A ja?

Księga Izajasza 6,1-2a.3-8
1 List do Koryntian 15,1-11
Ewangelia Łukasza 5,1-11

Teksty o powołaniu: proroka Izajasza, apostoła Pawła, apostoła Piotra. Każdy z nich czuł się niegodny tej roli: Izajasz, bo miał wargi nieczyste, Piotr, bo poczuł się potwornie słaby zobaczywszy Jezusową moc czynienia cudów. Może najmniej Paweł. Choć pisze o sobie: ”nie jestem godzien zwać się apostołem, bo prześladowałem Kościół Boży”, to jednak chwali się, że pracował więcej „od nich wszystkich”, czyli od Kefasa, Jakuba, Dwunastu. Zaznacza, co prawda, że pracował nie sam, ale Łaska Boża z nim, ale można się doń trochę przyczepić. Byle nie za bardzo: w końcu faktycznie był tytanem nie tylko myśli. Może po prostu mówił, co myślał, nie krygował się – a miał rację tak w samokrytyce, jak i w samoocenie dużo lepszej.

A ja? Apostołuję tu przecież po swojemu od lat sześciu, a pisuję w tym duchu o sprawach religijnych już dobre pół wieku. Czuję do tego powołanie, ale jak je spełniam? Chyba jest to pytanie nie do mnie przede wszystkim. Oceny na mój temat są jednak tak różne…

Jedno wydaje mi się pewne: mam do tego warunki znakomite. Felietony w największym dzienniku polskim, również w największym piśmie dla młodzieży, w blogu też nie całkiem kameralnym, w jednym miesięczniku, dwumiesięczniku… Takie szanse łatwo marnować.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s