Po czym poznać, że ktoś chrześcijanin

Ewangelia Jana 13,34
„Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali. tak ja was umiłowałem; żebyście i wy tak miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”. Trzeba tylko do tej informacji teoriopoznawczej dodać jeszcze semantyczną: miłowanie to nie gadanie, ale czynienie. Pomaganie bliźniemu swemu nie wyznawaniem, że go kocha nad życie, ale realnym odpowiadaniem na jego potrzeby. Nie swoje, ale jego. Tu w czasie dzisiejszym nie sposób nie pomyśleć o pedofilii, efebofilii, uwodzeniu kleryków przez księży profesorów, biskupów, kardynałów itp.
Inaczej mówiąc, bywa tak, że ktoś jest uczniem Chrystusa sam o tym nie wiedząc albo i wręcz twierdząc, że jest niewierzący (wiara implicite, chrześcijaństwo anonimowe), inny facet obnosi się z religijną deklaracją, ale teksty takie nieważne, liczą się tylko fakty.

Reklama

174 myśli na temat “Po czym poznać, że ktoś chrześcijanin

 1. Teraz o majątku obywateli polskich pochodzenia żydowskiego.
  Owszem obywatele polscy pochodzenia żydowskiego stracili nie tylko majątek, ale i życie w tak zwanym holokauście. Jestem zwolennikiem żeby ci obywatele lub ich prawni spadkobiercy (rodzina) odzyskała ten majątek, także w Polsce. Nigdy nie byłem zwolennikiem żeby jakikolwiek kraj mieszał się w odzyskiwanie tego majątku w nie swojej sprawie. Uczyniły to Stany Zjednoczone pisząc ustawę sugerującą zwrot mienia przez Polaków dla lobby żydowskiego, jakim prawem. Jakim prawem i kto USA do tego upoważnił? Może już USA też jest opanowane przez lobbystów żydowskich, dla których tragedia swoich ziomków w czasie II WŚ to nie najważniejsze, ale najważniejsza kasa, która ma spłynąć od Polaków bez podstawy prawnej. To oczywiste wyłudzenie (dla mnie) kasy na ludziach, którzy utracili życie w sposób najgorszy z możliwych i nie pozostawiając po sobie żadnych spadkobierców prawnych. Pytam poważnie – czy lobby żydowskie wie co robi i do czego może doprowadzić?
  Przez kasę i władzę na świecie są wojny i zagłady społeczeństw, czyżby niektórym Żydom o powtórkę chodziło?

  W żadnym przypadku proszę się nie godzić na wypłatę jakichkolwiek odszkodowań osobom nie będącymi prawowitymi spadkobiercami, apel do wszystkich rządów polskich!

  Polubienie

 2. Na drzewie zawisł wąż
  /Juliusz Słowacki/

  Na drzewie zawisł wąż…

  I rzekł szatan do Ewy:

  „Patrz — pod ciemnemi drzewy

  We śnie leży twój mąż.

  Jemu mówił Jehowa

  Tajemnicę stworzenia

  Ze światła i z promienia,

  Z miłości i ze słowa…

  Ja ci dam tajemnicę

  Duchów, Jehowy sług,

  Że Duch w Trójcy to Bóg,

  Słowo — trzy błyskawice…

  Zwycięż na ziemi zgon,

  Rozwesel cały Eden;

  Ja w was dwóch będę jeden,

  A we mnie — ty i on…

  Zdołaj… duchy spłomienić,

  Szanując ciała dom,

  Chwilę zamienić w grom,

  Trójcę w jedność zamienić!

  Sama ogniami stlej,

  A gdy się mąż zamroczy,

  Patrz mu ogniście w oczy,

  Usta z ustami zlej!

  Szepcząc do ucha wciąż

  Czyń bez żalu i skruchy,

  Ty i on — to dwa duchy,

  Z wami — trzeci ja, wąż.

  Jeśli masz ognia mało,

  To ściągnij oto dłoni

  Po owoc tej jabłoni,

  Jej duchem podkarm ciało.

  Ty będziesz świata panią!… ”

  Lecz już z jabłkiem od drzewa

  Biegła w płomieniach Ewa,

  A szatan poszedł za nią.

  Oto z ziemią się stało,

  Co z gwiazdy tropionemi:

  Że próżność poszła z ziemi,

  A duch węża wziął ciało.

  https://milosc.info/juliusz-slowacki/na-drzewie-zawisl-waz/

  Polubienie

 3. No ale to dowód żę imi e Jehowa było Słowackiemu znane i wiedział o Kogo Chodzi.. Kilku innych polskich poetów też.Generalnie Słowacki ,Krasiński i Norwd ,Mickiewicz byli mocno zorientowani w sensie i tresci Biblii.Mickiewicz tłumaczył z hebrajskiego..

  Polubienie

 4. Przerażająca wiadomość sprzed dwóch dni. Miejsce: Gorzów Wlkp. ” 24-letni MĘŻCZYZNA ZGWAŁCIL 9-letnią DZIEWCZYNKĘ, ZAKNEBLOWAL I ZAMKNAŁ W WERSALCE.”

  No i co? Cisza na blogu. A tak się panowie rozpisywali o pedofilstwie, mocno podnieceni filmem Sekielskiego.
  „Wyborcza” o tym fakcie z Gorzowa nie napisała…?
  A może blogowy warchoł milczy, bo sprawcą nie jest ksiądz ?????

  Polubienie

 5. 1/ Przepraszam, powinno być: „A może blogowy @Warchol….itd.”

  2/ Red. Gadowski pięknie to ujął w swoim ostatnim Komentarzu, pisząc że kampania wyborcza w Polsce zakończyła się zaglądaniem w księże rozporki …. Dodam, że p.Turnau tez miał zaszczyt trafić tym razem do Komentarza Red. Gadowskiego…..

  Polubienie

 6. Blogowy Warchoł ubolewa ze społeczeństwo ulegegło księżej przypadłosci…Propagowanie pedofilstwa przez media trwa już co najmniej 8 lat; To Nie blogowy Warchoł kandyduje ani wybiera.. Ponadto tenże Warchoł nie głosuje i jest mu obojetne która strona wygra wybory.Ponadto blogowy W. jest przekonany ze księża rozporków nie posiadają bo sutanna ma inną kostrukcję. ..a więc twórca tego zwrotu jakby był niedoinformowany.
  Komentatorka raczy też zauważyć ze ani inspiratorem ani autorem tego i poprzedniego filmu o stanie duchownym w Polsce..był ktoś inny. Według badań film obejrzało 21 ml Polaków bo to dla nich ważny temat.. Problem bedzie trwal mimo swego świńskiego charakteruJeżeli robią to duchowni dlaczego mają nie robić spowiadajacy sie u nich murarze? czy brukarze. Taka logika jest b.czytelna pośród tych których księża nazywają czasem POSPÓLSTWEM.. Murarze nie moralizują nie chodzą w komżach i nie całuje się ich po rekach.. Jedna prawda widoczna FILM BYŁ LUB MÓGŁ BYĆ ELEMENTY PROPAGANDY…Jeżeli obarczać kogoś za niskie morale i brak obyczajności…to kogo proszę sznownej Komentatorki?..Proponuję aby wykonać eksperyment..zamiast osoby człowieka niech rolę posługi czyni automat ..komputer nie namawia do uległości w łajdactwie nie sięga pod sukienkę ani do dziecięcego rozporka….Nie będzie czynił haniebnych nacisków ani propozycji. Spowiedź zapisze na dysku i wyrecytuje słowa pociechy z programu… Nie bedą go całować

  Polubienie

 7. Pani Avi..ale z zadowoleniem stwierdzam że pan Gadowski poruszył wiele..ewangelicznych spraw w sposób celny i zrównowazony…i kulturalny…nie szczedząc uwag d/t KOŚCIOŁA.. Nie wierzę ze abepe Jędraszewski w Piekarach Ślaskich. nie powie tak cennej homili. dla mężczyzn…Tak czy owak pan Witold jakby złagodniał…jest teraz pastelowy..jakby. Coś oo zreformowanej Synagodze tam bzyknął i tyle..Ogólnie dobry występ i wiele cennych uwag…

  Polubienie

 8. Watro również zastanowić się nad tym mlodzieńcem z powrozem czy biczem potencjalnie wstepującym do kurialnego pałacu w W-wie o którym wspomniał Gadowski.. To bardzo istotne pytanie.. No czy to nie NAPAŚĆ NA KOŚCIÓŁ I KURIĘ W STYLU awarcho?…No panie Witoldzie …??! Jakże to tak?
  Młodzieniec z Gorzowa ..przestepca i gwałciciel dziecka jest w rekach policji..Księdezem nie jest, i nie będzie z pewnośccia prowadził rózańca w Radyju Piernika..ani udzielał komunii.. Nie ma szans nie ma za protektora takich biskupów wpływowych ani prokuratorów.. W pierdlu polamia mu palce może a więżienna starszyzna nie będzie miała dla niego litosci bo skrzywdził dziecko. Na pewno nie będzie miał takich ulg jak ..inni. Nie ujdzie mo jak uchodziło niuńkowi Wesołowskiemu który zmarł w arzeszcie pałacowym w Watykanie a jazgot dewotek na jego pogrzebie macił w głowach ..Świety,!,święty! święty! purpurowy. Brak też informacji aby finansowo czy w inny sposób wynagrodził latynoskim nastolatkom swe wybryki.. A może coś pani o tym wie?
  W Gorzowie rodzina dziewczynki moze wystapić do sądu o odszkodowanie .. oprócz kary z urzędu. No i pan Michalkiewicz jej nie będzie wyśmiewał…mam nadzieję.. bo sprawca nie byłl księdzem..
  Z całego serca też zyczę sznownej pani AVI.aby były zawsze i wszędzie bezpieczne wnuki i wnuczki czy to w przedszkolu szkole czy w czasie katechezy..czy podczas szkolnej gimnastyki w-f.. czy na kolonijnej zabawie. Proszę tez zwrócić uwagę na murarzy..i opiekunki. Świat stał sie podły i niebezpieczny. Dzieci też krzywdza inne dzieci. Gwałtu na dziewczynkach dopuszczaja się juz w szkole zwyrodniali 13-14 latkowie. Oswiata też wiele rzeczy wycisza.Noże narkotyki alkohol w szkole nikomu nie przynosi chluby. Tryumfalnie podniesiona buzia pani minister Edukacji to tylko usmiech dla prasy. Chuligaństwo w autobusach szkolnych pomimo nadzoru i opieki..sie zdarza..

  Polubienie

 9. Wracając do wiersza Słowackiego chciałbym zauważyć, że jest to wiersz zdecydowanie antytrynitarny. Korelacja tej nauki w nominalnym chrześcijaństwie ze zjawiskiem pedofilii i wszystkimi innymi wykroczeniami w pseudokapłaństwie i pseudochrześcijaństwie jest fundamentalna. Tak uważam. Ale może ktoś ma inne zdanie:

  Polubienie

 10. Chyba tak..ale te korelacje trochę wątpliwe…Grecy w Trójcę nie wierzyli…ale nie byli tylko hetero.Badania nad pedofilią trwają. Nie każde zgwałcone dziecko jest potem ohomo lub pedofilem..To trochę wynika z nadmiernej żądzy i charakteru…i wychowania. Wielu mężczyzn aby zblizyć się do kobiety musi pokonać wstyd który mu zaszczepiono..Dziecko stwarza jednak poczucie bezkarności..i można go łatwiej opanować ii zastraszyć.Wynika też prawdopodobnie z męskiej ,dominacji i jej róznych aspektów. Samiec w stadzie chce panować nad wszystkim i wszystkimi. Rzadziej takich wykroczeń dokonują kobiety…W przypadku nadmiaru mężczyzn i braku kobiet w spoleczności..homoseksualizm jest niemal oczywisty.Kult męskiego ciała w Grecji spowodował to ze homo uznawano za coś naturalnego.Koszary ,zakony, internaty,,okręty ,,męskie obozy sportowe. itp.. teatry ,,balety….
  Trójca tam nie ma nic do rzeczy,,,,
  Edgar Hoover nie wierzył i nie zajmował się Trójcą…ale sam przebierał sie w damskie rajstopy i utrzymywał zażyłą więź ze swoim przyjacielem i zastępcą. Ponieważ jego FBI..zwalczało i tropiło komunistów konkurowało w wielu rzeczach z CIA O wpływy w White House…..Pewien prezydent złozył mu wyrazy uznania przestawiając jednocześnie zdjęcie w damskich rajstopach i mówiąc ,,Musisz uważać na siebie.. John….jesteś potrzebny Ameryce”..a nie wszyscy to lubią.”

  Polubienie

 11. Ja mogę tylko powtórzyć za red. W. Gadowskim, że Kosciol Rzymskokatolicki wyjdzie i tak zwycięsko z tej filmowej, pedofilskiej napaści…..Kościoł to nie tylko negatywni duchowni…. Nie utopi się w plwocinach wszelakiego ścierwa, i zewnętrznego i wewnętrznego. Jak podają statystyki, na 1000 pedofilów, tylko jeden jest duchownym.

  No, ale dla świadków Jehowy i badaczy Pisma Św., nie ma większej radochy jak chwycić każdy kamień, który znajdzie się pod ręką i walić w nasz Kosciól. A do tego dołączają się z werwą różne piramidalne chłopki-roztropki, i nawet „ochrzczone niewinne niemowlątka” 😉 Po co i dlaczego….pewnie sami nie wiedzą. Ot, stadny pęd… Oczywiście, jak dalej ciągnie pan red, Gadowski, Kosciol wyjdzie z tego ataku lewaków i głupców uboższy i mniej liczny. Według mnie – to bardzo dobra zapowiedź. My, refleksyjni chrześcijanie, chętnie zamienimy paradygmat ilości na paradygmat jakości.

  Niech sprawiedliwy Jehowa ma w opiece Pana i wszystkich swoich ochrzczonych (i „przechrzczonych” ) Świadków!!

  Coś pan tu wspomniał niedawno przy temacie Koscioła – o synkretyźmie. Myślę, ze religia Świadków Jehowy to klasyczny przykład synkretyzmu, czyli pomieszania z pomerdaniem. Pomieszania judaizmu z chrześcijaństwem, Tory z Ewangeliami, obrzezania z chrztem. A raczej zamiany obrzezania na chrzest….. Czy w obliczu takiego pomieszania wszystkiego ze wszystkim, wyznawca takiej pokręconej religii może zachować jasny i uczciwy pogląd na otaczającą go rzeczywistość…? Pańskie tutejsze felietony sprowadzające się do jednego słusznego wniosku,że wszystkiemu winny jest Kościoł Rzymskokatolicki – podpowiadają mi, ze niestety NIE. Cos zaczyna szwankowac w umysłowości…

  Ale „piszta co chceta”, szan. Swiadku Jehowy (a może Badaczu Pisma, no właśnie, nie ma jasności…) – na wzór zasady pańskiego idola w czerwonych okularkach. Może posiedzi trochę w pierdlu za organizację „światełka do nieba” ;))

  Polubienie

 12. Oj wylewa się zółc wylewa… bo pokazano goliznę i dalej będą pokazywać. Przecież ci co pokazuja to dzieci pani Kosciola i sprawcy również. .Co do synkretyzmu szan.,pani Trzeba,, być nie spełna. kuku”.aby przypisywac synktetyzm Ś.J. . W CZYMKOLWIEK. Pogańskie tendencje i obyczaje w Jasełkach.. Wielkanocach i innych obrzędach tak pasują do Chrystusa jak pięść do nosa.. Trójca to klasyczny pogański zlepek z Egiptu i Mezopotamii..Na zachodzie Wielkanoc zachowała w zwiazku z pogańskim kultem plodności nawet nazwę Easter..
  Bóg Jest JEDEN… ..To radosna działalność Konstantyna Poganina Ustanowila i dostojnych kościelnych bonzów dogmat i aby się nie zdziwić z powodów politycznych.
  Pani konwulsje niczego nie zmienią..bo nie mogą.Nie trzeba być uczonym aby zajrzeć do Wiki i dowiedzieć się dlaczego tzw Boże Narodzenie jest swiętem z synkretyzmu z Rzymu. z Mitry z Persji.. i rzymskiego panteonu pogańskiego. Ustanowiono go nie z ducha ale pro publico bono… Masa wchłonieta dzięki temu zasilila korpus koscioła. Szanowna pani to doskonale wie ze nie można absolutnie uzasadnić Trójcy tekstem ani duchem Pisma Św. .. Kurczowo trzyma sie pani tego w co sama nie wierzy.. ale to pani sprawa.
  -. Pani pogardliwe aluzje do czleka w czerwonych okularach proszę skierować do pana Piotrowicza sługi komuny..i innych podobnych , którzy ubrali sie w kościelny ornat. Bezsilność moralna i oportunizm nie ewangelia..i wewnętrzni lewacy..autentyczni komuniści koscielni…to znak czasów..Najbardziej napluli na godność Kosciola zwierzcznicy i administratorzy ukrywając przestępstwa..Nie dotyczy to bynajmniej tylko Polski.. Kardynał Pell musi odsiedzieć swoje… a Jędraszewski nazywa to zamachem na prawa czlowieka. . Czy mozna być bardziej obłudnym rzekomo w Imie Boga. .Przeciez tego obrzydliwca wyrzucił z Watykanu sam papież? nie za niewinność.
  Swiństwa i pomyje z zycia innych i blizszych geograficznie własnie wychodzą….bo muszą…Nie jest to bynajmniej tak wg pani spiewki. Jeżeli jak pani wierzy Chrystus ma pieczę nad Kościołem..to przecież To jego SĄD..?!
  Chce oddzielić łajno od cnoty..Do kogo ma panii pretensje ? Wiem ..załuje pani że nie ma stosów i Inkwizycji …. przeciwników w dyby i na stos…Dlaczego pani się nie raduje z oczysczenia Kościola ? tylko ubolewa.. nad objawieniem i ujawnieniem ..tych obrzydliwców. którzy byli ubeckimi agentami i molestantami Cybula Jankowski itp.? Czy zrobiono krzywdę temu obrzydliwcowi którego pomnik zasłonieto plachtą w Licheniu? Czy Owsiak panią czymś skrzywdził tak jak ten kustosz z Lichenia. To on opluł pani wiare …Niestety nie ma pani czucia i sumienia dla ofiar..Żałosne ale prawdziwe.. To prawo stada… nie prawo Boga.

  Polubienie

 13. Ludzie róbta to co wiecie?.. kto robi???…Wtedy będzie się działo… oj będzie!!.. Sie ma pomnik .. sie ma tupet ..sie ma aureolę…? ,,Siemanko.”.. a manko mają inni..

  Polubienie

 14. Eeeh, tere fere kuku, strzela ‚Badacz Pisma’ z łuku …..

  Ale ja Świadkowi/Badaczowi przypomnę, co powiedział mądry i wykształcony mężczyzna, którym dla mnie jest bezapelacyjnie Redaktor GADOWSKI.
  Otóz on tak powiedział:
  ” […] to dla katolików, zwłaszcza z tej Synagogi zreformowanej, którą usiłuje tworzyć Adam Michnik z panem Turnauem i kilkoma księżmi…i całą resztą tego dziwnego warsztatu antypolonizmu, który rozciąga się od TVN poprzez Wyborczą, poprzez firmę Sekielskich, i tak dalej. To jest zorganizowana AKCJA, to nie jest żadne dziennikarstwo, to jest propaganda, ZORGANIZOWANA PROPAGANDA….”

  To są cenne słowa, a to co ‚SWIADEK/Badacz’ pisze w swoim komentarzu, to pierdułki mogące zainspirować pańskiego przyjaciela Piramidalnego i osoby o zbliżonej mentalności.

  ps. A tak z gruntu teologii, to , za pozwoleniem, pouczę ‚Świadka/Badacza’, że synkretyzm religijny nie dotyczy obrządków, misteriów, świąt, czy wszelkich didaskaliów religijnych lecz DOKTRYNY danego wyznania. A w przypadku ŚWIADKÓW JEHOWY synkretyczna jest właśnie doktryna [judaizm + chrześcijaństwo, dwa w jednym]
  I kto tu jest niespełna „kuku”…..????

  1/ ps. Niech się ‚Swiadek/Badacz’ nie martwi , ze naruszyłam dobre imię p.Turnaua. Jego dewizą jest: „Dobrze czy źle, byle z nazwiskiem”. No wiec ma, to co chce. A że to jego nazwisko robi się bylejakie, wlasnie takie synkretyczne, to juz nie mój problem.

  2 ps. No przecież się ciesze z oczyszczenia Koscioła! Napisałam w poprzednim komentarzu: „Kosciol wyjdzie z tego ataku lewaków i głupców uboższy i mniej liczny. Według mnie – to bardzo dobra zapowiedź.”

  Polubienie

 15. Atrojko, czy Ty byś się pokusiła o intetpretację tego wiersza ? Wiem, że to lubisz i już kiedyś bardzo ładnie zinterpretowałaś utwór miłosny.

  Awi nie może dogadać się z Awarcho w kwestii tego czy Jezus był Żydem czy katolikiem (na razie nie chciałbym mieszać się do ich sporu)

  A,wiersz bardzo mi się podoba:

  Na drzewie zawisł wąż
  /Juliusz Słowacki/

  Na drzewie zawisł wąż…

  I rzekł szatan do Ewy:

  „Patrz — pod ciemnemi drzewy

  We śnie leży twój mąż.

  Jemu mówił Jehowa

  Tajemnicę stworzenia

  Ze światła i z promienia,

  Z miłości i ze słowa…

  Ja ci dam tajemnicę

  Duchów, Jehowy sług,

  Że Duch w Trójcy to Bóg,

  Słowo — trzy błyskawice…

  Zwycięż na ziemi zgon,

  Rozwesel cały Eden;

  Ja w was dwóch będę jeden,

  A we mnie — ty i on…

  Zdołaj… duchy spłomienić,

  Szanując ciała dom,

  Chwilę zamienić w grom,

  Trójcę w jedność zamienić!

  Sama ogniami stlej,

  A gdy się mąż zamroczy,

  Patrz mu ogniście w oczy,

  Usta z ustami zlej!

  Szepcząc do ucha wciąż

  Czyń bez żalu i skruchy,

  Ty i on — to dwa duchy,

  Z wami — trzeci ja, wąż.

  Jeśli masz ognia mało,

  To ściągnij oto dłoni

  Po owoc tej jabłoni,

  Jej duchem podkarm ciało.

  Ty będziesz świata panią!… ”

  Lecz już z jabłkiem od drzewa

  Biegła w płomieniach Ewa,

  A szatan poszedł za nią.

  Oto z ziemią się stało,

  Co z gwiazdy tropionemi:

  Że próżność poszła z ziemi,

  A duch węża wziął ciało.

  https://milosc.info/juliusz-slowacki/na-drzewie-zawisl-waz/

  Polubienie

 16. Myli się pani nie tylko w kwestii synkretyzmu…Liturgia Kościelna to też synkretyzm. .Począwszy od czapli papieskiej i biskupiej w kształcie rybiego ogona..po inne elementy, .Dym kadzidła to pozostałość synkretyczna z Żydów których tak pani tepi,szaty chaldejskie o których nawet Tuwim wspomniał.. to również synkretyzm z Mezopotamskiej religii. .Czapka w kształcie ogona ryby..nawiązuje do boga Dagona..,,boga Fi listynów..Nawrót do zydowskiego kapłaństwa który dokonał sie w kosciele to też synkretyzm. Chrzescijaństwo nie miało mieć obrzadków poza Slowem i miloscią.. Niestety diabeł omotał skutecznie ,, chrzescijaństwo”.Kult Kybele Matki Bogów.. ma tez odpowiednika ….tylko inaczej go sie nazywa.. Celibat i inne,, wściekłe” namietności ..nigdy nie były Wolą Boga a źródło miały w Rzymie i jego obyczajach. religijnych Świetych Westalkach i swietych dziewicach.
  Demony ..grajace aniołów czystości i dziewictwa..okazały teraz swoja gębę w całej brzydocie..i rozpuście.
  S,,ŚWIĘTE Kobiety” swa histerią niczego nie zatrzymajką ..bo ich rzekoma ,,świetość” nie zwiedzie o nie oszuka Boga… Krzywda dzieciatek z Irlandii których zwłoki ukrywano w przyklasztornym szambie…i innne ,,świete delibacje” moze pani szanowna i pani filozofowie wtykać w paraii własnej. Mogę dla pani satysfakcji wkleic tutaj artykuły pana Hartmana albo cała książkę ,,Byłem księdzem” Kotlińskiego…..ale po co . Pani chociażby byla swiadkiem łajdactwa..w e własnym Kosciele nic to nie zmieni..Wokresie gdy była pani luteranką ..przemawialo do pani Pismo…Teraz nie przemawia do pani nic…Pani Spawa..

  Jezeli pani chce wkleję tutaj wyznania zakonnicy o szczegółach rozwiazłości w klasztorze… cos podobnego co pisała pani tutaj o szczegółach stosunku pederastów…i ich skutkach.. Nadwyrężona vagina podobnie jak rectus to hańba. Tym bardziej w klasztorze…
  Myslę że niebawem odbeędzie się kontrofensywa w postaci serii cudów w Polsce ..Na scianie na szybie na działce na Woodstocku albo przystanku Jezus…
  Gadowski jak widać

  Polubienie

 17. Też czeka na cud.. .Prawdopodobnie ze cud z ,,Matką Bożą”..pociągnie tłumy..na Czerską Gadowski i Michalkiewicz i Koorwin..i cala czereda innych….w Wyprawie Krzyzowej.. aby oświecić ciemny naród..
  Na wszystkie religie wydano wyrok..i on jest NIEUCHRONNY I NIEODWOLALNY….zapisano to w Apokalipsie…Ostatnio Polak się dowiedział ze z nieznanych powodów czyta ja Prezes.. Moze czuje bluesa?
  Wyrok się nie przedawni jak zbrodnie religii się nie przedawnią..bo to nie ludzki trybunał. Obecnie każdy może zobaczyć że jest różnica między tym ,,co sie poli” i od ,,tego co się nie poli”.. Nawet tacy którym kadzidło zadymiło oczęta..
  Doniemana Synagoga która tak boleśnie rani …może gdzieś tam istnieje …ale praktyka wykazała ze należy ważyć i słowa i ustawy i działania…bo są skutki . Plucie to ohydny czyn..i wywołuje reakcje…Jeszcze gorzej jest gdy ludzie nie zauwazaja kto pluje najbardziej we własne gniazdo przez podle czyny i machinacje i kota odwracaja ogonem..

  Polubienie

 18. Zawsze pobudzenie i granie nacjonalizmem i religią przynosiło tragedie zbrodnie i zlo.Konsolidacja spoleczna wokół patrii Kemal Paszy spowodowala ludobójstwo 2.5 MILIONA ORMIAN.. ..byli w upadającym Imperium Osmańskim obcym ciałem i narodzem chrzescijańskim. W imperium Hitlera pod krzyżem byli to Żydzi..którzy w minionych wiekach w róznej skali byli też narodowa ofiarą.. w Imperium Stalina byli tez tacy .. Mord w Katyniu to straszna zaszłość nacjonalizmu rosyjskiego i komuny…ale Polacy wskazywani byli w Rosji jako wrogowie cerkwi i Rosji…Wielu publicystów gra nacjonalizmem i religia JEDNOCZEŚNIE I NA ZMIANĘ.. Moczar komunista też grał i w 1968 r opdwoływał się do nacjonalizmu.. Bandera też ,mordy i ludobójstwo na Kresach to efekt nacjonalizmu i religi razem wziete. Grekokatolicki ,,Chrystus ;;; nieraz podsycał tych co trzymali siekierę czy widły..Inteligenci oswieceni po uniwersytetach. wskazywali na poetów i tradycję a w rece mieli kosę i ogień aby palić i rżnąć.
  Rycerze Ataturka bez mrugnięcia oka topili na morzu wywiezione kobiety i dzieci Ormian wyrzucając ich za burtę.
  Posłuszny naród niemiecki zjednoczony wokół wodza tępił własnych psychicznych i dzieci oraz kaleki oczyszczając rasę przy milczeniu obu kościłłow. a potemwziął się za Żydów i Romów …Co zrobila wobec tych działań narodowców Niemiec.. religia.? Modliła się o ZWYCIĘŻSTWO NIEMIEC..
  Czy religia prawosława nie modlila sie o zwycięstwo ateisty Stalina?..Czy modlą się dzisiaj muzułmanie o to aby nie mordowano na ulicach niewinnych ludzi?. Czy modli sie o swoich oponentów ks. Miedlar..?
  Proszę wkleić tutaj ..coś z jego programu?.. albo chichoty i jad innych publicystów…
  Proszę wierzyć nie zatrzyma pani tej rzeki…a chrystusowy prawdziwy kościół naprawdę zwycięży…Tylko ..prosze nie wtykać innym ze to wy właśnie…

  Polubienie

 19. Przykro mi, ze nie rozumie Pan takich podstawowych rzeczy.
  Przeciez chrześcijanie pierwszych wieków nie otrzymali z nieba zadnych form kultu czy liturgii. Poszukiwali wiec jakichś form dla wyrażenia swojej wiary i religijnych uczuć…. Przeciez Nowego Testamentu tez nie mieli….. bo dopiero powstawał. I przez wiele nastepmych wieków, do czasu wynalazku Gutenberga, był w formie pisanej (przepisywany latami w klasztorach przez skrybów), dostępny w zasadzie tylko dla biskupa, klasztorów i dworów królewskich.
  Przyjmowali wiec formy kultu i liturgii, jakie mogli dostrzec w otaczającym ich politeizmie Rzymian i Greków…..Kiedy chcieli nadać jakąs formę np. narodzinom Jezusa, sięgnęli do rzymskiego święta Mitry. I tak to narastało.
  Ale to jest właśnie to BOGACTWO KOSCIOŁA RZYMSKOKATOLICKIEGO…. Pokazuje jak tworzył się ziemski Kosciol. To jest ta TRADYCJA KOSCIOŁA, a zarazem jego historia.

  W pierwszych wiekach nie było mądrali – teologów, którzy by powiedzieli, co jest właściwe, a co nie….. To dopiero mądrale Reformacji mogli sobie odrzucać to co chcieli. I tak właśnie LUTER odrzucił prawie wszystko – calą Tradycję Koscioła. Zostawił tylko Pismo Swiete i dlatego kościoły protestanckie opierają się tylko na jednej nodze: na Sola Scriptura. No, a mądrale reformacji XIX wiecznej, w rodzaju Russela (Swiadkowie Jehowy) czy Smthe’a (mormoni), nie mówiąc już o dziesiatkach innych nurtów protestanckich żonglowali sobie doktryną i formami liturgii – jak chcieli.
  Wy na przykład, Swiadkowie Jehowy, wyrzuciliście wszystko, zostawiając tylko te zadrukowane kartki Biblii…..

  A do czego to doprowadzilo, do jakiego ubóstwa w sferze kontaktów i relacji społecznych, milosci bliźniego (mam na myśli to wykluczenie wyznawców innych religii, w tym nawet własnych dzieci i krewnych), nie mówiąc już o odrzuceniu form życia państwowego – świetnie relacjonuje bohater filmiku, który zamieściłam ……!!!!!

  No, ale z pewnością zmieścicie się w tej grupie 144 tysięcy wybranych, których wymienia Apokalipsa.;))
  Powodzenia, a ja biegnę na Mszę Sw.bo dzisiaj Dzień Pański. A potem na Wybory.

  Polubienie

 20. 1/ Dodam, relacjonuje Pan tu rozmaite tragiczne zdarzenia z historii, w których uczestniczyli europejscy chrześcijanie poprzez wieki. A kto miał uczestniczyć? W Europie byli chrzescijanie. Tacy jak teraz, dobrzy i źli. Uczciwi i sprzedajni . No, gdyby od I wieku n.e. byli w Europie Swiadkowie boga Jehowy, to najpewniej historia swiata potoczyła by się INACZEJ. na pewno LEPIEJ ….Ale Was nie było az do poł.XIX wieku….. Wiec po co to mędrkowanie….panie @Warchol. A i teraz, chociaż jesteście, i tak odcinacie się od spraw tego świata, od polityki, etc. To bardzo wygodna sytuacja. Jak Pan dobrze wie, źle nie robi tylko ten, co nic nie robi ….
  Ale ponieważ człowiek nie potrafii zyc bez emocji, wiec wyżywa się pan tutaj, Tylko ten blog pozostał Panu na komunikowanie swojej „miłości” do społeczeństwa czy do ludzi Kosciola..

  2/ Coś pan gdzies zasugerowal, że nie lubie Żydów. Tak, od poł roku jestem antysemitką. Od tej konferencji , która była w warszawie. Nie lubię tych Zydów, którzy chcą od Polaków odszkodowań za straty wojenne !! Nie lubię Netanjahu, Katza, pani Azarii, pani Mosbacher, a także tych Żydów z kasty sędziowskiej, z niektórych mediów, i z Brukseli.

  Polubienie

  1. Dam pani radę zyczliwą i bardzo praktyczną. Mając swiadomość rozwolnienia w jelitach i gdzie indziej należy uwazać na katar. Wzajemne interakcje tych słabości skutkuja bardzo przykro i nie przyjemnie chociaż narzady ciała znajdują sie w znacznym oddaleniu od siebie. Ryzyko ofajdania bielizny przy kichaniu bardzo wysokie..Nie obchodzi mnie partyjne zycie..i polityka ale to pani ulubieńcy maja romans , Ja z tym nie mam nic wspólnego.Co do,, wyżywania sie tutaj”…CO PANI TUTAJ ROBI JEŚLI SIE WYZYWA NA WSZYSTKICH.?
   Przecież wg słów Witusia to Synagoga reformowana…???
   Pani Szanowna mędrkowania mi nie zabroni a jeśli nie ma argumentów to po co ta sieczka z docinkami..
   Historia Koscioła jest jaka była i to nie ja ją pisałem ani tworzyłem. Życzeniem takich i podobnych do pani jest zamknąć gęby oponentom. Stara kościelna praktyka….ppotrafili wykopać z grobu Tyndalęa..spalić Husa wytępić protestantów we Francji… o tytm marzą pani idole usmiechając się poboznie jednym katem geby..gryząc obelgi i złe słowa w drugim kącie, NICZEGO SIĘ INNEGO NIE MOŻNA SPODZIEWAĆ POZA BŁOGOSLAWIONYM DYKTATEM..
   Chcąc odbierać splendor i chwałę trzeba odkurzyć pod dywanem i zadbać o czystość….inaczej dzieje się jak w kultowym czeskim serialu…..MAMINKOOO MAMINKOOO! MATISEK SE OSRAL….
   Prosze więc uważać na katar……bardzo proszę Na katar w kiszkach też..
   Pozostaję z głebokim szacunkiem… zawsze podziwiając pani prace i poswiecenie A.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s