Paweł niemal pajdokrata… Młodzi postępowi oraz konserwatywni

Wpis na środę 26 października 2016
List do Efezjan 3,4
„A wy, ojcowie, nie pobudzajcie do gniewu waszych dzieci, lecz wychowujcie je w karności, napominając, jak chce Pan.” Jakże śmiałe zdanie w czasach pedagogii surowego bata. Z młodymi trzeba postępować po prostu roztropnie, rozumiejąc, że oni też mają nerwy.
Teraz coś o młodzieży statystycznie. Socjolog Henryk Domański w dwumiesięczniku laickolewicowym „Res Humana” podaje i komentuje wyniki badań CBOS-u, potwierdzonych przez inne ośrodki, przeprowadzonych w styczniu br. Ludzie w wieku 18-24 są wobec uchodźców z krajów ogarniętych wojną mniej otwarci niż pokolenia starsze. 76 proc. nie chce ich przyjmowania, gdy ci z lat 55-64 – 58 proc., a ogół ludności – 67 proc. Skądinąd są mniej niż tamci religijni, lepiej oceniają „Brukselę” – ale bywają bardziej antyaborcyjni.
Domański niechęć do uchodźców tłumaczy lękiem przed konkurencją na rynku pracy, a o stosunku do aborcji pisze, że są to zmiany cykliczne. Zresztą zauważa, że pokolenie to jest w tej sprawie bardziej rygorystyczne moralnie, ale już nie w sprawie gejów i lesbijek: na przykład deklaruje ono największe poparcie dla publicznego demonstrowania homoseksualizmu: 44 proc., gdy ogół społeczeństwa tylko 30. Relata refero…

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s