni (o tym przeczytasz w Wikipedii) byli zdania, że heretyków należy za sianie odstępczych poglądów zgodnie z zaleceniem Pisma Świętego i Pawła raczej wykluczać aniżeli zabijać i karać śmiercią. Niestety pogląd ten się nie utrzymał i instytucja wykluczenia dla hierachii i rządzących (którzy razem ze sobą i przeciwko Chrystusowi współpracowali) straciła na znaczeniu. Zaczęli mordować i zabijać. Przemyśl to. Chyba że link jaki Ci wkleiłem Cię nie interesuje, podobnie jak Ateistę nie interesuje to, co się z nim stanie po śmierci. Możesz oczywiście jak każdy robić to, co lubisz i na co masz ochotę.

  INKWIZYCJA >Święte Oficjum
  i Kongregacja Nauczania Wiary:

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Inkwizycja

  / Cudzołożne „małżeństwo” kościoła katolickiego z państwem i ich wspólne „dziecko” INKWIZYCJA /

  –>>> ZADANIEM ŚWIADKÓW JEHOWY JEST UŚWIADAMIANIE CHRZEŚCIJAN DLACZEGO NIE NAZlEŻY ŁĄCZYĆ KOŚCIOŁA Z PAŃSTWEM

  / Ale żeby to zrozumieć najpierw trzeba zapoznaç się dokładnie, a nie po łebkach, z wpisem na temat Inkwizycji z Wikipedii /

  Polubienie

 6. Dla Awi, dot. komntarza z 5:33

  ___________________
  2Księga Królewska 9: 1 – 13
  ___________________

  1 Prorok Elizeusz wezwał jednego z uczniów prorockich i powiedział mu: «Przepasz biodra, weź z sobą to naczyńko z oliwą i idź do Ramot w Gileadzie. 2 Przyszedłszy tam, rozejrzyj się za Jehu, synem Jozafata, syna Nimsziego. Wejdź i nakłoń go, by podniósł się z grona swoich towarzyszów i zaprowadź go do najskrytszej izby. 3 Wtedy weźmiesz naczyńko z oliwą i wylejesz ją na jego głowę, mówiąc: „Tak mówi Jahwe: Namaściłem cię na króla nad Izraelem”1. Następnie otworzysz drzwi i uciekniesz bezzwłocznie».
  4 Młodzieniec więc, , udał się do Ramot w Gileadzie. 5 Kiedy przyszedł, oto dowódcy wojska siedzieli razem. A on powiedział: «Mam ci powiedzieć słowo, wodzu!» Jehu zapytał: «Komu z nas wszystkich?» Odpowiedział: «Tobie, wodzu!» 6 Wtedy [Jehu] podniósł się i wszedł do domu. Tamten zaś wylał mu na głowę oliwę, mówiąc do niego: «Tak mówi Jahwe, Bóg Izraela: Namaściłem cię na króla nad ludem Pańskim, nad Izraelem. 7 Wytracisz ród Achaba, twego władcy, a ja pomszczę krew sług moich, proroków, i krew wszystkich sług Pańskich na Izebeli. 8 Zginie cała rodzina Achaba. Wytępię Achabowi nawet chłopca, niewolnika i wolnego w Izraelu2. 9 I postąpię z rodziną Achaba jak z rodziną Jeroboama, syna Nebata, i jak z domem Baszy, syna Achiasza. 10 Izebelę zaś pożrą psy na polu Jizreel, a nikt [jej] nie pochowa». Następnie otworzył drzwi i uciekł.

  Jehu, obwołany królem, przygotowuje zamach stanu

  11 Jehu wyszedł do sług swego władcy, którzy go zapytali3: «Czy wszystko dobrze u ciebie? Po co ten szaleniec przyszedł do ciebie?» Odpowiedział im: «Wiecie, co za człowiek i jaka jego gadanina». 12 Lecz oni powiedzieli: «Kłamstwo! Opowiedz nam!» Wtedy rzekł: «Tak a tak powiedział do mnie: „Tak mówi Jahwe: Namaściłem cię na króla Izraela”». 13 Wtedy pospiesznie zdjęli swoje okrycia, rozesłali je pod nim, na samych stopniach, zatrąbili i ogłosili: «Jehu jest królem!»

  / Wg BT , /

  Polubienie

 7. Najśmieszniejszy w tym zestawie medialnych komentatorów jest pewien – jak go nazywam – matkobijca. W związku z szerzącą się plagą donosicielstwa nie wymienię nazwiska. Bardzo dobrze się stanie, jeśli Agnieszka Holland wreszcie założy ten Kościół, w którym Bóg narodzony człowiekiem będzie Synem MATKI, kiedy zbierze do tego Kościoła na tyle wystarczającą ilość wiernych, by mogli tego i innych matkobijców nauczyć trochę (o kulturze nawet nie myślę) – ale choć trochę rozumu, który z wiekiem, z upływem lat —- tracą coraz bardziej, co widać gołym okiem!

  Polubienie

 8. Dla Awi, dot. komntarza z 5:33

  ____________________
  2 Księga Królewska 9: 1 – 13
  ____________________

  1 “Prorok Elizeusz wezwał jednego z uczniów prorockich i powiedział mu: «Przepasz biodra, weź z sobą to naczynie z oliwą i idź do Ramot w Gileadzie. 2 Przyszedłszy tam, rozejrzyj się za Jehu, synem Jozafata, syna Nimsziego. Wejdź i nakłoń go, by podniósł się z grona swoich towarzyszów i zaprowadź go do najskrytszej izby. 3 Wtedy weźmiesz naczynie z oliwą i wylejesz ją na jego głowę, mówiąc: „Tak mówi Jahwe: Namaściłem cię na króla nad Izraelem”. Następnie otworzysz drzwi i uciekniesz bezzwłocznie».
  4 Młodzieniec więc, , udał się do Ramot w Gileadzie. 5 Kiedy przyszedł, oto dowódcy wojska siedzieli razem. A on powiedział: «Mam ci powiedzieć słowo, wodzu!» Jehu zapytał: «Komu z nas wszystkich?» Odpowiedział: «Tobie, wodzu!» 6 Wtedy [Jehu] podniósł się i wszedł do domu. Tamten zaś wylał mu na głowę oliwę, mówiąc do niego: «Tak mówi Jahwe, Bóg Izraela: Namaściłem cię na króla nad ludem Jahwe, nad Izraelem. 7 Wytracisz ród Achaba, twego władcy, a ja pomszczę krew sług moich, proroków, i krew wszystkich sług Pańskich na Izebeli. 8 Zginie cała rodzina Achaba. Wytępię Achabowi nawet chłopca, niewolnika i wolnego w Izraelu2. 9 I postąpię z rodziną Achaba jak z rodziną Jeroboama, syna Nebata, i jak z domem Baszy, syna Achiasza. 10 Izebelę zaś pożrą psy na polu Jizreel, a nikt [jej] nie pochowa». Następnie otworzył drzwi i uciekł.“

  Jehu, obwołany królem, przygotowuje zamach stanu

  11 “Jehu wyszedł do sług swego władcy, którzy go zapytali: «Czy wszystko dobrze u ciebie? Po co ten szaleniec przyszedł do ciebie?» Odpowiedział im: «Wiecie, co za człowiek i jaka jego gadanina». 12 Lecz oni powiedzieli: «Kłamstwo! Opowiedz nam!» Wtedy rzekł: «Tak a tak powiedział do mnie: „Tak mówi Jahwe: Namaściłem cię na króla Izraela”». 13 Wtedy pospiesznie zdjęli swoje okrycia, rozesłali je pod nim, na samych stopniach, zatrąbili i ogłosili: «Jehu jest królem!»“

  / Wg BT , katolickiego przekładu Biblii Tysiaclecia, wydanie II, Pallottinum /

  Polubienie

 9. Stwierdzenie pani profesor działającej na polu psychiatrii jest zbieżne z podsumowaniem tego zjawiska dokonanym przez badacza literatury, profesor Janion. Psychiatra zauważa, iż dla (szczególnie młodego człowieka, starszy ma tych wszystkich oświecających go czubków gdzieś!) więc dla młodego człowieka świadomość, że środowisko łaskawie go akceptuje, ale jego czyny potępia – „musi być źródłem ogromnego konfliktu i cierpienia.” Innymi słowy młody człowiek jest otoczony bezlitosnymi potworami, do których zapewne miłością nie pała, a czym pała! różnie bywa… W szerszym kontekście – nie tylko kościelno-dewocyjnym – ujęła to zjawisko profesor Janion w Liście do Kongresu Kultury („kultury – hahahahah!!!) „Naród, który nie umie istnieć bez cierpienia, musi sam sobie je zadawać. ” gdyby jeszcze był łaskaw sobie zadawać – może trochę szlachetniej by się jawił, ale większa część tego narodu nie sobie zadaje cierpienie, a szuka kozłów ofiarnych – i im to cierpienie zadaje. Psychopaci bez skrupułów. Codziennie się modlę, aby trzecia osoba w kraju – marszałek – spełnił swoją obietnicę i wyleczył ten naród: jak lawa, im bardziej wykształcony , tym bardziej zalewający co się da i kogo się da! Nawet samego Marszałka zalewają.

  Polubienie

 10. Na razie to Atrojka “zalewa”… bo promowany temat drażni Jej katolickie “ego. Ale się modli… jeśli dobrze na pewno zostanie wysłuchana. Uczeń Jakub, przyrodni brat Jezusa (fizyczny syn Józefa i Maryji) w swoim Liście pisze, że niektórzy nie zostana wysłuchani bo… źle się modla. Warto przeczytać całość…

  Polubienie

 11. „… bo promowany temat drażni Jej katolickie “ego. ” Stokrotki. Promujesz swoje tematy, masz w tym jakiś cel, nie wątpię. Mnie to nie drażni, Zachęcam Komentatorów do podjęcia tego tematu , może Stokrotki ma jakieś zadanko domowe i nie może sobie z nim poradzić? Pomóżcie! Ja niestety nie znam tematyki, a teraz zajęta jestem zupełnie czymś innym, więc zbytnio czasu nie mam zgłębiać ….. Święta Inkwizycja źle mi się kojarzy, tym bardziej, że przyjęła w języku polskim nazwę w żeńskiej formie, nie „Urząd”, a „Inkwizycja” – wielka jakaś silna, bezwzględna kobieta – potwór – tratujący wszystko i wszystkich , z czym lub kim jej nie po drodze. Tą żeńską formą po raz kolejny w historii zbawienia projektowanej przez projektorów zrzucono winę na kobietę za zło i odpowiedzialność na nią, by z „plugastwem” zrobiła porządek. Nie mam czasu zbadać, w którym wieku taką nazwę w naszym kraju przyjęto i jakie dominowały wówczas kobiety, ale jestem pewna, że gdyby przyjęto nazwę Święty Urząd – bestialstwa tego Urzędu na ziemiach polskich byłoby znacznie więcej! Ale —- jak napisałam wcześniej —- nie znam tej tematyki, tak tylko oględnie to widzę.

  Polubienie

 12. 😀😀😀 INKWIZYCJA

  W Wikipedii nie ma jeszcze artykułu o
  takiej nazwie. Możesz: go utworzyć :_)

  Paine Janie Turnau, chyba łatwiej mnie
  zablokować niż usuwać materiały z
  Wikipedii:_)

  Polubienie

 13. Krew zalewa mózg…jeżeli jest jeszcze mózg….ale ten nowy kwiatek to wcale nie nowy kwiatek. To jakby dzieło Miczurina…który próbował na kartoflach klonować pomidory. Nie urosło prawie nic…zarówno korzeń byłgoły od bulw ziemniaka..poza zawiązkami jak i na krzaku zero.
  Po owocach poznacie” a…. co dajecie to macie…Wychowanie Nowego Człowieka jednak odniosło jakiś sukces…Nie chcemy tych co czegoś by chcieli i potrzebowali ..Nie chcemy Owsiaka nie chcemy Uchodźców..Nie Chcemy Ukraińców..Nie Chcemy Tokarczuk .. Nie Chcemy Tęczy..Nie Chcemy Homoseksualistów [bez sutanny]
  Nie Chcemy Żydów ,Niemców ,Szwedów..Nie Chcemy Springera ,Nie Chcemy Papieża..
  My chcemy Boga ” śpiewano kiedyś…Jaki więc Bóg i jaki Duch tak odnawiał Polską Ziemię..
  Czy otworzysz gazetę czy portal zarówno katolicki wszędzie ślina i charki…podłe. walka zazdrość afery zabójstwa …napaści.. w czasie jasełek wiecej niż normalnie bo leje się wóda a jeszcze nie skończony bilans..Zwykle po Trzech Królach czyli tzw Epifanii dochodzi jeszcze pewna liczba denatów i rannych oraz zgwałconych .
  W pewnym filmie z UDZIAŁEM PETERA SELLERSA JEGO PRZEŁOŻONY UDZIELAJĄC WYWIADU PRASIE N/T JEGO SUKCESÓW OBCINAJĄC CYGARO W ,,GILOTYNCE” ZAMIAST CYGARA OBCIĄŁ SOBIE KCIUK..
  PoNIEWAŻ ZAŚ BYŁA PRZY TYM PRASA I PAPARAZZI…FOTOGRAFOWALI WSZYSTKO…..MUSIAŁ SIĘ UŚMIECHAĆ… ABY DOBRZE WYPADŁO..I CZYNIŁ TO..KILKA KROTNIE DLA KILKU DZIENNIKÓW OSOBNO…..dodając z ekspresją : I..nspektor Clouseau doskonale panuje nad sytuacją”
  Ten uśmiech to wykapany uśmiech Marka Jędraszewskiego….gromiacego religie klimatyczną i powołującegosię na Biblię…
  No sukces .Nie Chcemy innnego powietrza ani czystej wody bo my tak wyczytaliśmy w Biblii….

  Polubienie

 14. Ale trzeba obiektywnie rzecz biorąc uznać… że Neodarwinizm i wysiłki Miczurina przyniosły skutki praktyczne..Naukowcy obwieścili kiedyś światu ,,Człowieka z Plltdown.. W Polsce sukcesem było wyhodowanie,, Człowieka z Białegostoku” czy wcześniej nieco Człowieka z Maczetą.,,.Człowieka z Wołomina” Kazdy z wymienoinych ma cechy szczególne ,, Człowiek z Białegostoku” na ten przykład kopie w ryja i leje moczem z nocnika…i krzyczy wy kurwy w y pedały.. wyyy pierdalać.. My chcemy Bogaaaa. Tak oto jest rozumiane cytowane przez M.J.. cZYŃCIE SOBIE ZIEMIĘ PODDANĄ”
  OCZYWISTE ZE CZŁOWIEK Z BIAŁEGOSTOKU TO WYBITNY SUKCES NEODARWINIZMU KATOLICKIEGO I Z TYCH POWODÓW ZOSTAŁ OBFICIE POKROPIONY PRZEZ bISKUPA OBSERWATORA przebiegu weryfikacji procesu naukowego..
  W pracach naukowych i publikacjach teologicznych ten Człowiek promowany jest jako przeciwieństwo ,,Człowieka z Woodstock”…kąkol to kąkol..Jasne!

  Polubienie

 15. no nieee W Żadnym Przypadku Inkwizycja nie by,la KOBIETĄ!!!
  To na pewno ,,mężowie boży” ubrani w długie szaty z dużym krucyfiksem.. Kobiety były raczej ścigane przez inkwizycję jeśli nie pasowały.
  D’Arc Taka Joaśka Orleańska ..bohaterka narodowa.. Pierwsza z Tęczowych….czy inne posadzone o ziołolecznictwo……pogańskie.Jednak gdy ksiądz czuł już że ,,jasiek ” nie funkcjonuje szukał rady u takiej czarownicy..ona zaś serwowała mu nalewki i maści z zwierzęcych organów. Potem na rozprawie za herezję najpierw wyrywano jej język ABY CZEGOŚ NIE WYJAIWŁA.
  W tym czasie tzw ,,dywan” był inny i zamiatanie też..Mniej się kurzyło a le..bardziej dymiło..stos nie był jeszcze ekologiczny Drewno opałowe i smoła..wykonawcy zaś nie wystarczało piwo,, Żona Kata”..i reszta też opijała sukces czyli ,,rozwiązanie problemu Gender” w zacisznej kameralnej zakrystii w klasztorze

  Polubienie

 16. Stokrotki.i.bratki.
  dobra, pisz pan o tych świadkach J…, promuj ich pan, a ja sie zabiore za mormonów.
  to tyz ciekawa religia. Ich twórca Joseph Smith wprowadzil do Biblii 3000 poprawek i nazwal ten swoj przeklad „Natchniony Przekład Biblii”. . Widzisz pan, a swiadkowie J… (nie bede pisal tego Imienia Boga, bo nie wolno)
  wprowadzili tylko ok. 700.

  Polubienie

 17. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz „miłości”, ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.
  ZLINKOWAŁEM TU WSZYSTKO I WESZŁO…
  SWTOKROTKI ZASTRZEGŁ SOBIE I MA TAJNY KOD

  https://naszeblogi.pl/32144-o-milosnikach-ksiazek-i-prawicowym-blogerze-wyrusie

  Polubienie

 18. ATROJKA ..aby cię nie rozpoznali musisz mieć inny email i inny obrazeczek …ale zasadniczo zmenić styl. Słabo córko moja słabo…Poproś Miczurina albo jakiegoś znachora..

  Polubienie

 19. panie stokrotki .i.bratki
  pan jestes (prawdopodobnie) obywatel amerykański i (prawdopodobnie) Polak z pochodzenia….wiec ja pana prosze, pozdrów pan naród amerykanski, no koniecznie PANA PREZYDENTA, bo ja go lubie i zycze mu wszystkiego dobrego w 2020 roku.
  a ja wczoraj sluchalem jasnowidza jackowskiego na youtubie i on mowil ze to bedzie niedobry rok i prezydent odwroci sie od Bliskiego wschodu, a na Izrael spadnie jakas chemiczna bomba, bardzo niedobrze, i w Europie tyz bedzie niedobrze, ale dalej od nas, bo to wszystko ma sie zaczac od ….chyba Francji.
  Ale co tam
  my tu sobie bedziemy gadu gadu o swiadkach J… i o mormonach.
  Armagedon blisko

  Polubienie

 20. znowu fura błedów w tem mojem pisaniu, ale pan juz sobie sam wstaw te
  ……………..ogonki
  ………………kreseczki
  ………………kropeczki

  Polubienie

 21. Ja pie….dole! Gospodarz nie reaguje lub Administrator?
  Przecież ten blog jest dla obłąkanych!
  Jeśli kogoś miałbym wysłać na leczenie to tylko Gospodarza tegoż bloga – dopuścił do tego.
  To jego podwórko!

  Polubienie

 22. A jak stokrotki.i.bratki zasmiecali ten blog, to pan cicho siedziałeś, a tera to co?
  bławatków i rozyczek pan nie lubisz…???? Nie wiesz pan, ze tera najwazniesza ekologia
  uwazaj pan, zeby pana nie odeslali do diabła

  Polubienie

 23. „uwazaj pan, zeby pana nie odeslali do diabła”

  Nikt mnie nie musi odsyłać do diabła. Siedzę na tym „podwórku” diabelskim na własne życzenie, na którym urzęduje naczelny diabeł naczelnego okręgu Polski. Czasami w niepoznaki przyjmuje postacie różne i wciąż macha ogonem śmiejąc się, jak Gospodarz ewangelizuje. Nawet „imię” nie będę tego paskudnego diabła wymieniał, bo jest ich tak dużo, że użytkownicy tegoż bloga mogą się pogubić. Mogę tylko zdradzić że dla zmylenia „owieczek”, siedzi nawet w Kościele katolickim i nie tylko w tym!

  Polubienie

 24. No dobre…..k..wa dobre …!! Wreszcie nie jest nudno… Mają dziewczyny pomysły…I czeho ty sie Lukki wkur..żasz?
  Miczurin się przydał…
  A ty Stokrotny…sypnij znowu tą haubicą jworg..jworg jworg……Trzeba więcej treści konkretnych i ja ostrzegałem… A ty ciagle jedno Inkwizycja jworg…? Jkby tam w centrali wiedzieli masz z miejsca ZONKA..I jak to w Pani Twardowskiej powiedział czarodziej Cała UMOWA NA NIC ..
  A RADZIŁEM ABY POGADAĆ Z KONIEM…?.

  A ty Miczurin zajrzyj do kurnika…tam dopiero JAJA.!

  Polubienie

 25. LUKKI JEŻELI CHODZI O TEN TEMAT EKSPERTEM JEST Najlepsiejszy Katolik..tyle ze on teraz wyjechał do Trydentu….Do diabła osattnio wysyłał niejaki Rabiej Marka J…TYLE ŻE DIABLI GO NIE CHCIELI..BO MIAŁ ZBYT NISKIE IQ…i Podobno mają w Piekle tę wiadomość od Paetza niedawno też wysłanego do imperium Belzebuba. PAETZ NIEŹLE GADAŁ O PO WŁOSKU…I SZYBKO ZAŁAPAŁ W PIEKLE TAMTEJSZE NARZECZE
  –Generał Głódź prawdopodobnie w piekle nie utrzyma stopnia generalskiego…nie przeszedł weryfikacji u ANTONIEGO… Ja się domyslam ze niebawem w piekle odbedzie sie wystawny raut…bo wielebny zapewne bedzie chciał poznać młodszą część personelu..Chyba to chłopaki…znad Wisły bo na podsłuchu słychać znane nam słowa ojczyste…..s…dalaj!
  Te wieści powyżej z portalu http Toruń underground pl.

  Polubienie

 26. a jak sie ludzie mylą to z Nasze blogi ,pl. anegdota, którą bardzo ładnie opowiadał śp. Gustaw Holoubek

  Na scenie w teatrze trwa próba. W centralnym miejscu siedzi Kalina Jędrusik i pali papierosa, co jest oczywiście zabronione. Tego by aktorzy nie palili w teatrze pilnuje strażak. I ten strażak podchodzi do Kaliny Jędrusik i mówi – Tu nie wolno palić, niech pani zgasi papierosa. Na co Kalina Jędrusik odpowiada – odpierdol się głupi strażaku.
  Strażak czerwony i napęczniały, stoi chwilkę jak sparaliżowany, ale w końcu udaje mu się złapać oddech i całkiem spostponowany odchodzi do swojego kantorka. Tam doprowadza się do porządku i postanawia wywrzeć zemstę na Kalinie Jędrusik. Poprawia mundur, czapkę i pędzi z powrotem pod scenę. – A pani jest stara kurwa – woła już z daleka do Kaliny Jędrusik, której – co za pech – na scenie już nie ma. Zastąpiła ją bowiem Barbara Rylska. Zadowolony, że tak ładnie zarezonował, strażak wraca do swojej kanciapy, przebiera się w cywilne ubranie i wychodzi. Na jego miejsce przychodzi zmiennik, czyli inny strażak, który wkłada swój z kolei mundur.
  Zalana łzami, obrażona przez strażaka i nic nie rozumiejąca Rylska leci do gabinetu dyrektora teatru, którym jest wtedy Edward Dziewoński. Mówi Dziewońskiemu co się stało, a ten ponieważ był furiatem wypada od siebie razem z drzwiami i pędzi wprost do kanciapy strażaków. Wchodzi do tegoż kantorka niczym demon zemsty i patrząc nowemu strażakowi prosto w oczy mówi – A pan jesteś chuj!
  https://naszeblogi.pl/32144-o-milosnikach-ksiazek-i-prawicowym-blogerze-wyrusie

  Polubienie

 27. Awarcho, ja mam tak ustawione blokady, że żadnych grawatarów u mnie nie ma. Odczytuję je na innej przeglądarce i tam się Waść nie ukryjesz!

  Polubienie

 28. W Małopolsce tak się mówi: „nie zrobisz tego, nie zrobisz tamtego ” – po małopolsku więc napisałam, w związku z tym, co ostatnio pisałeś, że w jakimś pensjonacie w Małopolsce się ukrywasz….Nie chodziło mi o to, że ten „Waść”, to akurat Ty.

  Polubienie

  1. Tego nie da się słuchać!
   Tak jak spotkań przewodniej partii PZPR z wczesnego okresu PRLu – „Lenin nam torował drogę i wdzięczni mu jesteśmy za to, także wybitnemu Stalinowi (coś w tym rodzaju)”.

   Awarcho, idziesz drogą Stokrotki – nie idz tą drogą!

   Och te religie, religie, a jak obłąkać ludzi potrafią?

   Komunizm to też religia, dlatego takie podobieństwa.
   No i oczywiście religia smoleńska – nasza, narodowa, najnowsza!

   Polubienie

 29. To jest dla mnie ważniejsze:
  https://wyborcza.pl/7,75968,25550995,spor-o-skale-nierownosci-w-polsce.html#S.main_topic-K.P-B.3-L.2.glowka

  Jak zawsze, Gadomski i cała „GW” zapiera się, że to nie wina takich propagatorów jak Gadomski, dzięki którym PiS ma rządy przynajmniej na dwie kadencje. Żakowski ma rację! Olewacie ludzi, ludzie olali was i wybrali prawie DYKTATURĘ! Kiedy Wy w tej „GW” potraficie wreszcie wyciągnąć wnioski z historii ludzkiej?

  Wasza ewangelizacja Jana Turnau nie wystarczy, żeby odwrócić uwagę od istoty, jasne!

  Polubienie

  1. Od lat powtarzam, że „GW” mocno się przysłużyła PiSowi. Dla Gadomskiego i chyba Michnika?, najlepiej by było żeby robotnicy pracowali za michę ryżu. Niebywały ten Gadomski – promotor nieludzkiego kapitalizmu!

   Polubienie

   1. To że ludzie kupili kit o lepszym życiu po śmierci, wcale jeszcze nie oznacza, że tu za życia się nie upomną o godniejsze życie. Komunizm jest tego wybitnym dowodem – nie skutek, a przyczyna!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s