Ile jest we mnie tego królestwa?

Ewangelia Łukasza 17,20-21.24-25
„A zapytany przez faryzeuszów, kiedy przyjdzie Królestwo Boże, odpowiedział: – Królestwo Boże przyjdzie niepostrzeżenie. Nie będą mówili: jest tu albo jest tam, bo Królestwo Boże jest w was”.
Zanim Chrystus jako król nadejdzie „jak błyskawica, która zapalając się, rozświetla niebo od jednego końca do drugiego, będzie musiał wiele wycierpieć, a to pokolenie Go odrzuci”. Biblia Poznańska.
Temat Królestwa Bożego jest w ewangeliach bardzo częsty, ale właśnie w podobnym ujęciu. Uczniowie spodziewali szybkiego nadejścia zwycięskiego Chrystusa, ale miało to być zwycięstwo za grobem. Póki co, Jego panowanie powinno zaczynać się w naszych sercach w takiej właśnie zgoła nie triumfalistycznej postaci. Ile jest takiego królestwa w każdym z nas, który stara się być Jego uczniem?
W najnowszym „Tygodniku Powszechnym” ojciec Ludwik Wiśniewski robi rachunek sumienia zwolennikom Radia Maryja, ale również mediom „dziko antyklerykalnym”. Lektura arcyważna, ale też ważne, ponieważ bardzo odważne teksty Piotra Sikory o zmienności rzymskokatolickiej doktryny i Zuzanny Radzik o rzymskokatolickim stwierdzaniu nieważności małżeństw i jego moralnych pułapkach. Miłej lektury!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s